آیا ویتامین ها و مکمل ها به رشد مو کمک می کنند؟


ارسال شده: 10 اکتبر 1400

تاثیر ویتامین ها بر روی رشد مو ویتامین ها و مکمل ها باعث شده بسیاری از افراد ریزش موی خود را درمان کنند. ویتامین های مختلف به بهبود مو کمک می کند. این ویتامین مو و نه. تأثیر زیادی بر رشد و تثبیت دارد. در مجله پزشکی اپل ، نقش ویتامین ها در ریزش مو را بررسی می کنیم.

نقش ویتامین ها در ریزش مو

ویتامین ها با بهبود عملکرد بدن به رشد مو کمک می کنند. همه ویتامین ها برای سلامتی بدن ضروری هستند ، اما برخی از ویتامین ها تأثیر مستقیمی بر مو دارند. تأثیر ویتامین E بر مو نمونه ای از نقش ویتامین ها در ریزش مو است. به هر حال ، این ویتامین ها دسته های مختلفی دارند. در ادامه ویتامین های مختلف و تاثیر آنها بر موها را بررسی می کنیم.

ویتامین A

ویتامین A یکی از مهمترین ویتامین ها در بدن است. ویتامین A در غذاهایی مانند فلفل دلمه ای ، گوشت قرمز و ماهی یافت می شود. تنها فایده ویتامین A تأثیر ویتامین روی مو نیست. این ویتامین برای رشد همه سلول ها بسیار مهم است. سلول های موی انسان نیز سریع ترین سلول های در بدن هستند و با وجود ویتامین A کافی ، موها سریع رشد می کنند و در سلامت کامل هستند. ویتامین A همچنین پوست را مرطوب می کند تا ماده ای به نام سیب در بدن تولید کند و به سلامت موهای شما کمک می کند.

خانواده ویتامین B

ویتامین B گروهی از مواد محلول در آب است که نقش مهمی و حیاتی در فرایند متابولیسم یا متابولیسم سلولی در بدن انسان ایفا می کند ، بنابراین کمبود این ویتامین ها می تواند عوارض و بیماری های جدی ایجاد کند. تأثیر ویتامین B3 یا نیاسین بر رشد موها مستقیم است.

اهمیت ویتامین ها برای مو

همچنین بخوانید: علل ریزش مو و راهکارهای درمانی و اصلاح تغذیه در ریزش مو

ویتامین B3 یا نیاسین

به شکل گوشت ، ماهی ، مخمر ، شیر ، تخم مرغ ، میوه ، غلات کامل و سبزیجات یافت می شود. مصرف نادرست غذا و الکل می تواند منجر به کمبود این ویتامین در بدن شود. دوزهای بالا (بیش از یک یا دو گرم در روز) این مکمل ویتامین تحت کلسترول خون و تری گلیسیریدها زیر نظر پزشک تجویز می شود. این مکمل ویتامین می تواند به سلامت بیماران مبتلا به آترواسکلروز ، بیماران دیابتی و کسانی که قبلاً حمله قلبی داشته اند کمک کند ، اما بهتر است قبل از شروع درمان با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

ویتامین B7 یا بیوتین

این ویتامین که به ویتامین H نیز معروف است در بسیاری از غذاها یافت می شود. هرچقدر این نیاز روزانه به ویتامین ها کم باشد ، کمبود آن نیز بسیار نادر است. در هر صورت ، این ویتامین باعث ریزش و شکنندگی زیاد مو نمی شود. مورد استفاده برای درمان. تاثیر ویتامین ها بر رشد مو شناخته شده است و این ویتامین مو و نه. به ویژه تأثیر مثبتی بر.

تأثیر ویتامین B مشابه تأثیر ویتامین E بر مو است. خانواده ویتامین ها برای سلامت بدن بسیار مهم است. با توجه به تأثیر زیاد ویتامین ها بر روی رشد مو ، مصرف آنها به عنوان غذا و دارو توسط پزشکان توصیه می شود. ویتامین C بر رشد پوست و مو تأثیر مثبت دارد و استفاده از آن برای همه توصیه می شود.

فواید ویتامین ها برای مو

ویتامین سی.

رادیکال های آزاد می توانند باعث ریزش مو و نازک شدن مو شوند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که می تواند اثرات رادیکال های آزاد را خنثی کند. علاوه بر این ، ویتامین C به تولید کلاژن ، که بخش مهمی از ساختار مو است ، کمک می کند. ویتامین C در دسته مکمل های مو قرار دارد و به رشد و بهبود موها کمک زیادی می کند. این ویتامین در مرکبات و فلفل وجود دارد. توت فرنگی منبع غنی ویتامین C است.

ویتامین دی

ویتامین D یکی دیگر از ویتامین هایی است که تأثیر ویتامین ها را در ریزش مو نشان می دهد. تأثیر ویتامین D بر ریزش مو نامشخص است. اما به جرات می توان گفت که این ویتامین تاثیر مستقیمی در ریزش مو دارد و استفاده از منابع غذایی مانند ماهی و قارچ منبع خوبی از ویتامین D است. اما مهمترین منبع ویتامین D نور خورشید است. زیرا بدن ما به طور طبیعی ویتامین D را در زیر نور خورشید تولید می کند.

همچنین بخوانید: ده حقیقت درباره ویتامین D که باید بدانید

ویتامین E

ویتامین E یکی از مهمترین ویتامین ها برای مو است. تاثیر ویتامین E بر مو با تحقیقات علمی ثابت شده است. ویتامین C ، مانند ویتامین C ، یک آنتی اکسیدان قوی است و تأثیر ویتامین را بر موها منعکس می کند. این ویتامین به خوبی از مو محافظت می کند. بر اساس تحقیقات انجام شده در بین افرادی که از ریزش مو رنج می برند ، 34 درصد پس از مصرف ویتامین E بهبود می یابند. بادام ، اسفناج و تخمه آفتابگردان منابع غنی از ویتامین E هستند.

تاثیر ویتامین ها بر مو

مکمل مو

علیرغم تأثیر ویتامین ها بر روی رشد مو ، برخی افراد ویتامین های کافی را در رژیم غذایی خود ندارند. اگر مواد مغذی کافی برای دریافت ویتامین ندارید ، از مکمل های مو برای افزایش میزان ویتامین ها در بدن خود استفاده کنید. برای استفاده از اثرات ویتامین E بر موهای خود ، می توانید یک قرص از این ویتامین مصرف کنید. این یک گزینه عالی برای کسانی است که از تأثیر ویتامین ها بر ریزش مو مطلع هستند و نقش ویتامین ها در ریزش مو توسط مکمل ها ایفا می شود.

آخرین کلمه

مکمل ها و ویتامین ها می توانند بدن و موهای شما را سالم نگه دارند. ویتامین ها می توانند ایمنی بدن شما را تضمین کنند. این ویتامین ها نقش مهمی در سلامت بدن شما ایفا می کنند. علاوه بر این ، با خواندن این مقاله ، تأثیر ویتامین ها را روی موهای خود احساس خواهید کرد ، بنابراین توصیه می شود از این ویتامین ها برای اطمینان از سلامت موهای خود استفاده کنید.

منابع:

وب سایت Healthline

وب سایت webmd.com