این بیماری همه گیر همسر تراجنسیتی من را مجبور کرد تا با بیمه گر ما بر سر هورمون ها مبارزه کند


گونیسون ، کلرادو – در هشت سال گذشته ، همسرم کی همیلتون تحت هورمون درمانی تأیید کننده جنسیت قرار گرفته است. او به عنوان یک زن تراجنسی ، هفته ای یک بار استروژن مایع دپو استرادیول را به ران خود تزریق می کند. این دارو او را قادر می سازد تا به عنوان یک زن از نظر جسمی عبور کند و هر آمپولی که حدود پنج هفته طول بکشد به طور کامل تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

این تا زمانی بود که او شغل خود را در آوریل 2020 از دست داد و ما به بیمه خدمات درمانی یارانه ای در بازار قانون مراقبت مقرون به صرفه در کلرادو روی آوردیم. ما دریافتیم که بیمه Anthem Depo-Estradiol جدید ما شامل نمی شود و 125 دلار برای هر ویال از جیب هزینه دارد. از آنجا که هر دوی ما – و چهار حیوان خانگی مان – به شدت به چک بیکاری 649 دلاری Ky در هفته وابسته بودیم ، چنین هزینه های پزشکی دشوار بود. و از 6 سپتامبر ، این مزایای بیکاری به پایان رسید.

“من کاملا استرس دارم من نمی دانم باید چه کار کنم. ”کی در ماه اوت زمانی که ما به دنبال راه حلی بودیم ، گفت.

به دلیل انتقال فیزیکی کی به عنوان یک زن تراجنسیت ، بدن او دیگر تستوسترون قبلی را تولید نمی کند. بنابراین بدون دارو ، او اساساً یائسه می شود. کاهش سطح استروژن همچنین می تواند باعث تغییر جنسیت زنان جنسیتی شود که منجر به اختلال جنسیتی شده است ، که یک ناراحتی روانی است که به دلیل اختلاف بین جنسیت بیولوژیکی و هویت جنسیتی آنها ایجاد می شود.

کی همیلتون دوز استروژن مایع خود را با دقت در سرنگ می ریزد. او به مدت هشت سال تحت هورمون درمانی تأیید کننده جنسیت قرار گرفته است ، که تا زمانی که شغل خود را در آوریل 2020 از دست نداد ، تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفت. مانند دیگر افراد تراجنسیتی ، او تلاش کرد تحت پوشش بیمه مراقبت مقرون به صرفه قرار گیرد. (هلن سانتورو برای KHN)

متأسفانه ، تجربه Ky توسط بسیاری از آمریکایی های تراجنسیتی دیگر به اشتراک گذاشته می شود. همه گیری کووید -19 منجر به از دست دادن شغل و بیمه خصوصی درمانی برای میلیون ها نفر شده است ، به ویژه بزرگسالان دگرباش جنسی که بیشتر از بزرگسالان غیر دگرباش جنسی گزارش می دهند که شغل خود را در طول بحران گزارش کرده اند. در نتیجه ، ثبت نام در برنامه های ACA و Medicaid ، برنامه بهداشت دولتی برای افراد کم درآمد ، افزایش یافت. با این حال ، بسیاری از این برنامه ها به طور کامل مراقبت های جنسیتی را پوشش نمی دهند ، تا حدی به دلیل دستورالعمل های محافظه کارانه و عدم تحقیقات علمی در مورد اهمیت چنین مراقبت هایی برای بیماران تراجنسیتی.

بر اساس نظرسنجی Out2Enroll ، ابتکار ملی برای ارتباط افراد LGBTQ با پوشش ACA ، 46 درصد از 1،386 طرح بازار نقره مورد بررسی ، تمام یا برخی از درمانهای لازم برای اختلال جنسیتی جنسیتی را پوشش می دهد. با این حال ، 7 exclus دارای استثنائات مربوط به ترانس هستند ، 14 some دارای برخی موارد استثنا هستند و 33 any هیچ اطلاعاتی ارائه نمی دهند.

وی گفت: “این وضعیت بسیار ناخوشایندی است که برنامه ها عمدتا شامل حذف کامل نمی شوند ، اما مردم هنوز برای یافتن روش های خاص ، داروها و غیره تلاش می کنند. موسسه واکر ، یک موسسه غیر انتفاعی است که بر تحقیقات LGBTQ تمرکز می کند-تمرکز بر سیاست و آموزش.

بیست و سه ایالت و واشنگتن دی سی مراقبت های جنسیتی را به برنامه های Medicaid خود اضافه می کنند. اما 10 ایالت چنین پوشش هایی را کاملاً رد می کنند. در سال 2019 ، حدود 152،000 بزرگسال تراجنسیتی در Medicaid ثبت نام کردند ، این تعداد احتمالاً در طول همه گیری افزایش یافته است.

با این حال ، حتی در ایالت هایی مانند کالیفرنیا که برنامه های Medicaid آنها نیاز به مراقبت های جنسیتی دارد ، بیماران همچنان برای دریافت استروژن تزریقی تلاش می کنند. ایمی وایمر ، متخصص داخلی که برنامه سلامت جنسیتی UCLA را تأسیس کرد. در حالی که کالیفرنیا Medicaid یا Medi-Cal Depo-Estradiol را پوشش می دهد ، پزشکان باید برای مجوز درمان درخواست کنند تا ثابت کنند که بیمارانشان به این دارو نیاز دارند. واینر گفت این موارد به ندرت تأیید می شوند.

بیکر گفت که چنین “تأییدهای قبلی” در برنامه های Medicaid و ACA برای داروها ، از جمله استروژن های تزریقی و تستوسترون ، که توسط مردان تراجنسیتی استفاده می شود ، مسئله ای است.

فقدان پوشش آسان می تواند این واقعیت را نشان دهد که استروژن تزریقی ، که دوزهای بالایی از هورمون مورد نیاز زنان تراجنسیتی را برای انتقال جسمی تأمین می کند ، توسط زنان غیر ترنس تحت درمان هورمونی برای درمان یائسگی یا مشکلات دیگر ، به طور گسترده استفاده نمی شود. وایمر

یک آمپول Depo-Estradiol روی میز حمام با سواب الکلی و سرنگی که کی همیلتون برای تزریق به خود استفاده می کند ، نشسته است. دپو استرادیول یک استروژن مایع است که معمولاً توسط زنان تراجنسیت استفاده می شود ، اما بسیاری از برنامه های بهداشتی تحت قانون مراقبت مقرون به صرفه و Medicaid آن را پوشش نمی دهد. (هلن سانتورو برای KHN)

همچنین ممکن است به دلیل وجود گزینه های ارزان تر ، از جمله قرص های روزانه استروژن ، اما این موارد خطر لخته شدن خون را افزایش می دهد. وایمر گفت ، تکه های استروژن هورمون را از طریق پوست آزاد می کند ، اما می تواند باعث واکنش های پوستی شود و بسیاری از افراد در دریافت استروژن کافی مشکل دارند. در نتیجه ، بسیاری از بیماران وایمر به طور همزمان حداکثر چهار وصله می پوشند ، اما Medi-Cal تعداد وصله هایی را که بیماران می توانند هر ماه دریافت کنند محدود می کند.

به گفته وایمر ، در حالی که چنین شکاف های بیمه ای مدت ها قبل از همه گیری وجود داشت ، به نظر می رسد بحران کنونی این موضوع را تشدید کرده است.

ACA تبعیض بر اساس نژاد ، رنگ ، خاستگاه ملی ، سن ، ناتوانی و جنسیت را در برنامه ها و فعالیت های بهداشتی که از بودجه فدرال دریافت می کنند ممنوع می کند. دولت ترامپ به شدت اختیارات این ماده را محدود کرده است ، از جمله حذف پوشش بیمه درمانی برای افراد تراجنسیتی.

کی همیلتون هر هفته استروژن را به ران های خود تزریق می کند تا به حفظ سطح مناسب هورمون ها در سیستم کمک کند. از آنجا که بدن او دیگر تستوسترون تولید نمی کند ، به عنوان یک زن تراجنسیتی ، او بدون این دارو اساساً یائسگی می کند. (هلن سانتورو برای KHN)

با این حال ، در ژوئن 2020 ، قبل از اعمال مقررات ترامپ ، دادگاه عالی حکم داد بوستوک v Clayton County ، Georgia ، تبعیض جنسیتی در محل کار شامل گرایش جنسی و هویت جنسیتی است.

این تصمیم مهم یک ابزار مهم در مقابله با تبعیض علیه LGBTQ در بسیاری از زمینه های زندگی ، از جمله مراقبت های بهداشتی بود. به عنوان مثال ، از ماه ژوئیه ، آلاسکا Medicaid دیگر نمی تواند درمان تایید جنسیتی را پس از اینکه Swan Being ، یک زن تراجنسیست ، بر اساس تصمیم بوستوک در یک دعوای اعتراضی طبقاتی برنده شد ، دیگر رد نکند.

دولت بایدن در ماه مه اعلام کرد که وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده برای حقوق مدنی هویت جنسیتی و گرایش جنسی را در اجرای قاعده ضد تبعیض دیوان محاسبات لحاظ خواهد کرد. طی ماه آینده ، مزایای سلامتی امور سربازان قدیمی شامل جراحی تأیید جنسیت شد.

اما در حال حاضر ، هنوز فشار بر بیمارانی مانند Ky برای مبارزه برای مزایای سلامتی آنها وجود دارد.

تونی فلتس ، سخنگوی Anthem گفت که Depo-Estradiol در فهرست داروهای تحت پوشش برای برنامه های ACA خود نیست ، اگرچه بسیاری از برنامه های خصوصی و تحت حمایت کارفرمایان آن را پوشش می دهند.

از آنجا که ما یکی از این برنامه های ACA را داشتیم ، Ky باید پیگیر بود. پس از چهار ماه ایمیل و تماس تلفنی – و درست قبل از پایان بیکاری – سرانجام Anthem بالاخره Depo -Estradiol خود را مجاز کرد. این میزان هزینه شما را به ازای هر ویال برای سال آینده به 60 دلار می رساند. هنوز برای ما گران است ، اما راهی برای کار کردن پیدا می کنیم.

کی می گوید: “واقعیت این است که افراد تراجنسیتی بیشتر در فقر زندگی می کنند و زمان یا دانش لازم را ندارند تا مانند من چهار ماه برای استرادیول خود بجنگند.”

این داستان توسط KHN (Kaiser Health News) ، یک اتاق خبر ملی که روزنامه نگاری عمیقی را در زمینه های بهداشت تولید می کند ، تولید شده است. KHN به همراه تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی ، یکی از سه برنامه عملیاتی اصلی KFF (بنیاد خانواده قیصر) است. KFF یک بنیاد غیرانتفاعی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را در اختیار کشور قرار می دهد.

مطالب مرتبط

با ما تماس بگیرید راهنمایی داستان ارسال کنید