اصول تهیه غذا: مرغ را خوشمزه کنید


نویسنده: اوینا دل پیتزو

به دوشنبه شب سرکش دیگر خوش آمدید. شما به یخچال می روید – و آن دسته از مواد اولیه ای که در قسمت ارگانیک فروشگاه خواربارفروشی مورد علاقه خود انتخاب کرده اید – به این امید که برای تهیه یک غذای سالم و خوشمزه که اهداف تناسب اندام شما را برآورده می کند انرژی پیدا کنید. با یادآوری خرید مرغ ، تصور می کنید مرغ برشته دوست داشتنی با پوست ترد ، بستنی کره ای دوست داشتنی و تزئین رزماری روی آن قرار دارد. یک گزینه وسوسه انگیز – اما نه دقیقاً همان چیزی که تصور می کردید وقتی رژیم را شروع کردید و به باتر گفتید پیاده روی کنید. آنها همچنین سینه مرغ بدون پوست خریدند. شما برمی گردید و چشم های امیدوار شوهر ، همسر ، فرزند ، سگ و / یا ماهی قرمز خود را می بینید و فکر می کنید ، “چرا مرغ مزه بیکن افرا از عسل نمی دهد؟ باهاش ​​چیکار کنم؟ “

این سisesال مطرح می شود: “چگونه می توانم این منبع اولیه و خشک پروتئین را به یک شاهکار آشپزی تبدیل کنم؟”

آشپزی بعد از یک روز طولانی می تواند استرس زا باشد و آماده سازی غذا می تواند کاملاً ترسناک باشد ، به ویژه هنگامی که از خوردن یک مرغ خسته کننده بارها و بارها خسته شده اید. کمی آماده سازی طول می کشد ، اما ارزش آن مرحله ساده اضافی را دارد تا غذاهای مورد نظر خود را تهیه کنید.


زیبایی Brining

نمک توسط بسیاری از فرهنگهای مختلف برای حفظ ، فصل بندی و نرم کردن گوشت به روشهایی که غیر ممکن است استفاده می شود. چند روش مختلف برای نمک زدن مرغ وجود دارد. اولین و احتمالاً رایج ترین روش ، آب نمک مرطوب است که شامل خیساندن مرغ در حمام نمک است. به طور معمول 3/4 فنجان نمک به یک گالن آب نیاز است و می توانید شکر ، گیاهان و ادویه ها را برای طعم دادن اضافه کنید. به عنوان مثال برگ بو و گیاهان پرووانس.

مرغ را حداقل 4 ساعت در آب نمک در دمای اتاق بگذارید یا یک شب در یخچال بگذارید. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، ایده خوبی است که پروانه ها را به آنها اضافه کنید تا به طعم آن کمک کند. نمک را به مدت حداقل 15 دقیقه قبل از زدن آنها ، و بیش از 6 ساعت مصرف نکنید. اساساً ، اگر مرغ قبلاً نازک است ، نباید آن را برای مدت طولانی خیس کنید ، زیرا این باعث از بین رفتن بافت آن می شود.

عمل مرطوب سازی به روش اسمز انجام می شود ، جایی که آب و نمک به پروتئین کشیده می شود ، جایی که نمک به مرغ کمک می کند آب را نگه دارد و مرطوب بماند.

روش دیگر آب نمک خشک است ، جایی که مرغ را با نمک و سایر گیاهان خشک و ادویه جات مالیده و سپس قبل از پخت در کیسه ای به مدت یک یا دو روز بسته می کنند.

روش مورد علاقه من این است که مرغ را در آب نمک خیس کرده و بپزید و در آب مخصوص آن میل کنید. زمان بیشتری طول می کشد ، اما طعم مرغ خوشمزه است و چند روز در یخچال مرطوب می ماند.


مرغ سرخ شده مورد علاقه اوینا

من ترجیح می دهم از مرغ کامل برای این روش استفاده کنم ، اما می توانید تکه های مرغ را نیز سرخ کنید.

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. از تابه ای که همراه مرغ است استفاده کنید ، به عنوان مثال. ب. یک تابه 200 هتل ، و اگر یک پرنده کامل است ، سینه مرغ را در تابه بگذارید. دو فنجان آب به تابه اضافه کنید. مرغ را نمک زده و مزه دار کنید. آن را در دمای 350 درجه به مدت 30 دقیقه بپزید ، سپس مرغ را از فر بیرون آورده و با آب تابه ای که از آن در حال جوشیدن است بپاشید.

بسته به اندازه مرغ ، درجه حرارت را به 450 درجه فارنهایت افزایش دهید و هر 10 دقیقه دو یا سه بار آب دهید.

حرارت را به 350 درجه فارنهایت کاهش دهید و هر 5 دقیقه آن را میل کنید تا مرغ طلایی شود. برای پوست ترد ، فر را روی گریل گریل کنید تا زمانی که می خواهید ترد شود. من فکر می کنم این روش بهترین است زیرا آب ، نمک و ادویه جات ترشی جات برخی از چربی های طبیعی را از سینه و پوست مرغ خارج می کند. شما اساساً سینه مرغ – و بقیه پرنده – را در یک آبگوشت طبیعی قرار می دهید. زمان بیشتری طول می کشد ، اما طعم آن خوشمزه است و ارزش تلاش را دارد زیرا مرغ شما تا چند روز بعد مرطوب می ماند.

ترشی یک ابزار ضروری برای پخت مرغ مرطوب است ، چه در حال پختن و چه در سرخ کردن باشید ، و می توان آن را با سایر گوشت های بدون چربی نیز استفاده کرد.

مارینینگ تنوع بی پایان را ارائه می دهد

ترشی یک روش کمی پیچیده تر برای آماده سازی است و شما را دعوت می کند تا در تهیه ماریناد برای مرغ خود خلاق باشید. مهم این نیست که رطوبت را حفظ کنید بلکه طعم مرغ را خوب کنید. یک ماریناد معمولاً شامل هر ترکیبی از روغن ، اسید ، ادویه جات و گیاهان خرد شده یا خرد شده است. شما همچنین می توانید مرکبات و سایر میوه ها و سبزیجات خاص را در یک ماریناد قرار دهید تا طعم و بافت آن اضافه شود.

یک ماریناد باید از طعم خاصی برخوردار باشد. به عنوان مثال ، ممکن است یک طعم آسیایی مانند زنجبیل و مرکبات را دوست داشته باشید ، یا یک نمای جنوب غربی با سس چیپوتل و عسل شیرین و تند. امکانات بی پایان است. اگر زیاد در آشپزخانه آزمایش نمی کنید ، هزاران دستور العمل عالی برای تهیه ماریناد به صورت آنلاین وجود دارد. مانند ورقه های مرطوب ، مرغ نباید برای مدت طولانی در ماریناد حاوی مرکبات بنشیند ، در این حالت بیش از 4 ساعت ، زیرا این امر می تواند گوشت را قارچ دار و کباب کند.

نگه داشتن مرغ در ماریناد حاوی مرکبات یا سرکه برای مدت طولانی باعث لطافت آن نمی شود. از آنجا که مارینادها فقط طعم سطحی را ارائه می دهند ، هرچه مدت طولانی تر مرغ را مزه کنید طعم ترشی را حفظ می کند – و این برای همه انواع گوشت صدق می کند ، نه فقط مرغ. بسته به آنچه در ماریناد وجود دارد ، تعادل را پیدا کنید.

ماریناد چیپوتل عسلی اوینا

یکی از مارینادهای مورد علاقه من برای سینه مرغ مخلوط عسل و چیپوتل است.

1 1/2 پوند سینه مرغ

4 قاشق غذاخوری عسل

4 قاشق غذاخوری آب مرغ

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری خمیر چیپوتل

11/2 قاشق غذاخوری آب لیمو

نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن

سینه مرغ را در کیسه فریزر قرار دهید. همه مواد را با هم مخلوط کرده و مخلوط را روی مرغ بریزید. در صورت امکان برای 4+ ساعت یا یک شب برای بهترین نتیجه ترشح کنید. با این حال ، سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان پس از 30 دقیقه آماده پخت یا کباب می شود.

اگر سینه مرغ را می پزید ، فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید. آنها را از فر خارج کرده و اجازه دهید 5 دقیقه قبل از سرو بمانند. در ایجاد خلاقیت و افزودن طعم کم و بیش آزاد باشید.


چه زمانی باید از آب نمک و ماریناد استفاده کرد؟

تفاوت های قابل توجهی بین دو روش پخت مرغ وجود دارد و در نحوه بیرون آمدن مرغ شما تفاوت هایی ایجاد می شود. نمک زدن یک روش مبتنی بر نمک است که در درجه اول برای مرطوب کردن و مرطوب نگه داشتن جوجه ها استفاده می شود. این می تواند طعم فوق العاده ای به مرغ شما ببخشد ، اما طعم آن به همان اندازه قوی نیست که از طعم دادن به آن دریافت می کنید. دم کردن برای پخت و پخت مرغ عالی است ، اما وقتی مرغ را کباب می کنید چندان خوب نیست.

ترشی یک راه عالی برای افزودن طعم است ، اما از آنجا که اکثر مارینادها نمک ندارند ، گوشت به همان اندازه مرطوب نمی شود ، مخصوصاً با مارینادهای حاوی قند و عسل. با این حال ، اگر علاقه بیشتری به کباب مرغ دارید ، روش ترشی آن طعم و بافت بهتری برای شما به ارمغان می آورد.

هر دو روش مرغ شما را زنده می کند و هر شام را سرگرم کننده تر می کند.

مزایای سلامتی Brining در مقابل Marinades

به طور کلی ، من معتقدم که پخت گزینه بهتری است زیرا به شما امکان می دهد رطوبت بیشتری را در مرغ حفظ کنید در حالی که طعم آن را اضافه می کنید. اگر مرغ در آب نمک باشد روز دوم از مرغ لذت می برید ، در حالی که مرغ ترشی برای وعده غذایی که بلافاصله بعد از پخت آن می خورید بهتر است.

شاید برایتان س theال باشد که چه نمکی در ترشی استفاده می شود. آیا مقادیر زیاد نمک آن را ناسالم نمی کند؟ وقتی در نظر بگیرید که کل مرغ را یکجا نمی خورید ، متوجه می شوید که در پرخوری با سدیم خود نسبتاً ایمن هستید. برای اکثر مردم ، یک وعده طبیعی پروتئین 4-6 اونس ، تقریباً به اندازه یک مشت است. یک وعده 4 اونسی مرغ که قبل از پخت نمک زده شده است به طور متوسط ​​300-400 میلی گرم سدیم دارد. به گفته سازمان غذا و دارو ، یک فرد معمولی باید حداقل 180 میلی گرم سدیم در روز و حداکثر 2300 میلی گرم سدیم مصرف کند. به گفته انجمن قلب آمریکا ، یک آمریکایی به طور متوسط ​​بیش از 3400 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کند.

بنابراین ، حتی اگر در مصرف نمک خود دقت کنید ، 400 میلی گرم در یک وعده مرغ واقعاً برای شام زیاد نیست. بقیه بشقاب شما نباید بیش از 100 میلی گرم سدیم داشته باشد و فقط در صورتی که غذای خود را بیش از حد نمک بزنید. یک بشقاب معمولی برای افرادی که به سلامت فکر می کنند ممکن است شامل یک وعده مرغ ، نصف فنجان بروکلی و یک فنجان برنج قهوه ای باشد که حدود 430 میلی گرم سدیم تولید می کند. اگر این غذایی است که معمولاً برای خودتان تهیه می کنید ، سدیم موجود در مرغ چیز مهمی نیست.

اگر دستور تهیه مرغ دارید که مایل هستید آن را به اشتراک بگذارید ، لطفاً آن را در نظرات زیر بنویسید و با خیال راحت این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.