بگذار بچه ها بازی کنند! مطالعه نشان می دهد که بازی رایگان می تواند به کودکان در یادگیری و پیشرفت کمک کند


خبر – مزایای بازی با اشیاء (بلوک ، پازل ، ماشین ، عروسک و …) برای یادگیری و توسعه کودکان نوپا به خوبی ثبت شده است. با این حال ، تقریباً هیچ چیز در مورد توسعه بازی طبیعی در محیط زیست معتبر زیست محیطی (تنظیمات واقعی) شناخته نشده است. در حقیقت ، تحقیقات در مورد بازی کودکان محدود به وظایف سازمان یافته در محیط های آزمایشگاهی دوستدار کودک است که در آن نوزادان خود را با اجسام داده شده برای مدت زمان معینی مشغول می کنند. اگرچه مشاهده ساختار یافته نحوه کاوش ، تعامل و یادگیری نوزادان با اشیاء جدید در شرایط کنترل شده را روشن می کند ، اما در مورد نحوه عملکرد نوزادان اطلاعات کمی دارد خود جوش در محیط روزمره خود بازی کنند یک مطالعه جدید منتشر شده در رشد کودک محققان دانشگاه نیویورک سعی کردند با بررسی بازی رایگان کودکان نوپا در خارج از محدوده آزمایشگاه و اسباب بازی های از پیش انتخاب شده ، این شکاف را پر کنند.

کاترین تامیس-لموندا ، استاد روانشناسی کاربردی در دانشگاه نیویورک ، می گوید: “نتایج ما اولین گام اساسی در شناسایی ورودی های روزانه یادگیری طبیعی در نوزادان را نشان می دهد.” “در سنین در حال رشد که نوزادان نیاز به اطلاعات در مورد اشیاء و نحوه انجام آنها دارند ، تمرین گسترده بازی با انواع وسایل در خانه برای یادگیری مفید است. و اکتشافات مختلف سازگار هستند. بنابراین ما در تلاشیم روایت را از انتقاد از آنچه نوزادان هنوز به آن نرسیده اند به درک نحوه تعامل نوزادان با محیط طبیعی یادگیری در خانه تغییر دهیم. “

شرکت کنندگان در مطالعه شامل 40 نوزاد بودند: 20 کودک 13 ماهه ، 10 کودک 18 ماهه و 10 کودک 23 ماهه. دو برابر بچه های 13 ماهه مشاهده شد که امکان مقایسه بین خزنده ها و واکرها وجود دارد. بیشتر نوزادان از خانواده های سفیدپوست (75)) ، انگلیسی زبان و طبقه متوسط ​​بودند و تنها کودک بودند. خانواده ها در شهر نیویورک از طریق بیمارستان ها ، مراجع و بروشورها جذب شدند. مادران بین 27 تا 46 سال سن داشتند و اکثر آنها (93٪) دارای مدرک دانشگاهی یا بالاتر بودند و 65٪ آنها بصورت پاره وقت یا تمام وقت کار می کردند. این مطالعه بین دسامبر 2017 تا سپتامبر 2019 انجام شد. خانواده ها برای هر ملاقات یک کارت هدیه 75 دلاری دریافت کردند.

یک آزمایش کننده نوزادان و مادران آنها را در دو ملاقات خانگی با یک دوربین فیلمبرداری قابل حمل با حداقل تداخل ضبط کرد. کودکان نوپا می توانند با همه اشیاء موجود تعامل داشته باشند. تعامل شیء به این صورت تعریف شده است که کودکان نوپا به صورت دستی شیئی را با دست خود حرکت می دهند. اگر کودک جسم را جابجا نمی کند یا قسمت های دیگر بدن را به غیر از دست ها لمس نمی کند (به عنوان مثال لگد زدن به توپ ، مکیدن پستانک) یا دست خود ، ضربه زدن به دست ها روی میز یا پاک کردن دست ها روی سطحی به حساب نمی آید. بدن (شامل لباس) ، بدن مادر یا بدن حیوان خانگی.

هنگام بازی در خانه ، جایی که اجسام فراوان است و نوزادان می توانند به میل خود بازی کنند ، نوزادان هر ده ساعت بین ده ها شیء جابجا می شوند و بین اسباب بازی ها و غیر اسباب بازی ها حرکت می کنند. تعاملات مختصر منجر به این شد که نوزادان 60 درصد از وقت خود را در تعامل با اجسام صرف کنند. علاوه بر این ، نوزادان به همان اندازه که با اسباب بازی ها بازی می کردند ، با وسایل خانه – سطل زباله ، جعبه ، بالش ، کنترل از راه دور ، مدفوع ، درهای کمد و غیره – بازی می کردند. چنین نتایجی کلیدی برای درک این موضوع است که چگونه بازی با اشیا می تواند یادگیری و توسعه روزمره را تسهیل کند.

اوریت هرتزبرگ ، فوق دکترای دانشگاه نیویورک ، می گوید: “تحقیقات ما تصویری بی سابقه از فعل و انفعالات اجسام خود به خود در نوزادان ارائه می دهد.” “به جای اینکه رفتار نوزاد را زودگذر و حواس پرت کننده بدانید ، به نشاط نوزاد باید به عنوان یک دارایی رشد توجه کرد – یک برنامه درسی ایده آل برای یادگیری ویژگی ها و عملکردهایی که باعث رشد در زمینه های حرکتی ، شناختی ، اجتماعی و زبانی می شوند. کودکان نوپا با بازی با هرچه بیشتر چیزها در فعالیتهای کوتاه ، دنیا را می شناسند. و هر شیء یک شیء بالقوه بازی است. “

نویسندگان محدودیت های متعددی را در این تحقیق تشخیص داده اند. اول ، نوزادان از خانواده های طبقه بالا و دارای تحصیلات سفیدپوست طبقه متوسط ​​متوسط ​​بودند که در یک منطقه بزرگ شهری زندگی می کردند ، بنابراین این آزمایش در نمونه های دیگر ، از جمله جوامعی که اسباب بازی های ساخته شده در آنها کمیاب یا حتی وجود ندارد ، آزمایش نشد. علاوه بر این ، فعل و انفعالات شیء نوزادان فقط در حضور مادران آنها مشاهده شد. بنابراین ، این س remainsال باقی می ماند که آیا تعاملات خود به خود نوزادان با توجه به نوع مشارکت اجتماعی متفاوت است؟

###

این تحقیق توسط بنیاد LEGO و یونیس کندی شریور موسسه ملی سلامت کودکان و توسعه انسانی.

خلاصه شده توسط رشد کودک، بازی شیئی پرجنب و جوش بچه ها در خانه: مقدار زیادی از زمان گسترش ، تمرین متغیر توسط هرتزبرگ ، O. ، فلچر ، K. ، Schatz ، J. ، Adolph ، K. و Tamis-LeMonda ، C. (دانشگاه نیویورک). حق چاپ 2021 The Society for Research in Child Development، Inc. کلیه حقوق محفوظ است.