بسیاری از بیماران ، پزشکان ، از پیشرفت در درمان سرطان بی اطلاع هستند


27 سپتامبر 2021 – 29 فوریه 2021 – بسیاری از بیماران سرطانی و پزشکان در تخصص های دیگر به غیر از سرطان از این که در سال های اخیر پیشرفت های زیادی در درمان سرطان ، به ویژه ایمونوتراپی صورت گرفته ، مطلع نیستند.

این یافته اصلی دو مطالعه است که اخیراً در نشست سالانه انجمن اروپایی پزشکی سرطان شناسی ارائه شده است.

نظرسنجی از بیماران نشان داد که اکثر آنها نحوه عملکرد ایمونوتراپی را درک نمی کنند و نظرسنجی از پزشکان نشان داد بسیاری از افرادی که خارج از زمینه سرطان کار می کنند از اطلاعات بقا استفاده می کنند که به شدت قدیمی است.

Conleth Murphy ، MD ، از بیمارستان Bon Secours Cork ، ایرلند و نویسنده مطالعه دوم ، گفت: هنگامی که برای اولین بار به بیمار گفته می شود سرطان دارد ، مشاوره معمولاً توسط یک جراح یا پزشک عمومی انجام می شود تا یک متخصص سرطان.

به گفته مورفی ، پزشکان غیر سرطانی اغلب شانس زنده ماندن بیماران را بسیار دست کم می گیرند. او گفت که این نشان می دهد پزشکانی که خارج از درمان سرطان عمل می کنند ممکن است با همان اطلاعاتی که در دانشکده پزشکی آموخته اند کار کنند.

مورفی گفت: “این بیماران باید از عواقب ناگوار حکم اعدام که دیگر واقعیت واقعی را بازتاب نمی دهد ، در امان بمانند.”

وی خاطرنشان کرد: پس از تشخیص سرطان ، “بیماران اغلب س urالات فوری در مورد اینکه این برای آینده خود به چه معناست ، دارند.” س frequentlyالی که اغلب پرسیده می شود این است: “چه مدت دیگر برای من باقی مانده است؟”

مورفی گفت: افراد غیر انکولوژی باید از پاسخ دادن به سوالات بیماران با اعداد خودداری کنند.

به گفته سیریل بونین ، پزشک عمومی در اوسون دو پویتو ، فرانسه که 900 بیمار در مطب خود دارد ، پزشکان خانواده به احتمال زیاد تحت تأثیر تجربیاتی که با برخی از بیماران سرطانی دارند در تمرینات خود تحت تأثیر قرار می گیرند.

او سالانه به 10 بیمار مبتلا به تشخیص سرطان جدید مراجعه می کند.

علاوه بر این ، حدود 50 نفر از بیماران وی تحت درمان سرطان فعال هستند یا درمان خود را به پایان رسانده اند و از بازماندگان سرطان محسوب می شوند.

دکتر مارکو دونیا ، متخصص ایمونوتراپی در دانشگاه کپنهاگ ، دانمارک ، گفت: “برای ما کاملاً واقع بینانه نیست که انتظار داشته باشیم پزشکانی که با صدها بیماری مختلف سر و کار دارند با همه جنبه های چشم انداز انکولوژیکی که به سرعت در حال تغییر است مطابقت داشته باشند.” تماس گرفت.

این چشم انداز در سال های اخیر به طور چشمگیری تغییر کرده است ، به ویژه از آنجا که ایمونوتراپی زرادخانه خود را گسترش داده است. ایمونوتراپی راهی برای بهینه سازی سیستم ایمنی بدن شما برای مبارزه با سرطان است.

به عنوان مثال ، در گذشته ، بیماران مبتلا به ملانوم متاستاتیک بطور متوسط ​​حدود 1 سال زنده ماندند. اما اکنون برخی از بیمارانی که به ایمونوتراپی پاسخ دادند هنوز 10 سال بعد زنده هستند.