اندی وارهول این استودیو 54 نقاشی “VIP” را به ترومن کاپوت داد


یکی از مقالات آرشیو ادبی ترومن کاپوت که پس از مرگ نویسنده در سال 1984 به کتابخانه عمومی نیویورک اهدا شد ، یک نقاشی رنگ روغن از اندی وارهول با دعوت از کلوپ شبانه معروف استودیو 54 است. این مقاله ای است که شاید بهترین آنها را نشان دهد دوستی پایدار بین نویسنده و هنرمند

به عنوان یک نقاشی رنگ روغن روی بوم ، این یک نمونه کوچک و کامل از پاپ آرت وارهول است – یک بلیط VIP چاپ شده با ظرافت سیاه و سفید (همراه با نوشیدنی های کامپیتر) به استودیو 54 ، جایی که آنها اغلب در دهه 1970 با هم جشن می گرفتند ، تولید می کند. با تایپوگرافی دهه 70 ، یادآور دهه دیسکو است. وارهول احتمالاً روی نواری از نوار سبز متصل به پشت نقاشی نوشته است: “به ترومن عشق اندی ’78” را با قلم شارپی مشکی.

بیانکا جگر ، لیزا مینلی و اندی وارهول در استودیو 54.

فلش

بیانکا جگر ، لیزا مینلی و اندی وارهول در استودیو 54.

جمجمه آدم / ساعت شنی

ترومن کاپوت و یول برینر در استودیو 54.

ترومن کاپوت و یول برینر در استودیو 54.

فلش

ترومن کاپوت و یول برینر در استودیو 54.

G Paul Burnett / AP / Shutterstock

مقالات کاپوته در کتابخانه ، که شامل بیش از 17 فوت خطی از مواد ذخیره شده در 39 جعبه است ، شامل نسخه های خطی و خطی آثار او ، اعم از چاپ شده و منتشر نشده است. این مجموعه همچنین شامل دفترچه های نویسنده ، نامه نگاری ، چاپ شده ، عکس ، آثار هنری ، ضبط صدا ، رونویسی و مجموعه های شخصی است. این کتابخانه همچنان در حال گسترش دارایی های خود است: سال گذشته نسخه خطی دست نویس و حروف چاپی مربوط به “Mrs. مهمانی شام ویلو ”، پیش نویس هایی که نشان دهنده سطح منحصر به فردی از ترکیب است که در غیر این صورت در بایگانی موجود نیست. این مجموعه شامل کل دوران حرفه ای کاپوته می شود ، از آثار جوانی او تا کتابی که او باید در سالهای پایانی زندگی خود با زحمت تمام می کرد و پس از مرگ به عنوان یک نویسنده به پایان رسید. منتشر شده است دعاها مستجاب شد (1986).

کتابهای کاپوت پرفروش بودند و با شهرت ادبی شهرت و سرانجام شهرت به دست آمد. او همیشه معاشرتی بود ، او به مهمانی تبدیل شد و در 28 نوامبر 1966 ، به افتخار کاترین گراهام ، ویراستار ، مهمانی را در هتل پلازای نیویورک به نام توپ سیاه و سفید برگزار کرد. این واشنگتن پستبه این یک توپ نقاب دار بود (یا ماسک بال) ، یک مهمانی بزرگ که در آن شرکت کنندگان لباس و ماسک می پوشند (کاملاً متفاوت از موارد مورد نیاز برای گردهمایی های داخلی بزرگ در شهر امروز). لیست مهمانان برجسته “چه کسی کیست” نیویورک گلیتزراتی بود ، اگرچه بعداً کاپوت به خود می بالد که 500 دوست را دعوت کرده است اما در بین کسانی که دعوت نکرده است 15000 دشمن پیدا کرده است!

یکی از مهمانان هتل پلازا آن شب اندی وارهول بود که بدون نقاب در توپ شرکت کرد. علیرغم تضعیف عمد code قوانین سختگیرانه لباس پوشیدن کاپوت ، این دو مرد همچنان دوست بودند. در حالی که بایگانی های Capote هیچ گونه مکاتبه ای بین آنها وجود ندارد ، شش عکس پولاروید از Capote توسط وارهول گرفته شده است: دو عکس که در آنها نویسنده با کلاه سفید با زمینه قرمز یا سفید ظاهر می شود. یکی با سوپر مدل شریل تیگز ؛ و سه پولاروئید با چند دوست ناشناس.

پلاروئیدها توسط اندی وارهول در استودیو 54 شلیک شده اند

پولارویدها ، توسط اندی وارهول در استودیو 54 فیلمبرداری شده است.

فلش

پولارویدها ، توسط اندی وارهول در استودیو 54 فیلمبرداری شده است.

آلن دیاز / AP / Shutterstock