بیماری لایم می تواند بر خلق و خوی شما تأثیر بگذارد و باعث بیماری های رفتاری شود


مطالعات نشان داده است که شرکت کنندگان در بیمارستان برای عفونت لایم 28 درصد بیشتر از بیماری های رفتاری برخوردار بودند ، اما دو برابر افرادی که دچار کمبود لیم بودند اقدام به خودکشی کردند.

دکتر نویسنده این مطالعه می گوید: “این نتایج بر ضرورت آگاهی بیشتر در جامعه پزشکی تاکید می کند که بیمارانی که به بیماری شدید لایم مبتلا هستند ، در معرض افزایش اختلالات روانی و رفتارهای خودکشی هستند ، به ویژه در اولین سال پس از تشخیص.” برایان فالون او روانپزشک در موسسه روانپزشکی ایالت نیویورک و مدیر مرکز تحقیقات بیماریهای لایم و تیک بورن در دانشگاه کلمبیا است.

بیماری لایم می تواند بر روحیه شما تأثیر بگذارد

نوسانات خلقی ، در حالی که طبیعی تلقی می شود ، در بسیاری موارد می تواند غیر طبیعی تلقی شود و چنین افرادی ممکن است به دلیل تغییر وضعیت روحی ، مجبور به گذراندن شرایط مختلف پزشکی شوند. برای همراهی با خلق و خوی مناسب ، لازم است که در وضعیت مناسب باشید ، اما بیماری هایی مانند بیماری لایم نیز می تواند عاملی برای تغییرات خلقی باشد و باید توسط متخصص تشخیص داده شود.

به گفته جوزف ترونزو ، مدیر بخش روانشناسی در دانشگاه برایانت در اسمیتفیلد ، مشخص نیست که آیا این بیماری شرایط روانی ایجاد می کند یا ناشی از مبارزه با سایر علائم بیماری لایم است.

بیماری لایم می تواند بر روحیه شما تأثیر بگذارد

“در حالی که اکثر افراد مبتلا به بیماری لایم مشکلات روانی دیگری ندارند ، برخی از آنها دچار این مشکل می شوند. به طور خاص ، در صورت تداوم علائم ، پزشکان باید در مورد افکار خودکشی و افسردگی س askال کنند. “

عفونت های ویروسی به مدت طولانی منجر به مشکلات جدی روانی و رفتاری شده است. ترونزو گفت: “لایم باعث واکنش التهابی در میزبان می شود و این رابطه بین التهاب و مشکلات روانی و رفتار خودکشی به خوبی ثبت شده است.”

فالون و کارکنانش داده های بهداشتی حدود 7 میلیون نفر در دانمارک را طی 22 سال برای انجام تحقیقات مورد بررسی قرار دادند. دانشمندان سلامت روانی بیماران مبتلا به بیماری لایم را در افرادی که بیماری لایم نداشتند بررسی کردند. افرادی که بیماری روانی داشته اند یا اقدام به مرگ کرده اند که قبلاً با بیماری لایم تشخیص داده شده بودند از این تحقیق حذف خواهند شد.

محققان دریافتند افراد مبتلا به عفونت لایم بیشتر به مشکلات رفتاری مبتلا هستند و به خودکشی فکر می کنند. در مقایسه با افراد بدون بیماری لایم ، آنها 42 درصد بیشتر از بیماری های مالیخولیایی و دوقطبی و 75 درصد درصد بیشتری از اقدام به خودکشی برخوردار بودند.

از سوی دیگر ، اکثر مردم مشکلات روانی جدی ندارند. به گفته محققان این تحقیق ، تنها 7 درصد از نزدیک به 13000 نفر مبتلا به بیماری لایم در طول تحقیقات علائم بیماری روانی را نشان داده اند.

فالون می گوید: بیماری لایم یک بیماری آسان نیست. همچنین می تواند باعث مشکلات عصبی ، روانی ، قلبی و روماتولوژیک شود. بیماران مبتلا به مشکلات روانی مرتبط با بیماری لایم باید از متخصصان کمک بخواهند زیرا عفونت می تواند چالش برانگیز باشد و می تواند پیامدهای جدی برای سلامت روان داشته باشد. “

لورن جانسون مدیرعامل است LymeDisease.org. او گفت: “ما می دانیم آنچه در حال رخ دادن است دارای م componentلفه ای روانپزشکی است ، اما من فکر می کنم دلیل افزایش نرخ خودکشی در بیماران مبتلا به بیماری لایم این است که آنها بی اعتقاد هستند ، به پزشکان انگ زده شده و گاز گرفته اند.” ، از بیمه گذاران ، اغلب از جامعه و گاهی متأسفانه از طرف خانواده های آنها. “

او دریافت که بسیاری از مردم قادر به عملکرد نیستند و گزینه های درمانی محدودی دارند.

مجله روانپزشکی آمریکا دوره مرور را در 28 جولای منتشر کرد.

“هنگامی که شما به یک ارائه دهنده خدمات درمانی مراجعه می کنید و آنها به آنها گاز می دهند و باور نمی شود یا به آنها گفته نمی شود که همه چیز در ذهن آنها است و خانواده آنها از شما حمایت نمی کنند ، بنابراین ناامید شدن ، ناامیدی واقعا آسان است و من فکر می کنم جانسون افزود ، این چیزی است که خطر خودکشی را افزایش می دهد.