آیا بیمه گذار از تمدید بیمه نامه محتویات منزل شما خودداری کرده است؟ شما گزینه هایی دارید


از ماریا ساسیان، مشاور Triple I

در مناطق پر خطر مانند سواحل غربی با آتش سوزی جنگل ها و فلوریدا با طوفان ها و سیل ها ، عدم تمدید بیمه افزایش می یابد زیرا بیمه گذاران سعی می کنند خطر خسارت های آینده خود را محدود کنند. بیمه خانه از گران ترین دارایی شما محافظت می کند ، بنابراین چشم انداز مطلع شدن از عدم تمدید بیمه نامه شما می تواند اعصاب خردکن باشد.

اما اگر این اتفاق افتاد نگران نباشید – شما گزینه هایی دارید.

تفاوت بین لغو و عدم تمدید را بدانید

بین این که یک شرکت بیمه نامه را فسخ کند و عدم تمدید آن را انتخاب کنید ، تفاوت زیادی وجود دارد. شرکت های بیمه نمی توانند بیمه نامه ای را که بیش از 60 روز در حال اجرا بوده لغو کنند مگر اینکه:

عدم تمدید موضوع متفاوتی است. شما یا شرکت بیمه خود می توانید انتخاب کنید که بیمه نامه را در زمان انقضا تمدید نکنید. بسته به وضعیتی که در آن زندگی می کنید ، ممکن است لازم باشد شرکت بیمه شما قبل از لغو بیمه نامه خود ، تعداد مشخصی از روز را به شما مهلت داده و دلیل عدم تمدید آن را توضیح دهد.

عدم تمدید را زیر سوال ببرید

اگر فکر می کنید دلیل عدم تمدید شرکت بیمه ناعادلانه است یا توضیح بیشتری می خواهید ، با شرکت تماس بگیرید. ممکن است این گزینه به شما داده شود که پوشش بیمه خود را با بررسی اینکه آیا اقدامی برای کاهش خطر انجام داده اید ، حفظ کنید ، مانند: ب. سقف را تعویض کنید یا مواد قابل احتراق را در نزدیکی خانه خود حذف کنید.

اگر به دلیل بازرسی ناموفق خط مشی شما تمدید نمی شود ، به روزرسانی های مناسب می تواند به شما در حفظ پوشش کمک کند.

به دنبال راهنمای دیگری باشید

اگر بیمه گذار شما اصرار دارد که تمدید نخواهد شد ، به دنبال بیمه نامه جدید باشید. در اینجا نکاتی از راهنمای Triple I در مورد چگونگی صرفه جویی در هزینه بیمه خانه خود آورده شده است:

  • از دوستان و بستگان توصیه هایی برای بیمه گذاران بخواهید ، سپس دقت لازم را انجام دهید.
  • با بخش بیمه ایالتی مشورت کنید تا ببینید آیا میزان شکایات مصرف کننده توسط شرکت ارائه شده است یا خیر. در این صورت ، با بیمه گزارانی که می خواهید با آنها تجارت کنید ، مشورت کنید.
  • با استفاده از نظرات آژانس های رتبه بندی اعتباری مستقل و مشورت مجلات مصرف کننده برای بررسی وضعیت مالی شرکت های بیمه احتمالی
  • برای اطلاع از قیمتها یا دسترسی به اطلاعات آنلاین با شرکتها مستقیم تماس بگیرید. بخش بیمه ایالتی شما همچنین می تواند مقایسه قیمت بیمه گذاران اصلی را به شما ارائه دهد.
  • حداقل از سه شرکت نقل قول دریافت کنید.
  • تنها بر اساس قیمت خرید نکنید. به یاد داشته باشید ، در صورت تصادف یا سایر موارد اضطراری ، با این شرکت برخورد خواهید کرد. هنگامی که شما نیاز به ادعا دارید ، به بیمه ای نیاز دارید که خدمات خوبی به مشتریان ارائه دهد. بنابراین این را هنگام خرید آزمایش کنید و شرکتی را انتخاب کنید که نمایندگان آن برای پاسخگویی به سوالات و نگرانی های شما وقت بگذارند.

گزینه بازار مشترک ایالت خود را کشف کنید

اگر به اطراف خود نگاه کرده اید و نمی توانید پوشش را پیدا کنید ، ممکن است لازم باشد به بازار مشترک دولتی مراجعه کنید. بسیاری از ایالت ها سیاست های دسترسی عادلانه به الزامات بیمه ای (FAIR) را برای خانه های پرخطر یا طرح های ساحلی و طوفانی برای املاک ساحلی ارائه می دهند. این بیمه نامه ها پوشش محدودی را ارائه می دهند و اغلب گرانتر از بیمه نامه خانگی استاندارد از سوی بیمه گر خصوصی هستند.

برای پوشش کامل تر ، صاحبان خانه های کالیفرنیا می توانند سیاست “تفاوت در شرایط” را خریداری کنند که پوشش طرح FAIR را تکمیل می کند.

در خطوط اضافی نگاه کنید

بازار بیمه مازاد ، متشکل از بیمه گران بسیار متخصص ، شامل ارائه پوشش هایی است که در بازار استاندارد از طریق بیمه گذاران مورد تأیید وجود ندارد. هر ایالت مقرراتی برای خطوط لوله مازاد دارد و هر شرکت مازاد خط لوله به دلیل پرداخت بدهی تحت نظارت دولت اصلی خود است.

مشاغل مازاد موجود بر اساس ایالت متفاوت است. در صورت رد شدن توسط حداقل سه بیمه گذار دیگر ، با یک نماینده یا کارگزار بیمه در مورد خطوط اضافی صحبت کنید.

عدم تمدید در مناطق مستعد بلایا

نهادهای نظارتی ایالتی با اعمال تعلیق در عدم تمدید برخی از کدپستی ، مانند اخیراً در کالیفرنیا یا مشاغل خاص ، مانند لوییزیانا ، از روند عدم تمدید استفاده می کنند.

صرف نظر از این که شما یا بیمه گر خود تصمیم به تمدید نداده اید ، در خرید بیمه نامه جدید تردید نکنید. شما نمی خواهید پوشش خانه شما بیرون برود.

از منبع معتبر برای بینش های بیمه منحصر به فرد و مبتنی بر داده برای آموزش و توانمندسازی مصرف کنندگان. https://ift.tt/3EACW3d