اسکواش اسپاگتی و رژیم غذایی کاندیدا

آیا تا به حال اسم کدو اسپاگتی شنیده اید؟ اگر تا به حال از رژیم غذایی کم کربوهیدرات پیروی کرده اید ، احتمالاً نام این کدو زمستانی شگفت انگیز را شنیده اید که هنگام پخت به رشته های شبیه به اسپاگتی تبدیل می شود. کدو اسپاگتی یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات است که در هر نصف فنجان فقط 5 گرم کربوهیدرات دارد. به همین دلیل ، همچنین برای کسانی که رژیم کاندیدا را دنبال می کنند ، یک انتخاب ایده آل است.

رژیم کاندیدا ، که به عنوان رژیم ضد کاندیدا یا رژیم بدون مخمر نیز شناخته می شود ، سنگ بنای درمان بیماری شناخته شده به نام کاندیدیازیس است. کاندیدیازیس با رشد بیش از حد کاندیدا آلبیکنس در سیستم روده مشخص می شود. کاندیدا آلبیکنس نوعی مخمر معمولاً خوش خیم است که به طور طبیعی در سیستم روده وجود دارد. در حالت ایده آل ، کاندیدا آلبیکنس با انواع باکتری های “دوستانه” کار می کند و فلور روده ای منحصر به فرد ایجاد می کند که به حفظ سلامت بدن کمک می کند. متأسفانه ، عوامل خارجی متعددی به کاندیدا آلبیکنس اجازه می دهد رشد کند و به یک موجود زنده فرصت طلب تبدیل شود. این عوامل خارجی شامل استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها ، استروئیدها ، داروهای ضد بارداری خوراکی ، استرس و رژیم غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده / شیرین است. هنگامی که کاندیدا آلبیکنس رشد می کند ، بدن اغلب علائم به ظاهر جدا از هم مانند درد مفاصل ، سندرم خستگی مزمن ، سندرم پیش از قاعدگی ، سندرم روده تحریک پذیر ، عفونت های مزمن سینوسی ، عفونت های مزمن مخمر ، واژینوز باکتریایی مزمن ، اضطراب و افسردگی را تجربه می کند. هنگامی که تعادل ظریف فلور روده مختل شود ، بازگرداندن آن بسیار دشوار است. رژیم غذایی کاندیدا به دنبال برقراری این تعادل با قطع عرضه غذا به کاندیدا آلبیکنس ، در نتیجه گرسنگی و کشتن آنها است. اگرچه ممکن است برای درمان کاندیدیازیس داروهای ضد قارچ تجویز شده و یا بدون نسخه تجویز شود ، اما رعایت رژیم غذایی کاندیدا مهمترین بخش درمان است.

رژیم کاندیدا غذاها و مواد تشکیل دهنده مخمر مانند شکر ، سرکه ، غذاهای فرآوری شده ، غلات چسبنده ، محصولات لبنی و میوه ها را حذف می کند. رژیم غذایی همچنین نیاز به مصرف مقادیر متوسط ​​کربوهیدراتهای پیچیده و سبزیجات نشاسته ای دارد. بنابراین می توانید از سبزیجات کم نشاسته ، گوشت ، مرغ و ماهی به طور کامل لذت ببرید. با همه این نکات ، می توانید ببینید چرا کدو اسپاگتی می تواند یک غذای مهم در رژیم غذایی کاندیدا باشد. کدو اسپاگتی بسیار متنوع است و می تواند به عنوان گوشت ، مرغ یا ماهی مصرف شود یا به عنوان غذای اصلی جایگزین برخی از این کربوهیدراتهای پیچیده شود. کدو اسپاگتی به عنوان یک غذای اصلی عالی است و می توان از آن به جای ماکارونی در دستورهای مورد علاقه خود استفاده کرد. علاوه بر این ، کدو اسپاگتی منبع عالی ویتامین A ، B و C ، کلسیم ، منیزیم ، فسفر و پتاسیم است. در تمام طول سال در دسترس است و برای چند هفته در دمای اتاق تازه می ماند. کدو اسپاگتی بسیار آسان تهیه می شود زیرا می توانید آن را بپزید ، بجوشانید ، بخارپز کنید یا حتی در مایکروویو قرار دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زندگی بدون مخمر پس از رژیم کاندیدا ، به زندگی بدون مخمر مراجعه کنید.