انگور ، شاخص قند خون و رژیم غذایی برای جراحی کاهش وزن

بیماران مبتلا به جراحی کاهش وزن یاد می گیرند که افزودن میوه ها و سبزیجات با قند پایین در رژیم غذایی با پروتئین بالا راهی موثر برای وارد کردن مواد مغذی و طعم به وعده های غذایی بدون تأثیرات منفی سایر غذاهای با کربوهیدرات بالا است. درک GI (شاخص قند خون) اولین گام در افزودن مواد مغذی ، تنوع و طعم سبزیجات و میوه ها به رژیم های گاه محدود کننده مرتبط با جراحی چاقی ، از جمله بای پس معده ، بند معده و کاف است.

یکی از نگرانی های بیماران کاهش وزن این است که مقدار بسیار کمی از میوه ها یا سبزیجات شیرین (دارای قند خون بالا) بدون پروتئین یا چربی مصرف می شود می تواند باعث واکنش فوری گلوکز در افرادی شود که مشکلات سوءجذب دارند ، گاهی اوقات به عنوان سندرم دامپینگ یا اراده سریع تخلیه معده شناخته می شود. انگور نمونه خوبی از میوه ای است که به عنوان “سالم” شناخته می شود و می تواند در بیماران جراحی کاهش وزن مشکل ایجاد کند. انگور دارای ارزش GI 53 است و به عنوان مقدار GI “LOW” طبقه بندی می شود. این بدان معناست که آنها تأثیر کمی بر سطح گلوکز دارند. یک فنجان اندازه سرو در نظر گرفته می شود. در نگاه اول ، آن را به میوه ای مناسب برای بیماران مبتلا به جراحی معده تبدیل می کند ، اما تحقیقات خط مقدم خلاف این را نشان می دهد: انگور میوه های زیبایی از خدایان است که فقط منتظرند تا به کیسه های کوچک ما بریزند و از میان وعده میوه سالم در Transform a دور شوند. شیطنت کوچک لغزنده خوردن و تخلیه فاجعه.

در اینجا چه اتفاقی می افتد: ما به درستی معتقدیم که انگور برای ما مفید است و کالری کمی دارد ، بنابراین اندازه قسمت ها را اندازه گیری نمی کنیم. ما از هر انگور ، که بیشتر آب و فروکتوز است ، یکی یکی در بخشهای بدون اندازه به عنوان میان وعده لذت می بریم ، بنابراین هیچ بافر برای کند کردن جذب فروکتوز از طریق مری یا دیواره های روده کیسه وجود ندارد. ما می توانیم مقدار زیادی انگور بخوریم زیرا به محض لذت بردن از آن ، آنها مستقیماً از طریق استوما عبور می کنند. حتی با کیسه معده جراحی ، وقتی انگور می خوریم ، هرگز به سیری نمی رسیم. بدون آگاهی از بار گلوکز چشمگیر در بدن ، ما همچنان از میان وعده سالم خود لذت می بریم وقتی صدای انفجار به ما می خورد و ما در اضافه بار گلوکز هستیم: تخلیه. این می تواند برای هر بیمار جراحی معده که رژیم پروتئین بدون چربی را رعایت می کند و تحمل کمی برای افزایش گلوکز ایجاد کرده است ، اتفاق بیفتد.

بنابراین پاسخ کوتاه ، در حالی که انگور دارای ارزش قند پایین است ، میوه ای است که باید با احتیاط متوسط ​​مصرف شود. به عنوان میان وعده ، وعده های کنترل شده را توصیه می کنم ، بیش از یک فنجان در هر وعده. با افزودن یک وعده گوشت بدون چربی و یک وعده پنیر کم چرب ، میان وعده انگور خود را مینی وعده کنید.

انگور را به عنوان یک “عنصر” در نظر بگیرید ، نه فقط یک میان وعده. در اینجا یک سالاد مرغ کلاسیک به سبک جنوبی آورده شده است که از انگور در غذای اصلی استفاده فوق العاده ای می کند. محتوای بالای پروتئین در دستور غذا از بارگیری بیش از حد انگور با گلوکز جلوگیری می کند.

سالاد مرغ کلاسیک جنوبی

تزئین:

1/4 فنجان خامه زده شده سنگین

3/4 فنجان Miracle Whip Light

1 قاشق چایخوری مخلوط ادویه بدون سدیم

نمک و فلفل به میزان دلخواه

سالاد:

2 1/2 فنجان مرغ پخته ، خرد شده و سرد شده

1 فنجان کرفس ، خرد شده

1 فنجان انگور سبز بدون هسته ، ورقه شده

1/2 فنجان خلال بادام ، کمی برشته شده

4 قاشق غذاخوری جعفری تازه ، خرد شده

سالاد Bibb ، برگها به شش فنجان تقسیم می شوند – یک عدد در هر وعده

برای پانسمان: در یک کاسه با اندازه متوسط ​​، از یک ویسک استفاده کنید تا خامه فرم گرفته تا کف کند. در Miracle Whip Light ، مخلوط ادویه و نمک و فلفل بزنید. کنار بگذارید.

در یک کاسه بزرگ ، مرغ خرد شده پخته شده ، کرفس خرد شده و انگور خرد شده را با هم مخلوط کنید. پانسمان را اضافه کرده و با دقت تا کنید تا همه چیز خوب مخلوط شود. تا زمان سرو در جای خنک نگهداری کنید ، تا این مرحله می توانید یک روز قبل آماده کنید. پس از سرو ، مخلوط مرغ را به طور مساوی روی فنجان های سالاد پخش کنید ، با تکه های بادام بو داده و جعفری تازه خرد شده تزئین کنید. سرد سرو کنید.

وعده های غذایی 6. در هر وعده: 363 کالری ؛ 27 گرم پروتئین ؛ 24 گرم چربی (5 گرم اشباع شده) ؛ 11 گرم کربوهیدرات ؛ فیبر 2 گرم ؛ سرشار از ویتامین B12 و نیاسین.