به هر حال کاهش وزن چیست؟

من این مقاله را به دلیل یک تصور اشتباه رایج می نویسم. اکثر مردم تعریف کاهش وزن را نمی دانند. آنها نمی دانند چرا می خواهند وزن کم کنند. برخی از افراد با مشکلات سلامتی جدی روبرو هستند ، اما برای اکثر مردم ، کاهش وزن یک موضوع مد و زیبایی است. من می دانم که شما دلایل خود را برای کاهش وزن دارید ، اما مطمئن شوید دلیل شما به اندازه کافی واضح است تا یک مسیر روشن را به شما نشان دهد.

از هر 10 دختر 9 نفر سعی می کنند وزن خود را کاهش دهند. زنان به دلیل افزایش وزن همیشه افسرده هستند. برای نوجوانان ، کاهش وزن یک مسئله مد روز است ، نه یک مشکل سلامتی. بنابراین کاهش وزن چیست؟ آیا این یک مد یا مشکل سلامتی است؟

می دانم که مدتی است سعی می کنید وزن خود را کاهش دهید. پزشک شما توصیه کرده که برای کاهش وزن خود رژیم بگیرید. چگونه می توانید تشخیص دهید که اضافه وزن دارید یا نه؟

هفته گذشته یکی از مشتریان این سوال را از من پرسید:

“من BMI 24 دارم. من خوشحال و سالم هستم. به نظر شما آیا باید وزن کم کنم؟”

این سوال مرا به فکر فرو برد. اگر کسی زندگی سالمی دارد ، نیازی به کاهش وزن نیست. از نظر علمی ، وقتی پزشک شما را برای کاهش وزن دعوت می کند ، می خواهد از این بیماری ها اجتناب کنید:

 • حمله قلبی
 • کلسترول بالا
 • فشار خون بالا
 • دیابت

وقتی می توانید سلامت خود را با وجود افزایش وزن حفظ کنید. لازم نیست نگران اضافه وزن باشید.

به هر حال، این چنین نیست. اکثر مردم می خواهند وزن خود را کاهش دهند زیرا می خواهند شیک و جذاب به نظر برسند. آنها از نظر سلامتی مشکلی ندارند ، اما احساس زیبایی نمی کنند.

بدن ما برای داشتن یک زندگی سالم ، چربی را برای دستگاه تناسلی ، برای محافظت از اعصاب و بافت ها و ذخیره انرژی ذخیره می کند. خوبه. با این حال ، ذخیره بیش از حد چربی بر سلامت و فرم بدن شما تأثیر می گذارد.

BMI (شاخص توده بدن) اندازه گیری است که بر اساس قد و وزن شما نتایج را ارائه می دهد. با این حال ، BMI هیچ چیز در مورد بارداری ، بدنسازی و بسیاری عوامل دیگر به ما نمی گوید. آزمایش های زیادی از جمله تجزیه و تحلیل چربی ، بررسی متابولیسم و ​​غیره در دسترس است. این آزمایش ها تعیین می کند که آیا اضافه وزن دارید یا خیر.

اگر اضافه وزن دارید و چربی زیادی دارید ، می تواند خطرات سلامتی را ایجاد کند.

اینجاست که اصطلاح کاهش وزن مطرح می شود. مطالعات جدید و قدیمی به ما نشان داده است که دریافت کالری بیشتر و سوزاندن کالری کمتر شایع ترین علت افزایش وزن است. مقدار زیادی کالری در ران و باسن شما ذخیره می شود و منجر به افزایش وزن می شود. این رایج ترین تعریف “افزایش وزن” است.

اصطلاح چاقی به این معنی است که وزن شما بیشتر از وزن ایده آل بدن برای یک قد معین است. میلیون ها آمریکایی دارای اضافه وزن یا چاقی هستند. برای رفع چاقی آنها اصطلاح کاهش وزن مطرح شد. کاهش وزن اضافی به عنوان کاهش وزن شناخته می شود. با این حال ، این را می توان به میلیون ها روش انجام داد:

 • رژیم غذایی
 • یک تمرین
 • اضافات
 • یوگا
 • سنت های چینی مانند طب سوزنی و دیگر اصطلاحات درمانی
 • پیوستن به باشگاه بدنسازی / مرکز لاغری
 • ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش

می بینید که اصطلاح کاهش وزن همه این عوامل را شامل می شود. برای کاهش وزن م effectivelyثر ، همه این عوامل باید ترکیب شوند و به آنها پاسخ داده شود. اما قبل از هر اقدامی ، باید بدانید کاهش وزن برای شما به چه معناست. این مهم است. اگر می خواهید یک زندگی سالم داشته باشید ، هرگز نباید در مورد رژیم غذایی تصادفی برنامه ریزی کنید. در بیشتر موارد ، مردم می خواهند باهوش به نظر برسند ، بنابراین از برنامه هایی مانند کاهش وزن در 24 ساعت و غیره استفاده می کنند. هر راهی را که انتخاب کنید ، بستگی زیادی به دلیل کاهش وزن شما دارد.

ممنون که خواندید!