با وجود حکم SCOTUS ، مستاجران نیویورک همچنان می توانند از تخلیه اجتناب کنند ، با درخواست برای برنامه کمک اجاره ایالتی


علیرغم حکم روز جمعه دیوان عالی کشور که بخشی از توقف تخلیه ایالت را مسدود کرد ، وکلای مسکن از مستاجران می خواهند که راههای دیگری برای جلوگیری از از دست دادن خانه های خود بیابند.

الن دیویدسون ، وکیل بخش اصلاحات حقوقی کمک های حقوقی می گوید: “قوانین دیگری در مورد حمایت از مستاجران وجود دارد که مردم باید از آنها مطلع باشند.”

دیوان عالی کشور با اجازه دادن به مستاجران برای تکمیل فرم ، با درخواست مشکلات اقتصادی ، حکم تعلیق اخراج ایالتی را از رویه قانونی اعلام کرد. طبق حکم ، مستأجرها باید مشکلات اقتصادی را در دادگاه ثابت کنند. مهلت قانونی تخلیه باید تا پایان آگوست ادامه یابد.

دیویدسون گفت ، اما حفاظت دیگری برای مستاجران نیازمند وجود دارد. یعنی ، 2.7 میلیارد دلار برنامه کمک اضطراری اجاره ایالت (ERAP) ، که با هدف کمک به خانوارهایی با درآمد تا 80 درصد از درآمد متوسط ​​در منطقه (AMI) – 95،450 دلار برای یک خانواده چهار نفره در شهر نیویورک – با تا 12 ماه اجاره و قبض آب و برق.

دیویدسون گفت: “اگر برای تخفیف اجاره درخواست می کنید ، یک مهلت تعلیق دارید.” “پرونده شما نمی تواند در حین پردازش این برنامه ادامه یابد.”

به گفته اداره موقت و معلولین ایالتی که برنامه را مدیریت می کند ، مستاجرها پس از درخواست ERAP برای یک سال از تخلیه محافظت می شوند ، حتی اگر صاحبخانه آنها همکاری نکنند.

OTDA می گوید: “اگر صاحبخانه از ارائه اطلاعات یا بودجه مورد نیاز برای تکمیل درخواست مستاجر تحت برنامه ایالت نیویورک امتناع کند ، به مستأجر نامه ای داده می شود تا در صورت تلاش صاحبخانه آنها برای اخراج آنها در دادگاه به دادگاه نشان دهد.”

برنامه ERAP مورد انتقاد قرار گرفت زیرا پر کردن آن خسته کننده بود. وب سایت این ایالت نیز مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا مسیریابی آن دشوار است و با مشکلات فنی روبرو شده است. منتقدان همچنین س questionال کرده اند که چرا وجوهی که مستقیماً به صاحبخانه های شرکت کننده پرداخت می شود ، دیر پرداخت می شود.

سوماتی کومار ، وکیل مستاجر از دادگستری مسکن برای همه ، می گوید: “بیشتر پول از خانه خارج نشد ، بنابراین این امر برای دولت غیرمسئولانه است که اجازه تخلیه را بدهد.”

OTDA می گوید بخش بزرگی از بودجه به متقاضیان داده شده است حتی اگر صاحبان آنها هنوز این پرداخت ها را دریافت نکرده باشند.

مایک هاین ، کمیسر OTDA ، در این باره می گوید: “این برنامه بیش از 460 میلیون نفر دارد. علاوه بر این ، در حال حاضر بیش از 158،000 مستاجر در حال بررسی درخواست تکمیل شده هستند و اکنون اخراج شده اند ، بنابراین ما به شدت از همه افراد واجد شرایط نیویورکی درخواست می کنیم که برای این کمک درخواست دهند.” بیانیه.

دیویدسون مستاجران را تشویق کرد تا درصورت نیاز به کمک مالی برای اجاره یا محافظت از تخلیه ، برای ERAP درخواست کنند.

او می گوید: “من فکر می کنم برخی از مستاجران درخواست خود را متوقف کرده اند زیرا امیدوار بودند مشکلات برنامه حل شود و سپس به راحتی می توانند برای برنامه درخواست دهند.” “اما از آنجا که ما دیگر هیچ قانونی برای تخلیه در ایالت نیویورک نداریم ، مهمتر این است که مردم در صورت بدهکار بودن به صاحبخانه خود ، از تخفیف اجاره درخواست کنند.”

مراکز کنترل بیماری ها همچنین ممنوعیت تخلیه فیزیکی را وضع کرده اند ، اگرچه صاحبخانه ها هنوز می توانند در نقاطی از کشور که میزان “قابل توجه یا زیاد” انتقال COVID-19 در جامعه وجود دارد ، مدارک تخلیه را ثبت کنند. بر اساس داده های کنونی CDC ، شهر نیویورک ، لانگ آیلند ، وستچستر و نیوجرسی همه دارای نرخ انتقال قابل توجه یا زیاد هستند. این مهلت تا 3 اکتبر تمدید شد.

دیویدسون به مستاجرانی که در حال حاضر در دادگاه مسکن با هم بحث می کنند توصیه کرد که از مشاوره حقوقی کمک بگیرند.

او گفت: “(اگر) به دادگاه مسکن رفته اید و وکیل ندارید ، باید از وکیل درخواست کنید.” “ما در شهر نیویورک از حقوق قانونی برخورداریم و تعدادی قانون وجود دارد که از افراد در برابر اخراج محافظت می کند و افراد را در خانه های خود نگه می دارد. و بهترین راه برای اطمینان از این که مستاجران از این حمایت برخوردار هستند ، یافتن و استخدام وکیل برای کمک به آنها در پرونده خود است. “

توجه: این مقاله را تصحیح کرد تا بگوید تصمیم دیوان عالی کشور تا حدی برنامه توقف اخراج را مسدود کرد و برنامه را به طور کامل خاتمه نداد.