آرد تف و رژیم غذایی کاندیدا

آیا تا به حال در مورد آرد teff چیزی شنیده اید؟ من هیچکدام را نداشتم تا اینکه شروع به آزمایش آردهای بدون گلوتن کردم که می توانم برای رژیم کاندیدا استفاده کنم. چمن Teff ، نام گیاه شناسی Eragrostis tef، دانه ای باستانی است که می تواند در شرایط مختلف آب و هوایی شدید رشد کند و آن را به یک انتخاب دانه بسیار مطمئن تبدیل کند. چمن تف از اتیوپی می آید ، جایی که قرن ها به عنوان علوفه و به عنوان بخشی از مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته است. Teff کوچکترین دانه در جهان است ، اما با وجود اندازه کوچک ، دانه ای بسیار متنوع است. در اتیوپی امروزه آن را آرد می کنند و از آن برای تهیه نان مسطح به نام اینجرا ، فرنی و به عنوان عنصری در مشروبات الکلی استفاده می شود. اگرچه teff ثابت شده است که یک دانه قابل اعتماد است ، اما در آمریکای شمالی تا حد زیادی شناخته نشده و مورد استفاده کم قرار گرفته است.

افزایش آگاهی از شرایطی مانند بیماری سلیاک ، اوتیسم ، آلرژی / حساسیت به گلوتن و کاندیدیازیس ، که حذف گلوتن از رژیم غذایی ممکن است ضروری یا مفید باشد ، آردهای غیر چسبناک مانند teff را در آمریکای شمالی مطرح کرده است. در حالی که ما به دنبال جایگزینی برای گندم ، جو و چاودار اصلی پر از گلوتن هستیم ، به دنبال جایگزین های مفید در سراسر جهان هستیم. استفاده از آرد تف به عنوان بخشی از رژیم غذایی شما برای درمان این شرایط از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا آرد تف در مقایسه با آردهای دیگر ، چسبناک و غیر چسبناک ، دارای مشخصات تغذیه ای بسیار چشمگیری است. آرد تف دارای سبوس و جوانه است ، که این منبع عالی از فیبر ، پروتئین و آهن است. Teff همچنین منبع خوبی از کلسیم است. از آنجا که آرد تف حاوی گلوتن نیست ، یک منبع تغذیه قوی است و کربوهیدرات کمی کمتر از سایر غلات دارد ، این یک انتخاب ایده آل برای رژیم غذایی کاندیدا است که به رژیم غذایی بدون مخمر نیز معروف است.

رژیم غذایی کاندیدا برای درمان کاندیدیازیس ، رشد بیش از حد مخمر در سیستم روده استفاده می شود. به همین دلیل ، اغلب از آن با عنوان رژیم بدون مخمر یاد می شود ، زیرا هدف این است که همه غذاها و مواد حاوی مخمر و موادی که مخمر را تغذیه می کنند حذف شود تا میزان مخمر در سیستم روده کاهش یابد. بزرگترین عاملان قند ، غذاهای فرآوری شده ، کربوهیدراتهای سریع اثر ، سرکه و غذاهای تخمیر شده هستند. منابع زیادی در رژیم غذایی کاندیدا همچنین از دانه های چسبناک مانند گندم ، چاودار و جو اجتناب می کنند ، زیرا هضم آنها نه تنها دشوار است ، که فشار بیشتری بر سیستم گوارشی ضعیف شده وارد می کند ، بلکه گلوتن نیز می تواند به طور مستقیم به مشکل مخمر کمک کند. خوراک رشد بیش از حد علائم کاندیدیازیس شامل مشکلات گوارشی ، گیجی ذهنی ، سندرم پیش از قاعدگی ، افسردگی ، اگزما و آکنه است.

سنگ بنای درمان کاندیدیازیس رژیم غذایی کاندیدا است. رژیم غذایی کاندیدا مهمترین بخش درمان است ، اما به دلیل مقدار غذای حذف شده می تواند سخت ترین قسمت باشد. گزینه هایی مانند آرد teff امکانات جدیدی را در رژیم غذایی کاندیدا ایجاد می کند. استفاده از آرد تف همراه با سایر آردهای غیر چسبناک می تواند به رژیم گیرنده کاندیدا کمک کند تا انواع مختلفی از غذاهای بدون مخمر را آماده کند. می توانید حدود یک چهارم آرد مشخص شده در دستور غذا را با آرد تف جایگزین کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زندگی بدون مخمر با پیروی از رژیم غذایی کاندیدا ، به زندگی بدون مخمر مراجعه کنید.