بیل آکمن روزهای پس از شکایت سهامداران آن را در SPAC بزرگ خود نام می برد


بیل آکمن ، سرمایه گذار میلیاردر ، اظهار داشت که در حال چک زدن شرکت چک عظیم چک خود است – تنها چند روز پس از آنکه با شکایت سهامداران به دلیل ادعای غیرقانونی تشکیل شد.

در نامه ای پنجشنبه به سهامداران 4 میلیارد درصد از سهام خود در گروه موسیقی جهانی.

آکمن در این نامه می نویسد: “توانایی ما برای تکمیل معامله به موقع تحت تأثیر این شکایت است.” در حالی که شرکت او Pershing Square Capital معتقد است که این دعوی “بی اساس” است ، وی افزود که “ممکن است تأثیر بازدارنده ای بر توانایی سایر SPAC ها برای تکمیل معاملات ادغام یا علنی شدن داشته باشد”.

وکلایی که شکایت کردند ، رابرت جکسون ، کمیسر سابق SEC و جان مورلی ، استاد حقوق ییل ، ​​ادعا می کنند که SPAC آکمن به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری به طور غیرقانونی عمل می کرد و نه یک شرکت عامل ، و همچنین ادعا می کنند که آکمن برای سفارش صدها میلیون دلار موقعیت نامناسبی داشته است. در هزینه ها

جکسون و مورلی در بیانیه ای می گویند: “ما خوشحالیم که تنها دو روز پس از طرح شکایت خود ، بزرگترین SPAC جهان اکنون امکان بازگرداندن چک هایی با ارزش بیش از 4 میلیارد دلار را به سرمایه گذاران ارائه می دهد.”

با این حال ، آکمن گفت که “همه چیز از بین نرفته است” ، خاطرنشان کرد که پرشینگ “در حال تأیید” از کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای یک نوع کاملاً جدید شرکت چک سفید – SPARC یا وسیله نقلیه ویژه برای خرید است. : سرمایه گذاران برای پول نقد زمانی که معامله ای پیدا کرد.

آکمن ، که تنها 11 ماه فرصت دارد تا هدفی را پیدا کند تا مجبور شود پول خود را به سهامداران بازگرداند ، گفت که این خودرو می تواند به زودی توسط SEC تأیید شود. اگر SPARC تأیید شود ، Ackman 20 دلار به ازای هر سهم صادر شده به سرمایه گذاران باز می گرداند و در صورت بسته شدن معامله به آنها حکم خرید در SPARC را می دهد.

برخی از سرمایه گذاران برای گفتن شکایات خود به هیئت مدیره Reddit در میدان پرشینگ رفتند و نظراتی مانند “f ***” Bill Ackman “و” Bill Ackman باید به دلیل تقلب در اوراق بهادار متهم شد “ارسال کردند.

صبح روز جمعه ، آکمن در توییتر خود نوشت که چگونه SPARC آزادی انتخاب را برای سهامداران حفظ می کند و به آنها اجازه می دهد در موعد مقرر معامله را دور بزنند. وی افزود که در برخی موارد ایجاد یک نهاد جدید بهتر از اصلاح موجودیت بود.

در ماه ژوئن ، آکمن اعلام کرد که از SPAC خود برای خرید سهام UMG پس از تقریباً یک سال جستجو استفاده می کند. پس از بازخورد SEC ، که در میان موارد دیگر ، آیا این معامله الزامات فهرست بندی بورس نیویورک را برآورده می کند یا خیر ، او اعلام کرد که به جای SPAC ، از طریق صندوق ریسک خود سهام دریافت می کند.

بیل آکمن صحبت می کند
بیل آکمن می تواند 4 میلیارد دلار به سرمایه گذاران در Pershing Square Tontine Holdings SPAC بازگرداند.
متیو آیزمن

SPAC ها شرکت های صندوق پستی هستند که در بازارهای عمومی پول جمع آوری می کنند و سپس از این پول برای ادغام با یک شرکت خصوصی و عرضه عمومی آن استفاده می کنند. سهام Pershing Square Tontine در روز جمعه بدون تغییر باقی ماند و کمتر از 1 درصد کاهش یافت و به 19.80 دلار در هر سهم تا ظهر رسید.