بگذارید استرس شما از بین برود: مزایای شنا درمانی


فلوتاسیون درمانی می تواند کلید شبهای استراحت بیشتر ، اضطراب کمتر ، آرامش عمیق تر و موارد دیگر باشد!

از میراندا ، نویسنده مشارکت کننده

این تقریباً مانند این است که در یک خواب عجیب بیدار شوید – برهنه شدن ، دوش گرفتن و قدم گذاشتن در یک مخزن کم نور پر از یک پا از آب فوق العاده شور و گرم. همانطور که بدن شما بدون زحمت بالا می رود ، چشمان شما بسته می شوند و محیط اطراف شما ذوب می شود. نه گرم و نه سرد ، شما تقریبا هیچ حواس پرتی را ندارید و زمان را از دست می دهید. فقط شناور هستی

وقتی برای اولین بار فلوتاسیون درمانی را امتحان کردم که به REST یا درمان تحریک محیطی کاهش یافته نیز معروف است ، این برای من اتفاق افتاد. این یک تجربه منحصر به فرد است و بی شباهت به هر چیز دیگری است. با محبوبیت روزافزون در ایالات متحده و اروپا ، بیایید ببینیم همه تبلیغات در مورد چیست.

دوش گرفتن قبل و بعد از بالابر توصیه می شود. عکس از میراندا گیلامو

چرا آب از نمک های Epsom اشباع شده است؟

وقتی به چیزها نگاه می کنید مزایای سلامتی خیساندن در نمک های Epsom بی نتیجه به نظر می رسدبه بسیاری از منابع ذکر می کنند که سولفات منیزیم (نمک اپسوم) از طریق پوست جذب نمی شود و هر فایده ای فقط دارونما است. با این حال ، منابع دیگر نشان می دهند که نمک اپسوم باعث بهبود مفاصل و ماهیچه ها می شود ، خواب را بهبود می بخشد و توانایی بدن در سم زدایی را بهبود می بخشد. از تجربیات شخصی پس از شناور شدن ، متوجه شدم پوست من بسیار نرمتر است و خواب من در آن شب فوق العاده بودبه

چه م belمن باشید و چه شکاک ، نمک های Epsom هنگامی که در مخزن شناور هستید مزایای غیرقابل انکاری را ارائه می دهند: آنها به شما امکان می دهند فوراً شنا کنید. با توجه به True REST Float Spa ، زنجیره ای پیشرو با مکان هایی در ایالات متحده ، آنها می گویند: “1000 پوند نمک در 180 گالن آب یک محلول نمکی 30 creates ایجاد می کند که به شما امکان می دهد به راحتی روی آب شناور شوید.این به بدن و ذهن این امکان را می دهد تا بدون فکر فعال در مورد شناور ماندن روی آب ، آرام شوند.

هدف از ارتفاع چیست؟

این مفهوم ناشی از کنجکاوی دو پزشک در موسسه ملی بهداشت روانی در دهه 1950 بود. آنها می خواستند ببینند اگر حواس پرتی محرک های خارجی وجود نداشته باشد ، چه اتفاقی برای مغز می افتد. آنها چندین روش را برای دستیابی به این حالت “انزوای حسی” یا “محرومیت حسی” آزمایش کردند. به عنوان مثال ، انواع مختلف ماسک و کلاه ایمنی همراه با ایستادن در مخزن آب ، شبیه غواص. در دهه 1970 ، سرانجام نسخه فعلی فلوتراپی تراپی کشف شد.

گفته می شود جنبه شناور در کل این تجربه بسیار مهم است. این باعث ایجاد بی وزنی می شود ، که گفته می شود به درد مزمن ، آرامش عمیق و تسکین استرس کمک می کندبه بدن ما دائماً از چیزهایی مانند صدا و بو آگاه است. حس تقریباً همه جا حس لامسه است. پاهای ما روی زمین ، باسن ما روی صندلی ، انگشتان دست ما به سمت تلفن یا سر ما روی بالش است … ما در تماس فیزیکی مداوم با چیزی هستیم. وقتی در حال شناور شدن هستید ، زمانی فرا می رسد که نمی توانید بگویید آب و هوا از کجا شروع یا به کجا ختم می شود. همه چیز احساس می کند که به هم تعلق دارد ، از جمله بدن شما. این به بدن اجازه می دهد تا راحت تر شل شود و استرس یا درد کمتری را تجربه کند.

عکس میراندا گیلامو

آیا شنا درمانی منطقی است؟

مطالعات متعدد و مقالات تحقیقی به این موضوع اشاره می کند مزایای روانی شنا درمانیبه برخی بهبود سلامت روان در جانبازان مبتلا به PTSD را مطالعه کرده اند. سایر مطالعات تأثیر مثبتی بر اضطراب و افسردگی نشان می دهند. فرد جزی مربی مدیتیشن یک قیاس بزرگ به من داد. او گفت، “قدم زدن مانند مراقبه اجباری برای ذهن شما است … مانند این که به کودک نوپای خود بگویید برای مدتی بیرون بروید.

ما در جهانی با تحریک مداوم زندگی می کنیم. پیامهای ناخودآگاه از تبلیغات ، انتخابهای آگاهانه ای که باید انجام دهیم ، تفسیر زبان بدن و موارد دیگر وجود دارد. وقتی فلوتاسیوتراپی انجام می دهید ، بسیاری از این حواس پرتی ها از بین می رود. ذهن شانس بیشتری برای سکون دارد. این به شما این امکان را می دهد که یک “تغییر حالت هوشیاری” منحصر به فرد را تجربه کنید که فقط احساس آرامش می کند. اشتباه نکنید ، شما همچنین می توانید احساس کنید که مملو از افکار تصادفی زیادی است. اما با یک ساعت حضور در مخزن شناور ، می توانید امیدوار باشید که در این شرایط زنده بمانید و صلح و آرامش واقعی را تجربه کنید.

آیا شنا برای همه بی خطر است؟

برخی موارد منع مصرف وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. درمان فلوتاسیون در موارد زیر توصیه نمی شود:

  • بیماری کلیوی ، زیرا ممکن است در پردازش منیزیم مشکل داشته باشید
  • شرایط صرع
  • فشار خون پایین
  • کلاستروفوبیا

اگر زخم های باز ، زخم های پوستی یا هر بیماری مسری (از جمله اختلالات گوارشی) دارید ، چند هفته پس از بهبود صبر کنید تا شناورسازی را امتحان کنید. فقط یک نکته ، حتی یک تکه کاغذ کوچک می تواند با تمام نمک های Epsom نیش بزند.

اگر باردار هستید ، شناور شدن امکان پذیر است و می تواند به بسیاری از علائم بارداری کمک کند ، اما بهتر است از قبل با پزشک مشورت کنید.

در نهایت ، یک عارضه جانبی وجود دارد که باید از آن آگاه باشید. پس از اولین جلسه سم زدایی بدن ، ممکن است کمی حالت تهوع داشته باشید. در مورد من اینطور نبود.

نتیجه گیری نهایی

اگر در مورد شناور REST کنجکاو هستید یا می توانید از استرس ، اضطراب ، خواب یا درد مزمن کمک بگیرید ، شاید ارزش امتحان کردن را داشته باشد. تحقیقات نشان می دهد که تأثیر مثبتی بر سلامت جسمی و روانی دارد.

کمتر از همه شما به احتمال زیاد تجربه ای خواهید داشت که با هیچ یک دیگر متفاوت استبه

درباره واکسن گیج شده اید؟

راهنمای واکسیناسیون رایگان و بدون دردسر ما را دریافت کنید. سوالات خود را با اطلاعات منطقی و مبتنی بر واقعیت به جای ترس پاسخ دهید.