افسردگی در اوایل زندگی می تواند خطر زوال عقل را بعدا افزایش دهد


نویسنده: استیون رینبرگ
خبرنگار HealthDay

چهارشنبه ، 6 اکتبر 2021 (HealthDay News) – جوانان شاد ممکن است تا حدودی در برابر زوال عقل محافظت شوند ، اما برعکس آن نیز می تواند صادق باشد: اگر شما یک فرد بالغ جوان افسرده هستید ، شانس ابتلا به زوال عقل شانس ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد. جدید یکی از مطالعات نشان می دهد.

ویلا برنوویتز ، محقق ، می گوید: “به طور کلی ، ما دریافتیم که هرچه علائم افسردگی بیشتر باشد ، شناخت پایین تر و کاهش سریعتر است.”

برنوویتز از دانشگاه کالیفرنیا ، گروه روانپزشکی و علوم رفتاری سانفرانسیسکو افزود: “افراد مسن تخمین زده می شود که علائم افسردگی متوسط ​​یا شدید در اوایل بزرگسالی در 10 سال کاهش یافته است.”

محققان یک مدل آماری برای پیش بینی متوسط ​​دوره افسردگی در 15000 شرکت کننده در سنین 20 تا 89 سال ایجاد کردند. آنها دریافتند که در گروهی از حدود 6000 فرد مسن ، افرادی که علائم افسردگی داشتند 73 درصد بیشتر در معرض اختلال شناختی در اوایل بزرگسالی و 43 درصد بیشتر در افرادی که علائم افسردگی در زندگی بعدی داشتند ، قرار داشتند.

برنوویتز در بیانیه مطبوعاتی دانشگاه گفت: “چندین مکانیسم توضیح می دهد که چگونه افسردگی می تواند خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش دهد.” “این شامل این است که بیش فعالی سیستم مرکزی پاسخ به استرس ، تولید هورمون های استرس گلوکوکورتیکوئیدها را افزایش می دهد ، که منجر به آسیب هیپوکامپ ، قسمتی از مغز می شود که برای تشکیل ، سازماندهی و ذخیره خاطرات جدید ضروری است.”

او گفت که مطالعات دیگر افسردگی را با کوچک شدن هیپوکامپ مرتبط می دانند و یک مطالعه کاهش حجم سریعتر را در زنان نشان داده است.

برای این مطالعه ، شرکت کنندگان از نظر افسردگی غربالگری شدند. علائم افسردگی متوسط ​​یا شدید در 13 adults از جوانان ، 26 of از بزرگسالان میانسال و 34 of از شرکت کنندگان مسن مشاهده شد. بیش از 1200 شرکت کننده دچار اختلال شناختی شدند.

با توجه به اینکه تا 20 درصد از مردم در برهه ای از زندگی از افسردگی رنج می برند ، مهم است که نقش آن را در پیری شناختی یا روانی تشخیص دهیم. کریستین یاف ، همچنین از بخش روانپزشکی و علوم رفتاری UCSF.

یاف در بیانیه مطبوعاتی گفت: “برای تأیید این نتایج به کارهای آینده نیاز است ، اما در این بین ما باید افسردگی را به دلایل زیادی مطالعه و درمان کنیم.”

این گزارش در 28 سپتامبر در منتشر شد. منتشر شد مجله بیماری آلزایمر.

اطلاعات بیشتر

انجمن آلزایمر در مورد زوال عقل اطلاعات بیشتری دارد.

منبع: دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو ، اخبار ، 28 سپتامبر 2021