به گفته یک متخصص تغذیه ، سالم ترین غذاهای آماده مصرف


حتی منظم ترین فرد نیز هر از چند گاهی به بیرون کشیدن متکی است. بین برنامه های شلوغ و فرسودگی زیاد که بسیاری از ما هنگام پختن یک وعده غذایی دیگر تجربه می کنیم ، غذای آماده می تواند نجات دهنده باشد. اما همه گزینه های آماده غذا برابر نیستند! در حالی که وعده های غذایی سالم می تواند بخشی از رژیم متعادل باشد ، گزینه هایی که چندان سالم نیستند می توانند باشند اثر مخالفبه

پژوهش نشان میدهد که پختن شام مکرر در خانه در مقایسه با وعده های غذایی خارج از خانه با رژیم غذایی سالم تری مرتبط استبه بنابراین منطقی است که سفارش بیش از حد غذا خوردن در هفته می تواند منجر به عوارض جانبی ناخوشایندی شود. آن را بردارید؟ همه چیز در مورد چی شما بخورید

بنابراین ، اگر عاشق غذاهای آماده برای غذا خوردن هستید ، می دانید که همه امیدها از بین نمی روند (به شرطی که آگاهانه انتخاب کنید!) و ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم بهترین انتخابها را برای سلامتی خود (و انتخابهای خوشمزه برای سلامتی خود در در همان زمان) شکم شما).

برخی از هک های ساده و تأیید شده توسط متخصص تغذیه را بخوانید که می تواند به شما کمک کند از یک وعده غذایی سالم با کمی تلاش لذت ببرید.

6 نکته برای سفارش غذای سالم

شماره 1 درخواست سس یا پانسمان در کنار

به این ترتیب می توانید میزان چاشنی به غذای خود را کنترل کنید! به جای دیپ ، سس یا سس ، تعویض های سالم تری مانند آب لیمو ، روغن زیتون و حتی آووکادو را درخواست کنید.

شماره 2 سبزیجات را پر کنید

هنگام ورود به خانه ، سبزیجات بیشتری بخواهید تا به غذای خود اضافه کنید یا سبزیجات بیشتری به بشقاب خود اضافه کنید.

شماره 3 معاوضه ساده ساده انجام دهید

سفارش یک وعده غذایی سالم می تواند به آسانی به خاطر سپردن برخی معاملات ساده مبادله ای باشد. غذاهای جانبی سرخ شده را با گزینه های سالم تری مانند سالاد کنار ، سیب زمینی بخارپز و سبزیجات خام یا پخته جایگزین کنید. گوشت را به جای کباب کردن یا کباب کردن نیاز دارید. درباره مبادله های گیاهی ، بدون لبنیات یا گلوتن بپرسید. و سعی کنید روغن های بسیار فرآوری شده مانند کلزا یا روغن گیاهی را با جایگزین های سالم تری مانند آووکادو یا روغن زیتون جایگزین کنید

شماره 4 از نعمت های رایگان بگذرید

از افزودنیهای رایگان (و پر از شکر) مانند دسرها یا نوشیدنی های شیرین خودداری کنید. بله ، حتی اگر آنها در خانه باشند!

# 5 بشقاب خود را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری بسیار مفید است و می تواند به شما در رسیدن به اهداف تناسب اندام کمک کند. یک وعده بزرگ را با کسی به اشتراک بگذارید یا نیمی از ظرف خود را برای وعده غذایی روز بعد ذخیره کنید

شماره 6 بدانید در وعده غذایی شما چه چیزی وجود دارد!

اغلب اوقات ، تمام اطلاعات تغذیه ای ، از جمله مواد تشکیل دهنده ، در منو ذکر شده است. و اگر نمی دانید ، بپرسید! هیچ سوالی سوال بدی نیست. این از ورود اجزای موذی به بشقاب شما جلوگیری می کند و به شما این امکان را می دهد که هنگام سفارش سالم ترین (و متفکرانه ترین) انتخاب ها را انجام دهید.

گزینه های غذای سالم برای همه ولع ها

هنگامی که یک شام صرف غذا نام شما را صدا می کند ، می توانید هوس های خود را کاملاً میل کنید. برای اینکه غذای شما به اهداف سلامتی و تناسب اندام شما کمک کند ، در اینجا چند غذای سالم که سبک تر ، بهتر برای شما و کاملاً خوشمزه هستند آورده شده است.

سفارش غذای سالم ایتالیایی به طرز شگفت انگیزی آسان تر از آن است که فکر می کنید!

آشپزخانه ایتالیایی

ماکارونی

به جای یک غذای سنگین مانند Fettuccine Alfredo ، غذای مغذی تری مانند Chicken Cacciatore را انتخاب کنید. مرغ Cacciatore دارای پروتئین و سبزیجات با کیفیت بالا است. و از آنجا که معمولاً به جای سرخ کردن در روغن زیتون پخته می شود ، کالری و چربی نسبتاً کمی نیز دارد.

سالاد

سالاد روغن زیتون و سرکه کلاسیک می تواند کاملاً سیر کننده و حاوی مواد مغذی باشد. برای افزایش پروتئین ، غذای جانبی مرغ یا ماهی قزل آلا بخواهید! آیا چیزی هیجان انگیز تر می خواهید؟ سالاد کاپرس را امتحان کنید!

کالاماری

کالاماری کبابی می تواند یک گزینه پروتئین بالا با کالری کمتر باشد. فقط مطمئن شوید که سرخ نشده است!

هنگامی که میل به پیتزا دارید ، معاوضه سالم انجام می شود

پوسته

پیتزا با پوسته نازک و مواد غذایی گیاهی می تواند راهی برای مقابله با بدترین هوس پیتزا بدون زیاده روی در مصرف چربی های اشباع و کربوهیدرات ها باشد. همچنین می توانید ببینید آیا آنها مبادله سالم مانند پوسته گل کلم یا پنیر بدون لبنیات را ارائه می دهند!

از افزودنیهای پروتئینی سالم استفاده کنید

برای صرفه جویی در کالری ، فلفل تند و سوسیس را کنار بگذارید. اگر می خواهید پروتئین اضافه کنید ، مرغ خرد شده بخواهید.

سخت روی سبزیجات بروید

روی پیتزای خود سبزیجات اضافی مانند بروکلی ، کنگر فرنگی یا اسفناج قرار دهید.

اندازه قسمت

از یک تکه لذت ببرید ، نه یک کیک پیتزا کامل!

آشپزخانه چینی

آیا دوست دارید زبان چینی یاد بگیرید ، اما می خواهید به اهداف خود پایبند باشید؟ هنگام سفارش از منو ، سعی کنید از همه این مواد فرآوری شده مانند سدیم و MSG که در غذاهای چینی رایج است اجتناب کنید. اگر شک دارید ، به جای سرخ کردنی ترجیح دهید بخورید و سبزیجات پر کنید!

در اینجا سالم ترین غذاهای چینی برای سفارش آورده شده است.

گزینه های گیاهی

توفو بخارپز با سبزیجات روی برنج قهوه ای می تواند یک غذای سیر کننده و خوشمزه باشد. در صورت شک ، در مورد سبزیجات بخارپز و برنج (بیشتر بخارپز شده) بپرسید هر چیزی، واقعاً) و سس و نمک را نگه دارید.

گزینه های سس سالم تر

آیا عاشق سس های کلاسیک چینی هستید؟ در مورد آن س Askال کنید و فقط آنچه را که واقعاً برای پایین نگه داشتن مصرف سدیم نیاز دارید ، اضافه کنید. در مورد سدیم کم ، سس سویای کم سدیم بخواهید یا ببینید آیا گزینه های سالم تری مانند آمینو نارگیل یا آمینو اسیدهای مایع دارند یا خیر.

گزینه های کم کربوهیدرات

سوپ وانتون یک سوپ کم کالری است که بر اساس آبگوشت تهیه می شود. بسته بندی سالاد مرغ یک گزینه کم کربوهیدرات است که باعث افزایش سبزیجات و پروتئین سالم می شود. برای حفظ سلامت آن ، سس را با یک طرف آووکادو عوض کنید و سبزیجات اضافی اضافه کنید!

غذای هندی

در حالی که هر منو دارای محصولات مختلفی است ، این غذاهای سالم را می توان در اکثر آشپزخانه های هندی پیدا کرد!

تندوری

Tandoori اغلب هنگام لذت بردن از غذاهای هندی یک انتخاب خوشمزه و سالم است. این غذا که با ماست و ادویه جات ترشی جات تهیه می شود ، پر از مواد چرب است.

دال

دال مملو از سبزیجات و اغلب عدس است که آن را به یک آنتی اکسیدان و گزینه گیاهی خوشمزه تبدیل می کند.

کباب

کباب ها اغلب کالری کمتری دارند و حاوی سبزیجات مفید برای قلب هستند. همچنین سطح پروتئین را کنترل می کند تا بیش از حد غذا نخورید.

غذاهای مکزیکی

بله ، شما خوشحال خواهید شد که بشنوید ما یک راهنمای سالم گوآک و تند سفارش داده ایم!

گوآکامول

Guacamole یک گزینه مغذی است که مملو از چربی های سالم و اغلب پر از ادویه جات و سبزیجات است. اما به یاد داشته باشید که خود را درگیر چه چیزی کرده اید! اگر سبزیجات ترد را به جای چیپس سرخ کرده انتخاب کنید ، برنامه شما مواد مغذی زیادی دریافت می کند و به شما کمک می کند کالری خالی را حذف کنید.

سالاد

سالاد مکزیکی اگر به درستی سفارش داده شود می تواند غذای رضایت بخشی باشد. اگر کاسه های سرخ شده را که بسیاری از انواع آن وجود دارد حذف کنید و آنها را با مواد پرچرب مانند خامه ترش پر نکنید ، خوردن سالاد می تواند یک انتخاب عالی باشد.

فجیتاس

فجیتاها یک غذای خوشمزه هستند که معمولاً سرخ نمی شوند و با پروتئین و سبزیجات متعادل هستند. سبزیجات اضافی بخواهید و مواد غذایی پر کالری را کنار بگذارید و با خوردن این غذای خوشمزه احساس فوق العاده ای خواهید داشت.

مارگاریتا سالم تر

آیا مارگاریتا را دوست دارید؟ در حالی که ما توصیه نمی کنیم این را به هر سفارش حذف اضافه کنید ، نوشیدنی گاه به گاه مطمئناً می تواند با یک شیوه زندگی سالم همراه باشد! مارگاریتای پیش مخلوط (و پر از شکر) را برای یک مارگاریتا روی سنگ ها کنار بگذارید. شربت ساده را با آب لیمو عوض کنید و مقداری ژالاپنو یا فلفل دلمه ای تند به آن اضافه کنید تا طعم آن بدون کالری افزایش یابد!

به هم گره خورده: آیا می توانید در هنگام کاهش وزن مشروبات الکلی بنوشید؟

گزینه Take-and-go برای برداشتن

توقف در یک پمپ بنزین یا یک کافه در حال حرکت؟ حتی اگر برای یافتن وعده های غذایی کامل مشکل دارید ، برخی از میان وعده های سالم وجود دارد که می تواند به بدن شما کمک کند تا قبل از وعده بعدی انرژی داشته باشید.

  • میوه تازه
  • ماست کم قند (ماست غیر لبنی یا یونانی)
  • پنیر خامه ای و کیک برنجی
  • کراکر غلات کامل یا آجیل و کره آجیل
  • موسلی ، پروتئین یا میله های انرژی با محتوای کم قند (از مواد سالم مانند آجیل ، دانه ها و میوه ها)
  • تخم مرغ آب پز سخت
  • هموس یا گواکامول با چوب سبزیجات برای غوطه ور کردن
  • آجیل بدون نمک و میوه های خشک بدون شکر اضافه شده

شما از آنچه می توانید با کمی تلاش جمع کنید شگفت زده خواهید شد! بنابراین هنگامی که گرسنه هستید و آماده رانندگی بعدی هستید ، استراحت کنید و نفس عمیق بکشید! قبل از تصمیم فوری برای فست فود ، ما آماده هستیم شرط ببندیم که Starbucks در کمین این نزدیکی با گزینه های سالم فراوان در کمین است.

و به یاد داشته باشید: همیشه مراقب برچسب تغذیه باشید! تا جایی که ممکن است از مواد فرآوری شده و مصنوعی و غذاهای حاوی سدیم و شکر خودداری کنید. در عوض ، غذاهای کامل و حداقل مواد اولیه را انتخاب کنید!

مرتبط: سالم ترین چیزهایی که می توانید در Starbucks سفارش دهید

غذای آماده می تواند بخشی از یک شیوه زندگی سالم باشد

تلاش برای داشتن یک شیوه زندگی سالم از برنامه ریزی برای تهیه همه وعده های غذایی از ابتدا جلوگیری می کند. تا زمانی که غذاهای سالم مصرف کنید که چربی اشباع کمتری دارند ، قند کمتری دارند و فاقد مواد ناسالم هستند ، می توانید چند روز در هفته آشپزخانه را رها کرده و همچنان از یک وعده غذایی خوب و سیر کننده لذت ببرید. نوش جان!