افسردگی: ایمپلنت مغزی به صورت جداگانه برای درمان


از جانب

سارا یک درمان تحریک مغزی جدید برای افسردگی دریافت کرده است

جان لوک عکاسی LLC

یک زن مبتلا به افسردگی شدید یک سال است که با موفقیت از درمان جدیدی استفاده می کند که شامل قرار دادن الکترودها در اعماق مغز است. سارا که اولین کسی است که این فناوری جدید را امتحان کرده می گوید: “همه چیز آسان تر و آسان تر شده است.”

در این زمان ، درمان به احتمال زیاد فقط برای افرادی که شدیدترین افسردگی را دارند استفاده می شود ، زیرا شامل دو عمل جراحی مغز و روزهای ثبت سیگنال های الکتریکی از مغز برای شناسایی الگوی فعالیت یا “نشانگر بیولوژیکی عصبی” علائم هر فرد است. به

کاترین اسکانگوس از دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو می گوید: “این نتایج امید می دهد که یک درمان بسیار ضروری ، شخصی و مبتنی بر نشانگرهای زیستی برای اختلالات روانی امکان پذیر باشد.”

بسیار مهم است که ایمپلنت فقط در صورت نیاز ، چند صد بار در روز ، هنگامی که الگوی خاصی از فعالیت مغز تشخیص داده می شود ، فعال شود. یک شکل ساده تر از تحریک مغزی ، که در آن دستگاه همیشه روشن است ، در حال حاضر در اختلال حرکتی پارکینسون استفاده می شود ، جایی که مناطق مغزی درگیر آن به خوبی شناخته شده است. چنین تحریک مداوم مغزی در افسردگی آزمایش شده است ، اما نتایج مطالعات متفاوت است ، شاید به این دلیل که مدارهای مغزی مسئول آن نامشخص هستند و می توانند در افراد مختلف متفاوت باشد.

هنگامی که او سعی کرد به سارا کمک کند ، تیم Scangos شروع به ثبت فعالیت الکتریکی 10 قسمت مختلف مغز او کرد ، در حالی که او بیش از 10 روز از وضعیت خود گزارش می داد. سارا از کودکی از افسردگی رنج می برد ، که بسیاری از درمان های دارویی مختلف و درمان های تشنجی نتوانست به آن کمک کند. قبل از عمل ، او چندین بار در ساعت افکار خودکشی داشت.

این تحقیقات نشان داد وقتی علائم سارا در بدترین حالت خود بود ، الگوی متمایزی از فعالیت که به امواج گاما مغزی معروف است در آمیگدالهای او وجود داشت ، دو ساختار کوچک در اعماق مغز که قبلاً با احساسات مرتبط بودند.

هر دو امواج مغزی گاما و علائم افسردگی هنگامی که ایمپلنت در قسمت دیگری از مغز وی معروف به کپسول راست شکمی / جسم مخطط شکمی (VC / VS) روشن شد ، تسکین یافت. سارا می گوید: “هنگامی که من برای اولین بار تحریک را دریافت کردم ، شدیدترین احساس شادی را داشتم و افسردگی من برای یک لحظه یک کابوس دور بود.”

VC / VS همچنین مشکوک به افسردگی است. در برخی از تلاشهای تحریک مغزی مداوم مورد هدف قرار گرفته است ، و جراحی مغز این ناحیه را در برخی از افراد مبتلا به افسردگی بسیار شدید برطرف کرده است. لودویچ زرینزو از بیمارستان های دانشگاه کالج لندن ، که چنین عملیاتی را انجام می دهد ، می گوید: “در زمینه آنچه تا کنون اتفاق افتاده بسیار منطقی است.”

اعتقاد بر این است که تحریک رادیو فرکانسی ، همانطور که در مطالعه جدید انجام شده است ، با جلوگیری از شلیک عادی سلولهای مغزی مجاور و تقلید موقت اثرات جراحی ، فعالیت مغز را کاهش می دهد. به نظر می رسد که در مورد سارا ، تحریک VC / VS راست را تضعیف می کند ، که امواج مغزی گاما در آمیگدال سمت راست را تضعیف می کند – اسکن ها همچنین نشان داد که این دو ساختار در مغز او به شدت متصل هستند.

پس از معاینه اولیه ، تیم دو الکترود دائمی را به هم متصل کردند که یکی از آنها در VC / VS فقط زمانی روشن می شود که دیگری امواج گاما را در آمیگدال تشخیص دهد. حدود 300 بار در روز به مدت 6 ثانیه فعال می شود و شدت آن کمتر است تا سارا متوجه آن نشود. Scangos می گوید: “ما نمی خواهیم این کار زندگی شما را مختل کند.”

با این حال ، سارا با روشن شدن دستگاه متوجه بهبود کلی روحیه خود شد. او می گوید: “این یک روند تدریجی بود که دیدگاه من را نسبت به جهان تغییر داد.” “در طول زمان این چرخه فضیلت به سمت بالا بوده است – همه چیز آسان تر و ساده تر شده است. سرگرمی ها دوباره دلپذیر شدند. اکنون ، پس از یک سال درمان ، این دستگاه افسردگی مرا در کنترل نگه داشته است. “

Scangos قصد دارد از همین روش برای 11 نفر دیگر استفاده کند.

کیومرث اشکان از بیمارستان کالج کینگ در لندن می گوید ، نتایج چشمگیر هستند ، اما نباید تصور کنیم که این کار برای همه کار می کند. “این امکان وجود دارد که هر مدار مغزی درگیر در خلق و خوی کمی متفاوت باشد.”

نتایج اولیه روش تحریک مداوم مغز نیز چشمگیر بود ، اما آزمایشات تصادفی نشان داد که افراد کافی برای استفاده گسترده از این روش بهتر نیستند.

این آخرین نسخه از تحریک مغزی نیز گران و پرهزینه است و نیاز به چند روز معاینه و دو عمل جراحی دارد. با این حال ، همین رویکرد در حال حاضر در افراد مبتلا به صرع که نیاز به ضبط در مناطق مختلف مغز دارند مورد استفاده قرار می گیرد تا بفهمد تشنج آنها قبل از عمل برای از بین بردن بافت معیوب از کجا شروع می شود ، بنابراین چنین روشی سابقه دارد.

اشکان می گوید: “اگر وقت و تلاش برای معاینه فرد دارید ، می توانید این درمان را بسیار سفارشی کنید.” “این نکته هیجان انگیز آن است.”

مرجع مجله: داروی طبیعی، DOI: 10.1038 / s41591-021-01480-w

در خبرنامه رایگان Health Check ما ثبت نام کنید تا همه شنبه همه اخبار سلامتی و تناسب اندام را دریافت کنید

مطالب بیشتر در مورد این موضوعات: