با دمنوش بابونه و عسل گون طبیعی بیماری ها را شکست دهید

خواص دمنوش بابونه و عسل گون

 

این احتمال وجود دارد که به شما آموزش داده شود که بابونه و عسل گون یکی از نوشیدنی‌های محبوب روی زمین هستند، به دلیل خواص خاص این نوشیدنی، به ویژه برای بهبود مشکلات خواب و کاهش استرس و عصبی شدن.

خوشبختانه خواص بابونه و عسل گون اصل از دیرباز در ایران مورد توجه بوده و در بسیاری از خانواده‌ها به‌عنوان یک متفاوت قابل قبول برای چای استفاده می‌شده است، به‌ویژه عصرها برای کمک به خواب بهتر.

همانطور که در مقاله مربوط به چای رازیانه و عسل گون خالص اشاره کردیم، استفاده از عسل در ترکیبات و دمنوش های زیاد باعث افزایش شدید جذب مواد انرژی زا از یک ماده دیگر می شود. در نتیجه، عسل گون کوهستان تنها گزینه برای شیرین کردن چای طبیعی است.

در این مقاله قصد داریم خواص بابونه و عسل گون را بررسی کنیم تا ببینیم ترکیب این دو ماده بسیار مفید چه خواصی برای ما دارد. با این حال زودتر از آن بهتر است تا حدودی بابونه را بشناسید.

 

گیاه بابونه در یک نگاه

 

بسیاری از ما بابونه را با گلبرگ های سفید و قلب زردش می شناسیم که عطری منحصر به فرد دارد و اغلب به عنوان خودرو در مناطق مختلف رشد می کند.

اگرچه بابونه انواع مختلفی دارد، اما همه آنها به صورت خوراکی مصرف نمی شوند و تنها دو نوع بابونه آلمانی و بابونه رومی خواص دارویی دارند و در همه جای دنیا مورد استفاده قرار می گیرند.

 

تمایز بابونه آلمانی و بابونه رومی

واقعیت واقعی این است که بابونه آلمانی و رومی از نظر خواص و ظاهر بسیار قابل مقایسه هستند. با این حال به طور خلاصه، بابونه رومی که می‌توان آن را بابونه شیرازی نیز نامید، نیمه‌ی زرد صاف یا کروی دارد و اغلب در نواحی جنوبی کشور می‌روید.

اما بابونه آلمانی که می توان آن را بابونه گاوی نیز نامید، نیمه مخروطی و سوراخ دار زرد رنگ دارد و اغلب به صورت خودرویی در چندین منطقه ایران به ویژه استان کهکیلویه و بویراحمد اصفهان، علاوه بر استان های شمالی می روید.

بخش بزرگی از بابونه قابل دسترس در بازار ایران از این نوع است.

 

بابونه به هر شکل و ظاهری که باشد، گل‌های خشک شده این گیاه سرشار از ترپنوئیدها و فلاونوئیدها است که استفاده از آن را برای بیماری‌های تب یونجه، اسپاسم عضلانی، مشکلات گوارشی، مشکلات قاعدگی، بی‌خوابی، دردهای روماتیسمی، بواسیر و… .

گل های خشک این گیاه به صورت بسته بندی در چندین مکان بین المللی تولید و خریداری می شود و بر اساس برآوردها روزانه یک میلیون فنجان چای بابونه در سراسر جهان مصرف می شود. 

 

خواص بابونه و عسل گون

با مقدمه ای نسبتاً طولانی، اکنون وقت آن است که به خواص بابونه و عسل گون نگاهی بیندازیم. اکنون در مورد خواص عسل گون از نزدیک صحبت کرده ایم. بیشتر خواص ذکر شده در زیر مربوط به بابونه است که عسل گون به قدرت آن کمک می کند.

 

1. کمک به بهبود خواب با عسل گون

بدون شک یکی از خواص ضروری بابونه و عسل گون را می توان نتایج باشکوه آن در بهبود خواب دانست. فلاونوئیدهای موجود در عسل گون و بابونه به خواب بهتر ما کمک می کند.

باید توجه داشته باشید که استفاده از این چای باعث ایجاد احساس خواب آلودگی نمی شود. به طور منطقی، با آرام کردن و کاهش اعصاب به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر بخوابید. مشابه شما یک ماساژ درمانی بسیار خوب خریدید.

یک تحقیق کوچک نشان داد که مادرانی که به مدت 2 هفته روز به روز چای بابونه می‌نوشیدند، خواب بیشتری داشتند (اگرچه نتایج درازمدت آن مطالعه نشده است).

یکی دیگر از تحقیقات نشان داد که افراد مسن‌تری که عصاره بابونه مصرف می‌کردند نسبت به کسانی که این کار را نمی‌کردند به میزان قابل توجهی بیشتر می‌خوابیدند. تصور می شود که فلاونوئیدهای موجود در بابونه توانایی اتصال به گیرنده های درون ذهن را دارند که به خواب افراد کمک می کند.

در نتیجه برای خواب بیشتر باید 1 یا 2 ساعت زودتر از زمان خواب از چای بابونه با عسل گون استفاده کرد.

 

2. به هضم وعده های غذایی کمک کنید

چای بابونه از دیرباز برای مشکلات گوارشی تجویز شده است. بابونه معمولا به عنوان یک ضد اسپاسم شناخته می شود. به همین دلیل به کاهش اسپاسم در بدن، همراه با معده و روده کمک می کند، که منجر به عملکرد بهتر دستگاه گوارش می شود.

بابونه علاوه بر این ترکیب تلخی به نام سسکوئی ترپن را در خود جای می دهد که لوزالمعده را برای تامین آنزیم های گوارشی تحریک می کند که می خواهند وعده های غذایی را قطع کنند.

از آنجایی که بسیاری از مسائل گوارشی باید مورد تاکید قرار گیرند، از جمله به دلیل عصبی بودن معده، بابونه نیز ممکن است برای این نوع از مشکلات گوارشی به دلیل تاثیر آرام بخش آن مفید باشد.

 

با این حال، عسل گون از نظر آنزیم‌ها و میکروارگانیسم‌های مفیدی که ممکن است به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک کند، غنی است.

در نتیجه، برای کسانی که مشکلات گوارشی را تحمل می کنند، باید از بابونه و عسل گون به عنوان جایگزین چای در طول روز استفاده کنند.

 

3.کمک به کاهش اضطراب با عسل گون

هر بابونه و عسل گون می‌تواند برای بسیاری از افرادی که با استرس یا استرس رنج می‌برند مفید باشد.

اگرچه تحقیقات کمی در این زمینه انجام شده است، برخی تحقیقات نشان می دهد که استفاده از عصاره بابونه یا چای بابونه به افزایش علائم منطقی تا شدید اختلال عملکرد هیستری کمک می کند.

 

4. کاهش درد قاعدگی

همانطور که اکنون ذکر کردیم، استفاده از چای بابونه می‌تواند اسپاسم را کاهش دهد، که یکی از پیامدهای بسیار آن کاهش درد قاعدگی در کسانی است که در طول دوره قاعدگی زیاد تحمل می‌کنند.

یک تحقیق چاپ شده در کشور ما و در مجله دختران، زنان و زایمان و ناباروری تایید کرد که 40 دختر پس از مصرف چای بابونه، دو بار در روز در قسمت لوتئال و سیکل های قاعدگی (دو هفته زودتر از شروع قاعدگی، با زمانی که وجود دارد. در واقع خونریزی آنها در مقایسه با گروه مدیریتی مهارت بسیار کمتری در گرفتگی عضلات و عصبی بودن کمتر داشتند.

 

5. پوکی استخوان را متوقف کنید

همانطور که می دانید، پوکی استخوان به تدریج تراکم استخوان را کاهش می دهد که احتمال شکستگی و خم شدن استخوان را افزایش می دهد.

اگرچه پوکی استخوان ممکن است در چندین نفر اتفاق بیفتد، اما معمول ترین افرادی که به آن مبتلا می شوند، دختران یائسه هستند. این می تواند به دلیل نتایج استروژن در این افراد باشد.

تحقیقات ثابت کرده است که بابونه علاوه بر کمک به تراکم استخوان، می تواند نتایج ضد استروژنی نیز داشته باشد.

 

اما عسل گون به دلیل غنی بودن از ویتامین‌ها و آنزیم‌های تغذیه‌ای، جایگاه موثری در توقف پوکی استخوان دارد.

 

6. کاهش التهابات با عسل گون

تحریک پاسخ خالص بدن به مسائل، به ویژه عفونت ها است. در عبارات مختلف، هر بار که بدن ما در فضایی آلوده می شود، فیزیک بدن با تبدیل شدن به آلوده در آن نیمه، این پیام را می دهد که این نیمه درمان می خواهد.

با این حال، به طور کلی، این التهابات، چه درمان نشده رها شوند، ممکن است باعث ایجاد مشکلات زیادی مانند هموروئید، درد دستگاه گوارش، آرتریت، مشکلات خود ایمنی و حتی ناامیدی در بدن شوند.

بابونه و عسل گون هر کدام خواص ضد التهابی خاصی برای بدن دارند و مخلوط این دو ماده در نوع چای به شما کمک می کند تا انواع مختلفی از تحریکات را افزایش دهید.

 

7.کمک به درمان دیابت

مصرف معمول بابونه و عسل گون می تواند با قند خون بیش از حد مبارزه کند. همانطور که در مقاله در مورد عسل گون برای دیابت اشاره کردیم، عسل گون نسبت به قند محدوده قند خون را به میزان کمتری افزایش می دهد و همچنین به دلیل آنزیم های کاملاً متفاوتی که دارد، می تواند به درمان بیماری کمک کند.

با این حال، تجزیه و تحلیل نشان می دهد که بابونه ممکن است به بیماران دیابتی نیز کمک کند. یک تحقیق بر روی بیماران دیابتی نوع 2 نشان داد که مصرف چای بابونه 3 بار در روز به مدت 8 هفته منجر به کاهش دامنه انسولین و کلسترول ldl نسبت به افرادی که آب معمولی می‌نوشیدند.

 

8. تقویت سیستم ایمنی با بابونه و عسل گون

هر بابونه و عسل گون دارای مقادیر حیاتی فلاونوئیدها علاوه بر خواص آنتی اکسیدانی خاص است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند، خواه مکرر و برای مدت بسیار طولانی استفاده شود.

در یک تحقیق کوچک بر روی 14 نفر، افراد به مدت 2 هفته روز به روز 5 فنجان چای بابونه مصرف کردند. سپس محققان متوجه بهبود چشمگیری در مرحله گلیسین کبدی و ادراری شدند که هر کدام به افزایش فعالیت ضد باکتریایی مرتبط بود.

در نتیجه، مصرف بابونه و عسل گون به دلیل اثرات ضد باکتریایی خاص آن در دراز مدت به تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از بسیاری از بیماری ها کمک می کند.

 

9. مفید برای منافذ صورت و پوست

همانطور که اکنون اشاره کردیم، چای بابونه علاوه بر کاهش استرس و عصبی بودن به بهبود استاندارد خواب کمک می کند، این نگرانی (یعنی خواب خوب و تخفیف استرس) به شما کمک می کند منافذ و پوستی مدرن داشته باشید.

اما در کنار مصرف خوراکی بابونه، استفاده موضعی نیز ممکن است برای شما مفید باشد. به عنوان مثال، تجزیه و تحلیل نتایج حاصل از بابونه بر روی منافذ صورت و پوست نشان می‌دهد که عصاره بابونه به بهبود منافذ و زخم‌های پوستی کمک می‌کند، به ویژه این زخم‌ها که پس از پاک کردن خالکوبی ایجاد می‌شوند.

 

یکی دیگر از تحقیقات نشان می دهد که استفاده از عصاره بابونه به مقابله با منافذ و تحریکات پوستی، کبودی ها، سوختگی ها و موقعیت های مشابه با اگزما کمک می کند.

اما همانطور که در مقاله خواص عسل گون برای منافذ پوست و ماسک عسل گون اشاره کردیم، عسل گون خالص به دلیل داشتن ویتامین های تغذیه ای خاص، فلاونوئیدها و خواص آنتی اکسیدانی به ما کمک می کند منافذ و پوستی پرانرژی و بالاتر داشته باشیم. در روش های متعدد

در نتیجه، هر بار استفاده خوراکی و موضعی از بابونه و عسل گون به ما کمک می کند تا در دراز مدت منافذ و پوست بالاتری داشته باشیم.

 

بهترین راه برای ترکیب چای بابونه و عسل گون

درست کردن بابونه و عسل گون ممکن است بسیار آسان باشد و طرز تهیه آن را دقیقاً مانند چای درست کردن یاد بگیرید.

مواد

  • 2 قاشق غذاخوری بابونه خشک
  • 1/5 لیوان آب

 

طرز تهیه

برای تهیه این دمنوش کافی است ابتدا آب را بجوشانید و سپس بابونه را مستقیماً در قوری بریزید و بعد از اضافه کردن آب، اجازه دهید حدود 10 دقیقه دم بکشد.

سپس با استفاده از یک صافی، چای را مستقیماً در یک لیوان بریزید و بگذارید کمی خنک شود. سپس می توانید عسل گون خالص را اضافه کرده و حالت دهید.