آیا سگ من وزن مناسبی دارد؟ دریابید که در خانه خود یک “میمون چاق” یا “Twiggy” دارید

چگونه می توانید بفهمید که سگ اضافه وزن دارد یا کم وزن؟ برای صاحب سگ معمولی ، این می تواند یک سوال پیچیده باشد. درست مانند بدن انسان ، سگ ها در هر شکل و اندازه ای هستند ، از بدن کوتاه و بلند ، بلند و باریک تا جعبه شکل. حدس زدن وزن مناسب برای هر قاب می تواند ترسناک باشد. در اینجا نشانه هایی وجود دارد که می تواند به شما در ارزیابی نسبت وزن برخی از معمولی ترین نژادهای سگ کمک کند: رتریور ، تریر ، پودل ، اسپانیل ، شی تزو. نواحی اصلی برای بررسی دنده ها ، لگن ، کمر و شکم است.

نشانه هایی که نشان می دهد سگ شما اضافه وزن دارد:

میمون چاق -سگ بدون باسن – سگ شما نباید شبیه سگ وینی باشد مگر اینکه یکی باشد.

بیکن ماوس هنگامی که نمی توانید ستون فقرات ، باسن یا دنده های سگ خود را تحت فشار ملایم احساس کنید و در عوض فقط چربی نرم را احساس کنید.

اردک -سگ چاقو با لایه هایی در کناره ها و باسن که هنگام راه رفتن می غلتند.

گرد -وقتی شکم از ناحیه ناف عبور می کند ، جایی که شکم باید شروع به کشیدن خود به سمت بالا و به سمت کمر کند.

علائم کمبود وزن سگ:

کمربندبه نظر می رسد کمر سگ در خلا کشیده شده است

توگیگی – استخوان های ران ، دنده ها و ستون فقرات بدون فشار دیده می شوند یا احساس می شوند

چتر نجات -در قسمت پایین کمر پوست اضافی وجود دارد

نشانه هایی که نشان می دهد سگ شما وزن مناسبی دارد:

· عرض کمر 1.2 تا 1.3 برابر بزرگتر از عرض گردن است

· وقتی سگ در حال حرکت یا دویدن است ، سگها تکان نمی خورند و نمی چرخند

· باسن ، دنده ها یا ستون فقرات دیده نمی شوند ، اما با کمی فشار احساس می شوند

· شکم سگ تا کمر کشیده می شود و زیاد گرد نمی شود.

صبر و کمی آزمایش به شما کمک می کند تا وزن مناسب سگ خود را پیدا کنید. دامپزشک شما منبع بسیار خوبی برای تعیین میزان و نوع غذای سگ شما است. شما کسی هستید که روز به روز با سگ خود زندگی می کنید و خواهید دید که آیا با تغییر رژیم غذایی و / یا ورزش وزن شما تغییر می کند یا خیر. هر چه را که انتخاب می کنید ، این تغییرات را با اعتدال انجام دهید. وقتی ورزش را در زندگی سگ خود افزایش می دهید ، مطمئن شوید که ناخن های او به اندازه قابل استفاده کوتاه شده است.

اگر احساس می کنید سگ شما یک “میمون تنومند” است ، ابتدا به دامپزشک خود مراجعه کنید تا انواع بیماریهایی را که بر نژادهای خاصی بیشتر از سایر بیماریها تأثیر می گذارد (مانند بیماری کوشینگ) که باعث می شود سگ چاق به نظر برسد رد کند. این راهنما برای اکثر سگ ها مفید خواهد بود. برای “سگهای لاغر” مانند Great Danes ، Whippets و Greyhounds از ترازوی سگ کم وزن به عنوان وزن کامل خود استفاده کنید. اگر به نظر می رسد سگ شما کمربند بسته است ، غذای بیشتری به او بدهید و بسته به سگ کوچک ، متوسط ​​یا بزرگ ، مقدار مصرف او را 1/4 ، 1/2 یا 1 فنجان بیشتر در روز و شب افزایش دهید. معمول است که سگهای سالم در سمت چپ بمانند. مکمل های غذایی زیادی در بازار برای افزایش اشتها وجود دارد. راهنمایی و آزمایش دامپزشکی کلید تغییر وزن سگ است.

دریابید که وزن سگ شما کجا می افتد. اگر س questionsالی دارید ، به دامپزشک مراجعه کنید. تغییرات متناسب با سن سگ خود را اعمال کنید. سگ خود را هر هفته با تغییر تدریجی رژیم غذایی و رژیم غذایی او آزمایش کنید. برای کمک بیشتر در مورد نژاد خود ، تصاویر و فیلم های مربوط به وزن سگ را در وب سایت مشاهده کنید. به سگ خود طولانی ترین و سالم ترین عمر را بدهید ، مارشمالو را بردارید و بگذارید Twiggy به خاطر سپرده شود ، وزن سگ خود را “درست” نگه دارید. زمانی که با آن به دست می آورید بسیار بیشتر از ناراحتی و مشکلاتی است که ممکن است برای شما هزینه داشته باشد.

حق چاپ 2010 DuAnn Lustig Chambers

حقوق چاپ مجدد: تا زمانی که اطلاعات نویسنده را چاپ کرده و کلیه پیوندها را فعال نگه دارید ، می توانید این مقاله را دوباره چاپ کنید.