آلفا لیپوئیک اسید چیست؟ | شرکت داروسازی پورعطب


آلفا لیپوئیک اسید (ALA) یک آنتی اکسیدان است که بلافاصله از طریق دستگاه گوارش جذب شده و در آب و چربی بدن حل می شود. مقدار آلفا لیپوئیک اسید که به طور طبیعی در بدن یافت می شود برای استفاده از آنتی اکسیدان ها کافی نیست. افزایش میزان آلفا لیپوئیک اسید از طریق مکمل های روزانه می تواند در انجام این عملکرد حیاتی مفید باشد.

استفاده از آلفا لیپوئیک اسید

آلفا لیپوئیک اسید (ALA) عمدتا برای درمان نوروپاتی دیابتی استفاده می شود. نوروپاتی باعث تغییرات حسی می شود. این تغییرات شامل سوزش ، درد ، بی حسی و بی حسی در قسمت هایی از پوست است. ALA در نوروپاتی مفید نیست. اما تحقیقات در حال ارزیابی استفاده از ALA در افراد مبتلا به نوروپاتی است.

تعدادی از مطالعات کوچک نشان داده است که ALA می تواند حساسیت به انسولین را افزایش داده و سطح قند خون را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد. بنابراین ، برای اثبات این امر به تحقیقات بیشتری نیاز است.
ALA یک آنتی اکسیدان قوی است که می تواند از بافت عصبی در برابر آسیب محافظت کند. آنتی اکسیدان هایی مانند ALA می توانند به بیماری هایی مانند دیابت کمک کنند.
کیفیت آلفا لیپوئیک اسید ، که به عنوان یک آنتی اکسیدان محلول در آب عمل می کند ، آن را به یکی از مهمترین و با ارزش ترین ترکیبات تبدیل کرده و توجه جدی را به خود جلب کرده است.

برای خواندن بیشتر: به اطلاعات بهداشتی مراجعه کنید

آلفا لیپوئیک اسید

آلفا لیپوئیک اسید چیست؟

اگر بدنسازی یا تمرینات با وزنه دارید ، ممکن است نام آلفا لیپوئیک اسید (ALA) را شنیده باشید ، اما ممکن است از نحوه عملکرد این مکمل مطمئن نباشید.
برای درک اینکه آلفا لیپوئیک اسید از نظر علمی چیست ، یکی از ساده ترین توضیحات این است که این یک عامل مهم در متابولیسم انرژی موجودات زنده مانند میکروب ها برای انسان است. در یک تعریف ساده ، این ترکیب یک ماده شبیه کوآنزیم است که برای تولید ماده دیگری (به عنوان مثال آنزیم) و دستیابی به نتیجه مشخص ، باید در دسترس باشد. علاوه بر این ، هنگامی که به مقدار کافی در دسترس باشد ، این ترکیب به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند.
ترکیبی از این دو خاصیت است که اسید آلفا لیپوئیک را به یک مکمل غذایی آنتی اکسیدانی منحصر به فرد تبدیل می کند. بدن شما در واقع اسید آلفا لیپوئیک تولید می کند ، اما مکمل ها مزایای بیشتری در متابولیسم کربوهیدرات ها ارائه می دهند. آلفا لیپوئیک اسید در ابتدا قادر است آب و رادیکال های آزاد محلول در چربی را غیرفعال کند (رادیکال های آزاد شامل مواد معدنی اضافی هستند که در زیر سطح پوست تشکیل می شوند) و در نتیجه از لیپوپروتئین ها و غشاها که هیچ آنتی اکسیدان دیگری نمی تواند محافظت کند ، محافظت می کند. برای کسانی که می خواهند بدانند عملکرد آلفا لیپوئیک اسید چیست ، ما پاسخ قابل فهم تری به آنها می دهیم ، یعنی اینکه آلفا لیپوئیک اسید به حذف سموم (سموم) از بدن کمک می کند و در نتیجه سلامت کلی را بهبود می بخشد.

بیایید در: Soft Gel Man Wit Sport Vivation شرکت کنیم

آلفا لیپوئیک اسید چقدر ایمن است؟

مطالعات متعدد نشان داده است که مصرف 50 میلی گرم آلفا لیپوئیک اسید در روز عوارض جانبی خاصی ندارد. شواهدی از حداقل سمیت در چهار مطالعه مختلف روی انسان مشاهده شد که در آن میزان اسید آلفا لیپوئیک بین 100 تا 600 میلی گرم در روز به مدت 3 هفته تا 6 ماه بود. کاهش جزئی سطح قند خون در دوزهای بیش از 500 میلی گرم در روز یا بیشتر در انسان مشاهده شده است. برخی از واکنشهای آلرژیک برگشت پذیر پوست نیز در برخی افراد در دوزهای بالا گزارش شده است. با این حال ، این عوارض جانبی تنها در موارد کمی گزارش شده است.

تنظیم: زهرا محبی
منبع: بدنسازی