اتکینز و کتوز

مفهوم اصلی برنامه رژیم اتکینز این است که کتوز می تواند به شما در سوزاندن چربی ها برای انرژی کمک کند. بسیاری از مردم ، حتی کسانی که برنامه های رژیم غذایی کم کربوهیدرات را دنبال می کنند ، واقعاً از کتوز یا دلیل دقیق انجام این کار اطلاع ندارند.

اکثر رژیم های غذایی به طور کلی برنامه های رژیم غذایی کم کالری هستند. آنها به شما در کاهش وزن کمک می کنند. با این حال ، بخشی از کاهش وزن ناشی از چربی بدن و برخی دیگر از توده بدون چربی بدن است. اگرچه ممکن است در ترازو وزن کم کرده باشید ، اما عملکرد متابولیک شما کند می شود. هرچه بافت عضلانی بیشتری برداشته شود ، متابولیسم شما کندتر می شود. این امر کاهش وزن را دشوار می کند و حتی افزایش وزن را نیز آسان می کند.

با این حال ، برنامه رژیم اتکینز محدود به کربوهیدرات است. این باعث کتوز در بدن شما می شود که فقط چربی بدن را می سوزاند و بافت ماهیچه ای را نمی سوزاند. منبع اصلی انرژی شما چربی بدن به شکل کتون خواهد بود. کبد چربی بدن را به کتون تبدیل می کند ، اما هرگز قابل برگشت نیست. به طور طبیعی از بدن شما دفع می شود.

کتونها در واقع یک منبع معمول و م effectiveثر انرژی برای بدن هستند. اینها در کبد از اسیدهای چرب ضروری که هنگام تجزیه چربی تولید می شوند ، ساخته می شوند. آنها زمانی ظاهر می شوند که نه گلوکز وجود دارد و نه قند در بدن برای تأمین انرژی. در برنامه رژیم غذایی اتکینز ، سطح گلوکز و قند خون را کاهش می دهید. به همین دلیل بدن برای تولید انرژی کتون ایجاد می کند. هنگامی که بدن کتون تولید می کند ، به آن کتوز می گویند.

همچنین این تصور غلط گسترده وجود دارد که استفاده از رژیم غذایی کتوژنیک مانند اتکینز مضر است. واقعیت این است که کتوز یک وضعیت کاملاً طبیعی است. بدن هنگامی که گلوکز در دسترس نیست ، کتون ها را برای استفاده به عنوان انرژی تولید می کند.

در برنامه کاهش وزن اتکینز ، دکتر اتکینز از نوارهای تست کتون برای اطلاع از میزان کتوز در کاهش وزن استفاده کرده است. نوارهای پلاستیکی کوچک در جریان ادرار قرار می گیرند و حاوی یک پد جاذب شیمیایی منحصر به فرد هستند. هنگامی که کتون در ادرار وجود دارد ، این پد رنگ را تغییر می دهد. در حضور کتونها ، نوار رنگهای مختلف را از صورتی بچه به بنفش تغییر می دهد. همچنین مقیاس رنگی روی برچسب ظرف وجود دارد که به شما کمک می کند سطح کتون خود را دریابید.

نوارهای کتون تقریباً در هر داروخانه محلی یافت می شوند و در بین اقلام دیابتی یافت می شوند. در برخی از نقاط اینها پشت صندوق ذخیره می شوند ، بنابراین ممکن است مجبور شوید آنها را درخواست کنید. با این حال ، برای خرید اینها نیازی به نسخه ندارید. هنگامی که یک بسته نوار کتون را باز می کنید ، طول عمر آنها شش ماه است. توجه به تاریخ افتتاحیه روی بسته می تواند مفید باشد.

نوارهای کتون به شما نشان می دهد که آیا رژیم رژیم اتکینز را به درستی دنبال می کنید یا خیر. اگر 100٪ به طرح القایی پایبند هستید اما رنگ بنفش را نمی بینید ، نگران نباشید. بسیاری از افراد هرگز سطح کتون پایین را نشان نمی دهند یا می توانند کمی بیشتر از حداقل ممکن باشند. تا زمانی که وزن خود را کاهش داده و اینچ را کاهش می دهید ، از کتون ها به طور مثر استفاده می کنید. اگر فقط چند ساعت قبل از استفاده از نوارها ورزش کرده اید ، ممکن است رنگ بنفش را مشاهده نکنید.

برخی از مردم به اشتباه تصور می کنند که نتیجه بنفش تیره روی نوارهای تست به این معنی است که آنها سریعتر وزن خود را کاهش می دهند. رنگ بنفش تیره نشان دهنده کم آبی بدن است. این بدان معناست که ادرار بسیار غلیظ است و شما باید آب بیشتری بنوشید.

کتون ها از چربی های موجود در خون ناشی می شوند ، چه چربی هایی که می خورید و چه چربی بدن که می سوزانید. اگر غذاهای نسبتاً پرچرب می خورید و بلافاصله از نوار تست استفاده می کنید ، متوجه نتیجه بنفش تیره می شوید. از نوارها به عنوان راهنما استفاده کنید. با این حال ، در مورد سایه وسواس نکنید.

دستیابی به کتوز برای نتایج خوب در برنامه رژیم غذایی اتکینز بسیار مهم است. این کار به سادگی حذف کربوهیدرات ها از برنامه غذایی شما است. رژیم را به درستی دنبال کنید و در صورت لزوم از نوارهای تست کتون استفاده کنید.