ابتکارات بزرگ دخانیات تلاش ها برای پایان دادن به قاچاق دخانیات را تضعیف می کند


فیلیپ موریس بین المللی (PMI) بازگشت. غول تنباکو به تازگی افتتاح شده است دور دیگر تأمین مالی سازمان های غیردولتی که ادعا می شود با قاچاق غیرقانونی کالاهای مصرفی از جمله داروسازی ، لوازم الکترونیکی و البته تنباکو مبارزه می کند. سومین دور در نوع خود ، که توسط PMI سازماندهی شده بود ، به دلیل ظاهر دود آشکار مورد استقبال متخصصان بهداشت عمومی قرار گرفت. تأثیر PMI است.

به هر حال ، این یک راز آشکار است که این کمپین برای ریختن پول صنعت در برنامه های دانشگاهی در سراسر جهان ، تضعیف استقلال آنها و مشروعیت بخشیدن به مطالعات تأمین شده توسط صنعت که پس از آن انجام می شود ، اساسی بود. مجلات علمی معتبربه

برای این نوع مداخله یک سابقه ثابت در صنعت وجود دارد. تشکیل گروههای خط مقدم مانند بنیاد جهانی بدون دود تحت حمایت PMI (FSFW) نه تنها عرضه آکادمیک پژوهشهای دوستدار صنعت را نشان می دهد ، بلکه ادامه یک فریب ده ساله است که دستور کار مداوم Big Tobacco را مبهم می کند: برای اشتباه گرفتن اخبار عمومی ، شک و تردید در مورد تحقیقات علمی واقعی را افزایش دهید و تصویب اقدامات کنترل دخانیات را کند کنید.

یک الگوی آشنا

این یک رویکرد روابط عمومی پشت در است که به طور مداوم با مشارکت مکرر Big Tobacco در فعالیت های گسترده قاچاق شامل محصولات خود تضعیف شده است. متناظر بانک جهانی بر اساس تحقیقات گروه تحقیقات کنترل دخانیات در انگلستان ، برآورد می شود که از هر ده نخ سیگار ، هر سال یک نفر به بازار سیاه ختم می شود. دانشگاه باث نشان داده است که بیش از 70 درصد سیگارهای تجاری غیرقانونی توسط خود صنعت دخانیات تأمین می شود.

همین چند ماه پیش ، پروژه ای در مورد گزارش جنایات سازمان یافته و فساد (OCCRP) تشخیص یک عملیات قاچاق گسترده که شامل نماینده اصلی شرکت در بورکینافاسو ، Apollinaire Compaoré بود ، در فعالیت های PMI در غرب آفریقا افشا شد. Compaoré ، که شرکت آن تنها توزیع کننده محصولات PMI در بورکینافاسو است ، سالها به عنوان “رئیس کارفرمایان” شناخته می شد و متهم به قاچاق دود مارلبورو به شش کشور از ساحل عاج تا لیبی است.

شواهد نشان می دهد که تمام اقدامات وی توسط PMI و حتی دیگران تحریم شده است تنباکو بزرگ شرکت هایی از جمله Japan Tobacco International (JTI) از این شبکه تجاری غیرقانونی مطلع بودند. PMI ، البته ، هرگونه ارتباط با قاچاق را – که مربوط به Compaoré است یا نه – رد می کند – اگرچه این به سختی قابل اعتماد است: این شرکت صادقانه 1.25 میلیارد دلار به کمیسیون اروپا پرداخت کرد توافق در سال 2004 پس از اتهامات مشابه و قول داد که نه تنها نظارت بهتری بر زنجیره های تأمین آن داشته باشد ، بلکه به مبارزه با آن نیز کمک کند قاچاق دخانیاتبه

تضعیف اقدامات کنترل دخانیات

اما 17 سال بعد ، شواهد کمی از اصلاحات وجود دارد. در عوض ، تعداد زیادی شواهد نشان می دهد که چگونه همه تولیدکنندگان اصلی – از جمله PMI ، British American Tobacco (BAT) ، Imperial Brands و JTI – پشت پرده تلاش می کنند تا بر سیاست دخانیات در منبع تأثیر بگذارند.

این بیشتر در رابطه با WHO مشهود بود کنوانسیون چارچوب کنترل دخانیات (FCTC) ، که در سال 2005 برای کاهش عرضه و تقاضا برای محصولات دخانی معرفی شد. یکی از تعهدات اعلام شده آنها این است که از سیاست بهداشت عمومی در برابر مداخله اشخاص علاقه مند محافظت کند. اما در تلاش برای کاهش دامنه FCTC ، PMI تا آنجا پیش رفت راه اندازی کاغذ سفید پتانسیل ایجاد “قابلیت سازمان های غیردولتی” را برای مقابله با افزایش احساسات ضد دخانیات در WHO مورد بررسی قرار دهید. این صنعت در طول سالها تلاش کرده است تا نفوذ خود را بیشتر کرده و روابط خود را با دولتهایی که به نظر آنها “دوستدار دخانیات” هستند در جهت تضعیف FCTC گسترش دهد.

اسب تروجان Big Tobacco

بیشتر لابی ها بر درخواست FCTC برای ایجاد یک سیستم رهگیری و ردیابی قابل اعتماد متمرکز شده است که کشورهای امضاکننده می توانند از آنها برای شناسایی محصولات غیرقانونی دخانیات و حذف آنها از بازار استفاده کنند. فقط منطقی است که چنین سیستمی مستقل از Big Tobacco نیاز به توسعه داشته باشد ، اگرچه این امر مانع از این صنعت نشده است درگیر لابی فشرده باشید “برای ارتقاء سیستم ردیابی و ردیابی خود (Codentify) به عنوان یک استاندارد شناخته شده بین المللی”.

Codentify در واقع توسط PMI توسعه داده شد قبل از اینکه به یک شرکت شخص ثالث به نام Inexto داده شود تا مبدا خود را در صنعت دخانیات مخفی کند. Inexto خود است اجرا کن توسط مدیران سابق صنعت دخانیات ، به این معنی که Codentify بیشتر یک اسب تروا برای صنعت است تا یک راه حل واقعی قاچاق توتون.

کارشناسان معتقدند که این کد ها به آسانی به خطر می افتند ، زیرا سیستم نمی تواند بین کدهای واقعی و جعلی تمایز قائل شود – اساساً آن را به سلاحی ناتوان در مبارزه با قاچاق تبدیل می کند. برخی دیگر می گویند که سیستم حتی ممکن است شامل شود توابع پنهان توسط صنعت دخانیات کنترل می شود و برای دستکاری بازار به نفع خود طراحی شده است.

تخریب نما

سیاست گذاران در سراسر جهان باید بدانند که از اطلاعاتی که برای تصویب قوانین کنترل دخانیات استفاده می کنند از کجا آمده است. اما همانطور که دسیسه های Big Tobacco – مانند دورهای مکرر بودجه آن برای سازمان های غیردولتی – نشان می دهد ، تشخیص اطلاعات واقعی بهداشت عمومی از اسب های تروا بسیار آسان نیست.

این بدان معناست که برای مدت طولانی ، تولیدکنندگان دخانیات قادر بوده اند با تعهد به حفظ شفافیت و زنجیره های تأمین قانونی در عین تداوم بازی های دوگانه انجام دهند. سیل بازار با محصولات غیرقانونی دخانیات در صورت نقض آشکار تعهدات توافقنامه های مبارزه با قاچاق کالا با سازمان های بین المللی از جمله اتحادیه اروپا

اگر قرار است این امر متوقف شود ، PMI و BAT باید شرم زده شوند – و به دلیل اقدام علیه منافع میلیون ها نفر ، شرمنده می شوند.

اگر علاقمند به نوشتن برای International Policy Digest هستید ، لطفاً به ما در [email protected] ایمیل بزنید