اگر مبتلا به خماری کووید هستید ، خون کمتری اهدا کنید زیرا تعداد بیشتری از مردم در سراسر جهان واکسینه می شوندسئول ، 20 اوت – از سئول تا پاریس و مسکو تا بانکوک ، شهروندان نگران با افزایش موارد کووید -19 در صف واکسیناسیون قرار می گیرند. این ممکن است فشار بر بیمارستان های شلوغ در سراسر جهان را کاهش دهد ، اما با آن خماری می آید – کمبود جدی اهداکنندگان خون.

تعدادی از کشورها افرادی که به تازگی واکسینه شده اند را از اهدای خون منع می کنند و همچنین افرادی که از ویروس کرونا بهبود یافته اند را ممنوع می کنند. به گفته پزشکان ، در حالی که دیگران به سادگی در خانه می مانند در حالی که عفونت های جدید افزایش می یابد ، تعداد اهداکنندگان به سطوح هشداردهنده پایینی کاهش یافته و این عمل جراحی فوری را تهدید می کند.

در کره جنوبی ، که در حال حاضر با رکورد موارد مواجه است ، اهداکنندگان نمی توانند پس از واکسیناسیون علیه COVID -19 به مدت هفت روز خون اهدا کنند – و عرضه از روز چهارشنبه به 3.2 روز کاهش یافته است ، از 6.5 روز گذشته در آن زمان. به گفته صلیب سرخ کره

پارک سو هیون ، سخنگوی KMA به خبرگزاری رویترز گفت ، انجمن پزشکی کره (KMA) یک کمپین اهدای خون را آغاز کرده است که از خود پزشکان شروع می شود و هشدار می دهد که بیمارانی که نیاز به جراحی فوری یا تزریق خون دارند ممکن است در شرایط اضطراری قرار بگیرند.

پارک می گوید: “بارها و بارها پیش آمده است که بیمارستان ها درباره تعویق جراحی یا درمان و تنگناها به دلیل کمبود خون به ما می گویند.”

بر اساس بررسی رویترز از وضعیت کشورهای مختلف ، موج های مکرر عفونت که توسط نوع بسیار قابل انتقال دلتا و افزایش قرنطینه ها بر کمک های مالی سنگین تر شده است.

در تایلند ، موارد تایید شده روز جمعه از مرز یک میلیون نفر گذشت و مقامات از افزایش بی سابقه مرگ و میر در هفته های اخیر خبر دادند.

پیا کیاتیسوی ، جراح سرطان استخوان در بیمارستان لردسین در بانکوک ، می گوید: “با توجه به وضعیت کرونا ، تعداد زیادی از افراد خون اهدا نمی کنند ، بنابراین این مقدار کافی نیست و برخی از عملیات باید به تعویق بیفتد.”

“نگرانی های شهریور”

روسیه ، مانند کره جنوبی ، اهدای خون از افراد کاملاً واکسینه شده را ممنوع می کند – اما برای یک ماه کامل ، نه فقط به مدت 7 روز. همچنین خون افرادی را که در میانه چرخه واکسیناسیون COVID-19 هستند ، نمی پذیرد.

روزنامه تجاری “کومرسانت” هفته گذشته گزارش داد که فعالیت اهداکنندگان در روسیه به دلیل کمپین واکسیناسیون سقوط کرده است و کارکنان خدمات خون در شش منطقه مختلف این مشکل را به روزنامه گزارش داده اند.

در ایالات متحده ، عرضه خون اهدایی – که قبلاً در اثر همه گیری تحت فشار قرار گرفته بود – در بهار با شروع مجدد عملیات تعطیلی بیمارستان ها ، بیشتر شد. کلودیا کوهن ، مدیر ارشد پزشکی در AABB ، که قبلاً به عنوان انجمن آمریکایی بانک های خون شناخته می شد.

طبق دستورالعمل های ایالات متحده ، افرادی که واکسن های تأیید شده دریافت می کنند ، مجبور نیستند برای اهدای خون منتظر بمانند ، اما افرادی که ممکن است نوع دیگری از واکسن را در کشوری دیگر دریافت کرده باشند ، باید 14 روز منتظر بمانند.

در اروپای غربی ، نگرانی های مربوط به واکسیناسیون با فصل تعطیلات تابستانی سنتی تشدید شده است.

اداره تامین خون فرانسه ، Etablissement Francais du Sang (EFS) ، گفت که سهام بسیار پایین است و نمی تواند خود را تسلی دهد. گفته می شود که 85000 کیسه گلبول قرمز ذخیره شده ، زیر سطح راحت 100000 یا بیشتر.

سخنگوی EFS به رویترز هنگام افزایش حجم عمل جراحی به رویترز گفت: “هیچ بیمار تزریق خون را از دست نمی دهد ، اما ما نگران سپتامبر هستیم.”

به گفته مرکز ملی خون ، ایتالیا در تعدادی از مناطق ، از جمله لاتزیو ، با پایتخت رم ، با کمبودهای نگران کننده روبرو بوده است ، که منجر به تعویق عملیات برنامه ریزی شده برخی بیمارستان ها برای تهیه وسایل ضروری در مواقع ضروری شده است. این عمدتا به دلیل بسیاری از مسافران و کمبود کارکنان در برخی از نقاط جمع آوری است.

“ترس از اهدای”

مقامات کشورهای مختلف گفتند ، در سراسر اروپا ، سطح اهدا نیز با بلاتکلیفی در مورد اینکه آیا مردم می توانند بدون واکسیناسیون خون اهدا کنند ، روبرو شده است. به عنوان مثال ، وزارت بهداشت اسپانیا این هفته فراخوانی برای اهدای کمک مالی صادر کرد و به مردم گفت که اهدا در دوران همه گیری امن است.

کنستانتینوس استامولیس ، مدیر علمی مرکز ملی خون یونان در آتن گفت: “در یونان ، مردم از اهدای خون به بیمارستان ها به دلیل ویروس کرونا می ترسند.” وی گفت: روزهایی وجود دارد که اهدای خون نسبت به سال 2019 تا 50 درصد کاهش یافته است.

در آسیا ، بسیاری از کشورها در حال حاضر با بدترین شیوع ویروس کرونا تا به امروز در میان افزایش نوع دلتا مواجه شده اند.

در ویتنام ، م Instituteسسه ملی هماتولوژی و انتقال خون این کشور گفت که تنها می تواند 50-70 درصد تقاضا را تامین کند.

لو هوانگ اوهان ، مدیر مرکز انتقال خون در بیمارستان چو ری در شهر هوشی مین ، مرکز کانون ویروس ویتنام ، می گوید: “ما نمی توانستیم از مراکز اهدای موبایل استفاده کنیم.”

“در عوض ، ما باید اهداکنندگان را تشویق کنیم تا به مراکز دائمی ما مراجعه کنند ، که با توجه به محدودیت های رفت و آمد در شهر یک چالش است.”