آیا احساس استرس و اضطراب می کنید؟ طب سوزنی را امتحان کنید »نقطه شفا | طب سوزنی ، ماساژ و میکرونیدلینگ در King of Prussia، PA | فیلادلفیا


همه می دانیم که استرس تنها بخشی از زندگی است. همه ما لحظاتی را تجربه می کنیم که احساس اضطراب یا افسردگی می کنیم ، اما وقتی این احساسات به بخشی دائمی از زندگی ما تبدیل می شوند ، زمان کمک گرفتن فرا رسیده است. آنچه بسیاری ممکن است ندانند این است که طب سوزنی چقدر می تواند در تسکین علائم روحی و جسمی مرتبط با اضطراب و افسردگی مثر باشد.

در واقع ، الف در مطالعه سال 2010 آمده است: “افسردگی و اضطراب با هم سهم بسزایی در بار جهانی بیماری ها دارند. طب سوزنی به طور گسترده ای برای درمان اضطراب و افسردگی استفاده می شود و در حال افزایش است. اساس نظری تشخیص و درمان طب سوزنی از نظریه طب سنتی چینی گرفته شده است. یک روش جایگزین در طب سوزنی پزشکی استفاده می شود که بیشتر متکی به نوروفیزیولوژی مدرن و تشخیص متداول است. “

تعادل چی و پاسخ فیزیولوژیکی

فشارهای زندگی که منجر به استرس بیش از حد می شود می تواند بر تعادل چی در بدن تأثیر بگذارد. چی اغلب به عنوان انرژی بدن تعریف می شود و از کانال هایی در بدن به نام نصف النهار عبور می کند. وقتی بدن ما در تعادل باشد ، چی از طریق شبکه نصف النهار جریان می یابد و سیستم های ما آنطور که باید عمل می کنند. هنگامی که چی نامتعادل است ، ما می توانیم علائم فیزیکی مختلفی را تجربه کنیم ، از جمله فشار خون بالا ، مشکلات گوارشی ، اشتهای ضعیف و تأثیرات روی سیستم عصبی ما.

شاید بهترین راه برای به خاطر سپردن این نکته این باشد که طب سوزنی می تواند سیستم عصبی را متعادل کرده و آن را تربیت کند تا برای تسکین علائم استرس ، اضطراب و افسردگی به همان اندازه که باید رفتار کند. مطالعات نشان داده است که طب سوزنی می تواند تأثیر مثبتی بر تنوع ضربان قلب داشته باشد ، که منجر به ایجاد یک شبکه مستقل سالم مرکزی می شود.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که اضطراب و افسردگی می توانند علاوه بر احساسات ، علائم ایجاد کنند. علائم عاطفی عبارتند از: قیاس شدید ، آشفتگی یا بدخلقی ، مشکل در آرامش ذهن ، احساس بی ارزشی ، که سپس منجر به اجتناب از موقعیت های اجتماعی و سایر افراد می شود. علائم جسمی عبارتند از: کمبود انرژی ، سردرد ، مشکلات گوارشی ، بدن درد ، ضربان قلب سریع ، بی خوابی ، عصبی بودن ، حالت تهوع مکرر و تعریق سرد ، که تنها چند مورد از شایع ترین بیماری ها را نام می برد.

اگر دچار اضطراب و افسردگی هستید ، با متخصص طب سوزنی خود صحبت کنید تا یک برنامه درمانی مناسب تهیه کنید. مطالعات نشان داده است که دوز مناسب طب سوزنی برای کمک به بیماران برای مشاهده نتایج و کاهش علائم استرس و افسردگی کلیدی بود. “دوز” به عنوان تعداد کل جلسات درمانی و تعداد نقاط طب سوزنی درمان شده در هر جلسه تعریف می شود. مطالعات همچنین نشان داده است که طب سوزنی می تواند تنوع ضربان قلب را به محدوده مطلوب بازگرداند ، که می تواند به بهبود مشکلات مربوط به بیماری های قلبی ، فشار خون بالا ، اضطراب و افسردگی ، بی خوابی ، میگرن و دردهای عضلانی – همه علائم فیزیکی استرس کمک کند.

علاوه بر درمان های منظم طب سوزنی ، پزشک ممکن است مکمل های گیاهی و تغییرات رژیم غذایی و رژیم غذایی را نیز توصیه کند که می تواند انرژی شما را نیز متعادل کند. یک روز دیگر رنج نکشید. امروز تماس بگیرید و قرار ملاقات بگذارید تا بتوانید یک برنامه درمانی ایجاد کنید و تعادل خود را بازیابی کنید.