ایده های هدیه برای بیماران چاقی – 3 نکته

جراحی چاقی فقط یک اصطلاح دیگر برای جراحی کاهش وزن است. پزشکان برای برخی از افرادی که حداقل 100 پوند اضافه وزن دارند توصیه می شود. اکثر جراحی های چاقی به منظور کاهش توانایی معده در جذب و پردازش غذا طراحی شده اند. نتیجه مورد نظر این نوع جراحی کاهش وزن چشمگیر برای گیرنده جراحی است.

چندین روش وجود دارد که تحت مفهوم جراحی چاقی قرار می گیرند. بیشتر شامل کاهش توانایی معده برای جذب مواد مغذی (سوء جذب) یا کاهش اندازه معده (محدود کننده) است.

صرف نظر از نوع روش انجام شده ، بیماران جراحی چاقی به دلیل ماهیت تهاجمی جراحی ، مسیر قابل توجهی برای بهبودی پیش رو دارند.

بهبودی بعد از جراحی چاقی

بهبودی پس از جراحی چاقی معمولاً مرحله ای است و بیمار در هر مرحله نیاز به مداخلات متفاوتی دارد. به عنوان مثال ، در هفته اول در خانه پس از جراحی ، بیمار به رژیم غذایی 3 اونس مایع شفاف برای هر وعده غذایی محدود می شود. سپس ، تقریباً در روز دهم ، هنگامی که جراح به نظر صحیح می رسد ، به بیمار اجازه داده می شود غذاهای نرم و پوره شده بخورد.

علاوه بر این رژیم غذایی دقیق ، جنبه های دیگر بهبودی بعد از عمل ممکن است شامل تمرینات تنفس عمیق ، استفاده از دستگاه فشرده سازی متوالی (SCD) و حفظ برش باشد.

چگونه مراقبت خود را نشان می دهید

همیشه نمی توان تماشا کرد که شخصی نزدیک به قلب شما این دوره دشوار بهبودی را پس از جراحی چاقی انجام می دهد. این به این دلیل است که شما می دانید که شخص حداقل با دو چالش بزرگ همزمان روبرو است: 1. دشواری داشتن رژیم غذایی ناگهانی و 2. بهبود زخم های جراحی و سازگاری با شیوه زندگی جدید.

بهترین راه برای نشان دادن این که در حین بهبودی بعد از عمل جراحی چاقی به او اهمیت می دهید این است که فقط در کنار او باشید. این می تواند شامل ارسال نامه ، تماس تلفنی و ملاقات در صورت امکان باشد. کلمات تشویقی که شما در مسیر درست هستید همیشه مفید است.

بدیهی است ، اگر بودجه آن را دارید ، خرید هدیه برای آن شخص می تواند ایده خوبی باشد. دریافت هدیه در دوران نقاهت می تواند روحیه آنها را روشن کرده و روحیه آنها را روشن کند ، به ویژه اگر در چند هفته یا ماههای اول مشکل باشد.

ایده های هدیه برای بیماران چاقی – 3 نکته

اگر به فکر هدیه دادن به آن فرد هستید ، در اینجا 3 نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید چه چیزی دریافت کنید:

1. ذهن خود را با بازی و پازل به چالش بکشید و تیز کنید: اگر فرد عاشق سرگرمی هایی است که ذهن را به چالش می کشد ، به او بازی ، پازل و کتابهای مسابقه بدهید. همچنین ، لیست لیست ها (بلندترین ، سریع ترین ، گران ترین و غیره) می تواند یک سرگرمی عالی برای گذراندن زمان باشد.

2. تخیل خود را با یک داستان تسخیر کنید: تخیل یک بلیط فوق العاده از چالش های روزانه بهبودی جراحی است. در قالب یک سری کتابهای داستانی محبوب ، DVD یا حتی کتابهای صوتی ، داستانهایی را برای گذراندن زمان به فرد هدیه دهید.

3. علایق و سرگرمی های آنها را برجسته کنید: هرکسی علاقه یا سرگرمی دارد. بر آنچه که این شخص را هدایت می کند تمرکز کنید – آنچه او را خوشحال می کند. سپس مجموعه ای از موارد مرتبط را جمع آوری کنید ، مانند: ب- DVD ، کتابهای عکس ، مجلات و پوسترها. شخص را با چیزهایی که دوست دارند ببینند ، بخوانند یا انجام دهند ، احاطه کنید.

این 3 نکته را رعایت کنید تا به شما در انتخاب هدیه مناسب برای بیمار جراحی چاقی کمک کند.