آلخاندرو مایورکاس ، رئیس DHS می گوید که از هر پنج مهاجر ، یک نفر پس از وقوع حادثه دل ریو “بیمار” است


آلخاندرو مایورکاس ، وزیر امنیت داخلی آلمان روز دوشنبه گفت که “میزان بیماری” در بین مهاجران غیرقانونی که در ماه های اخیر وارد مرز آمریکا و مکزیک شده اند “حدود 20 درصد” روز پس از اعتراف وی است که هزاران مهاجر هائیتی در اردوگاه موقت تحت نظارت پل در دل ریو ، تگزاس برای COVID-19 آزمایش نشده است.

مایورکاس در جریان ارائه قانون مهاجرت و سیاست مهاجرت گفت: “اگر از 7000 یا 7500 نفری صحبت می کنید که هر روز در مرز ملاقات می کنید ، اگر به این سیستم نگاه کنید ، در محیط COVID که در آن نیاز به انزوا وجود دارد ، برای آن ساخته نشده است.” کنفرانس.

مایورکاس اظهار نکرد که آیا این بیماری COVID-19 است یا خیر ، اما همچنین گفت که انتظار “ظهور غم انگیز نوع دلتا” در ماه های اخیر را نداشت.

وی افزود: “بنابراین ما یک گام به عقب برداشتیم.” “من انتظار نداشتم که در پایان ماه سپتامبر جایی باشیم که هستیم.”

اردوگاه زیر پل ارتباطی دل ریو با سیوداد آکونای مکزیک ، روز جمعه پاکسازی شد ، کمتر از یک هفته پس از آنکه حدود 15000 مهاجر در آنجا جمع شدند و منتظر بودند که توسط مقامات مرزی منتقل شوند.

مهاجران هائیتی ، بخشی از گروه بیش از 10 هزار نفر که در اردوگاهی در مرز آمریکا زندگی می کنند ، از ریو گرانده عبور می کنند تا غذا و آب در مکزیک بیاورند.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

مایورکاس آن روز در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: “ما این جمعیت افراد را آزمایش نکرده ایم.” “ما نمی دانیم – نمی دانم ، اگر ممکن است خیلی دقیق باشم – نمی دانم آیا کسی مبتلا به COVID بوده است. ما مطمئناً برخی از افراد را داشته ایم که ، تا آنجایی که من می دانم ، به طور خاص به COVID مبتلا نشده اند و ما بیماری های آنها را بررسی کرده ایم. “

در اوایل این هفته جن ساکی سخنگوی کاخ سفید با دفاع از اینکه مهاجران نیازی به آزمایش یا واکسیناسیون برای COVID-19 ندارند ، به خبرنگاران گفت که تازه واردان “قصد ندارند مدت زیادی اینجا بمانند”.

مهاجران هائیتی در خارج از پناهگاه مهاجران در انتظار راه حل مهاجرت خود در مونتری مکزیک می مانند.
مهاجران هائیتی در خارج از پناهگاه مهاجران در انتظار راه حل مهاجرت خود در مونتری مکزیک می مانند.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

به نقل از سی بی اس نیوز شامگاه دوشنبه ، از زمان آغاز پروازهای اخراج به هائیتی در 19 سپتامبر ، دولت بایدن 3936 نفر را به کارائیب بازگردانده است. با این حال ، هزاران نفر دیگر مجاز به اقامت در ایالات متحده بودند.

مایورکاس آخر هفته گذشته به فاکس نیوز گفت که “حدود 10،000 یا حدود 12000” در انتظار رسیدگی به درخواست های پناهندگی آنها آزاد شده اند. پنج هزار نفر دیگر نیز برای رسیدگی توسط مقامات مهاجرت دستگیر شده بودند.

“ما خواهیم دید که آیا آنها [the 5,000] مایورکاس به کریس والاس مجری برنامه گفت ، بر اساس سازمان بهداشت عمومی و منافع عمومی ما به هائیتی بازگردانده می شود.

مایورکاس روز دوشنبه برآورد خود را در مورد تعداد افرادی که قاضی به پرونده آنها رسیدگی می کند ، تجدید نظر کرد و گفت: “فقط برای روشن شدن این موضوع ، اعداد بالای 10 تا 12000 نفر است. حدود 13000 است. “

وب سایت Border Report به نقل از وزارت امنیت داخلی گزارش داد که از 13000 مهاجر نام برده شده توسط مایورکاس ، 10 هزار نفر در ایالات متحده آزاد شده اند و 3000 نفر نیز توسط اداره مهاجرت و گمرک (ICE) بازداشت شده اند. 8000 نفر دیگر “به طور داوطلبانه” به مکزیک بازگشتند و 4000 مورد رسیدگی DHS قرار گرفتند تا مشخص شود آیا آنها اخراج خواهند شد یا در مراحل اخراج قرار خواهند گرفت.

در همین حال ، گزارش ها روز دوشنبه منتشر شد مبنی بر اینکه هزاران مهاجر دیگر هائیتی از طریق آمریکای مرکزی در حال حرکت به سمت مرز آمریکا و مکزیک هستند و این پتانسیل را برای یک بحران انسانی دیگر که دولت بایدن را به چالش می کشد ایجاد می کند.