اپیدمیولوژیست بیماریهای عفونی در مورد انتقال SARS-CoV-2 (شامل نوع دلتا) و مداخلات عملی برای جلوگیری از گسترش بیماری در دسترس است


همه گیری واضح است که پایان نیافته است. عفونت های COVID-19 در همه 50 ایالت و سراسر جهان در حال افزایش است و CDC اخیراً دستورالعمل های جدیدی را صادر کرده است که به همه توصیه می کند ، صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون ، به دلیل افزایش موارد ابتلا به بیماری COVID ، از ماسک در داخل خانه در مناطق خاصی از ایالات متحده استفاده کنند. و بستری شدن در بیمارستان توسط نوع دلتا ، که یک نوع قابل انتقال بیشتر از ویروس است. مطالعات اخیر نشان می دهد که درصد قابل توجهی از عفونت های COVID در مراقبت های بهداشتی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود.

دکتر. مارک استیبیچ یک اپیدمیولوژیست بیماری های عفونی است و حرفه ای بر کمک به سازمان ها در درک گسترش عوامل بیماری زا و توسعه برنامه هایی برای جلوگیری از انتقال بیماری متمرکز است. تخصص او دانش علمی را با واقعیت عملی ترکیب می کند تا راه حل ها و مداخلات واقعی ایجاد کند. او می تواند در مورد کاربردهای عملی برای توقف شیوع بیماری ، تمیز کردن و ضدعفونی کردن مدارس ، مراکز درمانی ، مشاغل و موارد دیگر صحبت کند.

“در مورد دستورالعمل ها و توصیه ها برای جلوگیری از شیوع بیماری ، همه چیز بسیار سریع پیش می رود. مردم نیاز به راهنمایی و کمک در مورد آنچه عملی است و چه چیزی نیست. آیا باید کیف های خرید خود را ضدعفونی کنیم؟ خیر اما بگذارید در مورد ماسک ها ، فیلتراسیون هوا و ضدعفونی سطح صحبت کنیم – این مداخلات نقش اصلی را بازی می کنند ، به ویژه هنگامی که مدارس و مشاغل بازگشایی می شوند. با افزایش روزافزون تعداد افراد بستری شده با بیماری کووید ، مراکز درمانی با چالش های باورنکردنی در جلوگیری از شیوع بیماری در ساختمان های خود روبرو هستند. طبق دستورالعمل های CDC ، اگر فردی مبتلا به COVID-19 در ساختمان شما بوده است ، اگر فردی مبتلا به COVID-19 در ساختمان شما بوده است ، به منظور از بین بردن ویروس روی سطوح ، “می گوید دکتر. کوک.

“و در حالی که COVID -19 همچنان در سرتیتر خبرها است ، یک ابرباکتری بسیار خطرناک دیگر وجود دارد – کاندیدا اوریس – که در بیمارستان ها و خانه های سالمندان ایالات متحده ویرانی ایجاد کرده است. C.auris یک قارچ است که غیرفعال کردن آن بسیار دشوار است و با تمیز کردن معمولی نمی توان آن را از سطوح حساس به لمس جدا کرد. مطالعات نشان می دهد که کمتر از نیمی از سطوح اتاق بیمار هنگامی که برای بیمار بعدی آماده می شود به طور مناسب ضدعفونی می شود. بهبود پروتکل های ضد عفونی اتاق ، خطر را برای ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و بیمارانی که در یک مرکز مراقبت بهداشتی درمان می شوند ، کاهش می دهد. علاوه بر این ، ابرباکتریهای مقاوم در برابر میکروبها یک تهدید شناخته شده و مداوم برای پزشکی مدرن هستند که برای درمان سزارین و درمان سرطان به آنتی بیوتیک های موثر متکی است. ما برای اطمینان از ایمنی محیط های مراقبت از بیمار به راه حل هایی نیاز داریم. “

درباره دکتر حکاکی: مارک دارای دکترای بهداشت عمومی و کارشناسی ارشد علوم بهداشت از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه جان هاپکینز و لیسانس از دانشگاه ییل است. وی پروژه ها و تحقیقات خود را در روسیه ، تاجیکستان ، افغانستان ، آفریقای جنوبی ، کنیا ، ایالات متحده ، بریتانیای کبیر ، ژاپن ، کانادا ، اکوادور ، هلند و برزیل انجام داده است. به عنوان یکی از اعضای انجمن بیماری های عفونی آمریکا و سخنران معمولی ، دکتر. Stibich بیش از دوازده مقاله علمی در مورد اشعه ماوراء بنفش ، پیشگیری از عفونت و عفونت های مرتبط با مراقبت های بهداشتی منتشر می کند و بیش از 160 اختراع ثبت شده در مورد روش های کنترل عفونت را در اختیار دارد. او مدیر ارشد علمی و بنیانگذار خدمات ضدعفونی Xenex ، رهبر جهانی در ضد عفونی UV برای مراکز درمانی است.