بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفولانزا در سال 2021 است


فصل آنفولانزا هر سال فرا می رسد. هر بار ، مقامات بهداشتی از مردم می خواهند که واکسن آنفولانزا را تزریق کنند. با این حال ، در حال حاضر ، این بیشتر یک فوریت است تا یک نیاز. کارشناسان از همه می خواهند که در اسرع وقت واکسن آنفولانزا بزنند.

ایالات متحده در حال حاضر تقریباً همه پروتکل های امنیتی Covid-19 را تسهیل کرده است. به گفته کارشناسان بهداشت ، این می تواند منجر به فصل زودرس و کشنده آنفولانزا شود.

بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفولانزا در سال 2021 است

این اتفاق می افتد زیرا کووید 19 هنوز در کشور وجود دارد و محدودیت ها برداشته می شود. این امر مصونیت عموم مردم را کاهش می دهد.

فصل آنفولانزا معمولاً در اکتبر شروع می شود و در ماه می در نیمکره شمالی به پایان می رسد. در جنوب در آوریل شروع می شود و در سپتامبر به پایان می رسد. و زمان مناسب برای تزریق واکسن آنفولانزا هر روز از سپتامبر تا پایان اکتبر است.

مقامات بهداشتی به افراد مسن و افرادی که ایمنی ضعیفی در قبال واکسیناسیون در برابر آنفولانزا دارند ، توصیه می کنند. پیش رو اغلب به معنای آگوست است. این بدان معناست که گرفتن عکس در حال حاضر کاملاً خوب است.

مقامات همچنین به مردم هشدار می دهند که تا آخرین لحظه منتظر نمانند. ممکن است تعداد موارد آنفولانزا در محله شما کمتر باشد. با این حال ، شما باید ضربه بزنید. واکسن آنفولانزا شدت بیماری را به حداقل می رساند و از بستری شدن و مرگ جلوگیری می کند.

آنها هشدار می دهند که افزایش به عنوان دلیل واکسن آنفولانزا دیده نشود. بر اساس گزارش CDC ، تعداد افراد مبتلا به آنفولانزا در هر زمان ممکن است به سرعت افزایش یابد. علاوه بر این ، واکسن آنفولانزا دو هفته طول می کشد تا سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با این بیماری فعال شود.

امروزه تزریق واکسن آنفولانزا نیز مکانیسم سلامتی را از استرسی که در حال حاضر دارد می کاهد. تعداد زیادی تخت ICU در بسیاری از بیمارستان های ایالت های جنوبی وجود دارد.

اگر واکسن آنفلوآنزا دریافت نکرده اید ، می توانید در بیمارستان بستری شوید. 450 هزار نفر در طول فصل قبلی آنفولانزا در بیمارستان بستری شدند. در نتیجه 22000 نفر جان خود را از دست دادند.

آنفولانزا همراه با همه گیری COVID-19 می تواند وضعیت را بدتر کند. بنابراین مقامات بهداشتی می خواهند از هر مورد آنفولانزا اجتناب کنند. این امر باعث ماندن اقامت در بیمارستان به دلیل آنفولانزا و شیوع ویروس COVID-19 در سیستم مراقبت های بهداشتی می شود.

در اینجا نکاتی وجود دارد که باید در مورد واکسن آنفولانزا بدانید:

  • آیا COVID 19 و ویروس های آنفولانزا یک چیز هستند؟

برخی معتقدند که واکسیناسیون آنفولانزا یا کرونا کافی است. این مورد نیست. شما باید هم در برابر COVID 19 و هم در برابر آنفولانزا واکسینه شوید. این دو ویروس متفاوت هستند. واکسن آنفولانزا که امروزه در دسترس است شما را از چهار نوع رایج ویروس محافظت می کند.

  • حداقل سن واکسیناسیون علیه آنفولانزا چقدر است؟

افراد بالای شش ماه دارای واکسن آنفولانزا هستند. می توانید واکسن یا اسپری بینی که برای آن طراحی شده است را مصرف کنید. مطمئن شوید نسخه ای که استفاده می کنید مخصوص سن و دارای مجوز باشد. هنگامی که جایگزین موجود است ، واکسیناسیون را برای محصول مورد علاقه خود به تأخیر نیندازید.

  • واکسن آنفولانزا را از کجا تهیه می کنید؟

تقریباً در هر مرکز درمانی می توانید واکسن آنفلوآنزا دریافت کنید. مطب پزشک ، سایتهای واکسیناسیون عمومی ، بخش بهداشت محلی و حتی در محل کار شما.

  • آیا می توانم کووید 19 و آنفولانزا را همزمان واکسینه کنم؟

بله، تو میتونی. شما می توانید هم COVID-19 و هم واکسن آنفولانزا را همزمان دریافت کنید. کاربرد آن در رابطه با تقویت کننده شات چیزی است CDC هنوز به این موضوع رسیدگی نکرده است. با این حال ، واکسن ها عوارض جانبی جدی ایجاد نمی کنند.

شما می توانید واکسن را به دلخواه توزیع کنید.

به هر حال ، ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی به هیچ کس آزادی فرار از واکسیناسیون را نمی دهد. واکسن ها هنوز م effectiveثرترین راه برای محافظت از خود در برابر آنفولانزا و COVID 19 هستند.