استفاده از واکسن و ماسک


واکسن های تولید شده توسط Pfizer و Moderna در جلوگیری از بیماریهای جدید کشنده مانند Code-19 بسیار م effectiveثر هستند ، اما مشخص نیست که آیا آنها با شیوع ویروس کرونا ارتباط دارند یا خیر. در اینجا نحوه جلوگیری کامل از آن آورده شده است. در حقیقت ، وقتی واکسن ها آزمایش شدند ، Pfizer و Moderna فقط می دانستند چند نفر واکسینه شده اند.

19. این نشان می دهد که برخی از افرادی که واکسینه شده اند ممکن است دوباره این بیماری را بدون نشان دادن علائم آلوده کرده باشند. این افراد می توانند بی سر و صدا ویروس کرونا را به دیگران منتقل کنند. به خصوص زمانی که آنها در اطراف افراد دیگر هستند یا از ماسک استفاده نمی کنند.

اگر افراد واکسینه شده بتوانند بی سر و صدا ویروس را منتقل کنند ، می توانند ویروس را به افراد خانواده و محلات خود منتقل کرده و آنها را در معرض خطر قرار دهند که واکسینه نشده اند.

مایکل تال ، ایمونولوژیست ، که در دانشگاه استنفورد تدریس می کند ، می گوید بسیاری از مردم تعجب می کنند که چرا باید بعد از واکسیناسیون از ماسک استفاده کنند. این برای آنها نقطه عطفی بود وقتی فهمیدند که اگر از ماسک استفاده نکنند ممکن است دوباره به این بیماری کشنده عود کنند.

بیشتر عفونت هایی که دستگاه تنفسی را تحت تاثیر قرار می دهند ، از جمله ویروس کرونا ، اصلی ترین نقطه ورود به بینی هستند. تعداد ویروس ها در بینی به سرعت افزایش می یابد و بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد و آنتی بادی خاصی را برای غشای مخاطی ، غشای مخاطی ایجاد می کند. غشای مخاطی پوششی از بافت است که دیواره های بینی ، دهان ، ریه ها و معده را می پوشاند. اتفاق می افتد

اگر همان فردی که واکسینه شده است دوباره به ویروس آلوده شود ، آنتی بادی ها و همچنین سلول های ایمنی که ویروس را تشخیص می دهند ، می توانند به سرعت ویروس را در بینی قبل از اینکه هر قسمت از بدن را آلوده کند ، آلوده کنند. خاموش کن
واکسن کرونا به صورت عضلانی تزریق می شود ، بنابراین این دارو عمیق تر می شود و سیستم ایمنی بدن را برای تولید آنتی بادی تحریک می کند.

این فرایند به طور قابل توجهی فرد واکسن را از بیماری نجات می دهد ، برخی از این آنتی بادی ها در خون شروع به گردش کرده و به مخاط بینی می رسند تا در آنجا متوقف شود ، اما مشخص نیست. اگر پاسخ خیلی مثبت نباشد ، ویروس در بینی شما تکثیر می شود و ویروس به راحتی با عطسه یا بازدم گسترش می یابد. به انسان نیز منتقل می شود.

به گفته ماریون پپر ، ایمونولوژیست در دانشگاه واشنگتن در سیاتل ، این شبیه یک مسابقه است. این بستگی به این دارد که آیا ویروس به سرعت تکثیر می شود یا سیستم ایمنی بدن بر ویروس غلبه می کند یا خیر. کارشناسان می گویند به همین دلیل است که واکسن مخاط بینی شبیه اسپری بینی یا واکسن فلج اطفال است.

این بهتر از تزریق عضلانی برای محافظت در برابر ویروس های تنفسی است. نسل بعدی واکسن های کروناویروس همچنین می تواند مصونیت را در بینی و بقیه راه های هوایی که نیاز بیشتر است نشان دهد ، اما افراد همچنین می توانند به عضلات تزریق کنند که به غشای بزاق حمله کرده و سیستم ایمنی بدن و بینی را بیدار می کند. و باعث تولید آنتی بادی های محافظ می شود.

ثابت شده است که واکسن های کرونا سپری قوی در برابر این بیماری کشنده هستند ، اما اثربخشی آنها در بینی تضمین نشده است. دسترسی ریه ها به ریه ها برای انتشار آنتی بادی ها بیشتر از بینی یا گلو است. آنها مرکز زلزله یا محل علائم شدید هستند ، اما اجازه محافظت آسان از بینی و گلو را می دهند.

Deepta BhattaCharya ، ایمونولوژیست در دانشگاه آریزونا ، می گوید که گاهی اوقات اجتناب از بیماری های جدی آسان است ، اما اجتناب از بیماری های لوبیا قرمز کار دشواری است و محافظت از خود در برابر همه عفونت ها بسیار سخت است. این واکسن 95٪ در درمان علائم بیماری م effectiveثر است ، بنابراین مطمئناً م moreثرتر از این واکسن نیست.

کارشناسان دیگر می گویند که آنها بسیار امیدوارند که واکسن ها ویروس ورودی از بینی و حلق را کنترل کنند و افرادی که با واکسن واکسینه شده اند می توانند ویروس را به افراد دیگر منتقل کنند. من فکر نمی کنم با ایجاد واکسن سیستم ایمنی م effectiveثر و قوی ، خطر ابتلا به این بیماری از بین می رود.

این چیزی است که آکیلو ایوازاکی ، ایمونولوژیست در دانشگاه ییل گفت.
مطالعات واکسن اطلاعاتی در مورد تعداد افرادی که واکسینه شده اند دوباره به ویروس مبتلا شده اند ارائه نکرده است ، اما هیچ علامتی از خود نشان نداد. نتایج در ماه نوامبر منتشر شد و نشان داد که واکسن می تواند در برابر برخی عفونت ها محافظت کند.

جریکا پیتز ، سخنگوی Pfizer گفت که این شرکت آزمایش آنتی بادی های پروتئین ویروسی به نام N را انجام می دهد که برخی داوطلبان در آن شرکت خواهند کرد.

https://www.visit-easy.com/presentation؟r=13058