تاثیر همه گیری COVID-19 بر شاخص های شاخص تناسب اندام


زن در حال نشستن در اتاق نشیمن مقابل لپ تاپ باز

همه ما موافقیم که همه گیری COVID-19 2020 تأثیر زیادی بر زندگی و شیوه زندگی ما داشت و تا به امروز ادامه دارد. میلیون ها نفر به این ویروس مبتلا شدند و صدها هزار نفر از اعضای خانواده خود را از دست دادند. با این حال ، هر شیوه زندگی به یک شکل تحت تأثیر قرار نگرفت. میلیون ها نفر شغل خود را از دست دادند در حالی که دیگران شاهد کاهش ساعات کار بودند که منجر به مشکلات اقتصادی شدیدی شد. برخی دیگر شروع به کار از راه دور یا تکمیل آموزش خود کردند. اکثر این افراد زمان بیشتری را در خانه سپری می کردند. از سوی دیگر ، کارگران کلیدی باید به انجام وظایف حرفه ای خود ادامه می دادند و برخی از مشاغل ، مانند کارکنان بهداشت و کارکنان زایمان ، ساعات بیشتری را در محل کار خود کار می کردند.

تحقیقات جامع در مورد تأثیر همه گیری بر تناسب نسبی شهرها و ساکنان آنها در حال حاضر بسیار محدود است. بدون تردید ، به مرور زمان اطلاعات بیشتری نیز مشخص خواهد شد. کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی این است که چگونه این بیماری همه گیر می تواند بر شاخص های تناسب اندام و رتبه بندی شهرها در گزارش های آینده تأثیر بگذارد. با توجه به ماهیت چرخه های جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های نظارتی جمع آوری شده در سال 2020 تا گزارش شاخص تناسب اندام 2022 برای تجزیه و تحلیل در دسترس نخواهد بود. انتظار می رود جامعه و محیط زیست تحت تأثیر این بیماری همه گیر قرار نگیرند. با این حال ، کاهش استفاده از این منابع به احتمال زیاد به دلیل بسته شدن ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی در پاسخ به همه گیری است. علاوه بر این ، انتظار می رود شاخص های فردی سلامت جمع آوری شده در سال 2020 به طور کلی کاهش یابد ، که نشان دهنده تأثیر منفی بیماری همه گیر بر افراد ، فعالیت ها ، مشاغل و جوامع آنها است.

شاخص های شاخص تناسب اندام که باید در سال 2022 مشاهده شود عبارتند از:

رفتار بهداشتی

 • Training آموزش در ماه قبل
 • ٪ از دستورالعمل های فعالیت هوازی پیروی می کنند
 • ٪ دستورالعمل های فعالیت های هوازی و قدرتی را رعایت می کنند
 • ٪ با دوچرخه یا پیاده تا محل کار
 • ٪ از وسایل نقلیه عمومی برای رسیدن به محل کار استفاده می کنند
 • ٪ مصرف بیش از 2 میوه در روز
 • ٪ مصرف 3+ سبزیجات در روز

پیامدهای بهداشتی

 • ٪ در بهترین یا بسیار خوب از نظر سلامتی
 • ٪ با سلامت بدنی ضعیف در ماه گذشته
 • ٪ با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • درصد با چاقی

شواهد در این مرحله چه چیزی را نشان می دهد؟

بیشتر شیوه زندگی مردم در طول همه گیری بی تحرک تر شد. وقتی ورزشگاه ها تعطیل شدند و افراد دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی و پیاده روی یا دوچرخه سواری به محل کار خود صرف نظر کردند ، عادات ورزش تغییر کرد. با این حال ، برخی از افراد ورزش را در خانه شروع کردند و بیشتر در محله خود شروع به دویدن کردند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان می دهد که فعالیت بدنی در اکثر مردم در نتیجه همه گیری کاهش یافته است. انتظار می رود کاهش فعالیت بدنی باعث شود افراد کمتری در ماه گذشته ورزش کنند ، توصیه های قدرت و فعالیت هوازی را رعایت کنند و نشان دهد که آنها در ماه گذشته روزهای بیشتری از سلامت جسمی یا روانی ضعیف برخوردار بوده اند. انتظار می رود شاخص تناسب اندام ، که سلامت خود ارزیابی شده را اندازه گیری می کند ، در سال 2020 نیز کاهش یابد.

بسیاری از خانواده ها به دلیل بیکاری ، ناتوانی در بازدید از خواربارفروشی ها و محدودیت گروه های غذایی بزرگ که به دلیل همه گیری موجود نبودند ، برای تهیه مواد غذایی مغذی تلاش کردند. علاوه بر این ، کودکانی که وعده های غذایی رایگان و کاهش یافته در مدرسه دریافت می کردند ، اکنون در خانه نگهداری می شدند و در نتیجه به غذای مورد نیاز خود دسترسی نداشتند. با این حال ، برای برآوردن نیازهای غذایی ، منابع غذایی جامعه از جمله منابع غذایی ، مزایای SNAP و مراکز توزیع غذای عمومی ویژه افزایش یافته است. در هر مورد ، الگوهای عادی دسترسی و مصرف غذا تحت تأثیر منفی قرار گرفت ، که احتمالاً باعث شد افراد کمتری تعداد وعده های توصیه شده میوه و سبزیجات را مصرف کنند.

داده ها همچنین نشان می دهد که استرس ناشی از همه گیری در قالب ترس از عفونت COVID-19 همراه با سفرهای محدود ، قرنطینه و عدم تماس فیزیکی با خانواده و دوستان گسترده منجر به افزایش افسردگی و مسائل مربوط به سلامت روان شده است. شواهدی از ترس ناشی از همه گیری موارد مستند خرید وحشت و انبار اقلام ضروری خانه بود. شاخصهای مربوط به شاخص تناسب اندام که احتمالاً تحت تأثیر اضطراب قرار می گیرند ، تعداد روزهای گزارش شده از سلامت روانی ضعیف در ماه قبل و میانگین ساعات خواب پاسخ دهندگان در شب است.

فعالیت بدنی کمتر ، تغذیه نامناسب و افزایش استرس از عوامل خطر افزایش وزن شناخته شده است. بنابراین ، انتظار می رود درصد ساکنان شهرهای مبتلا به چاقی یکی از پیامدهای اصلی همه گیری باشند. انتظار می رود افزایش چاقی در کودکان و بزرگسالان دیده شود زیرا کودکان دیگر شخصاً به مدرسه نمی روند و کلاسهای فعالیت بدنی و برنامه های ورزشی فوق برنامه را از دست می دهند. در عوض ، آنها ساعات کم تحرکی را صرف تماشای صفحه نمایش برای یادگیری ، بازی های ویدیویی و سرگرمی می کردند.

ارزیابی اثرات همه گیری COVID-19 بر رتبه بندی شهرها در Fitness Index 2022 دشوار است. در حالی که همه شهرها و ساکنان آنها در سال 2020 تحت تأثیر همه گیری COVID-19 قرار گرفتند ، ممکن است تأثیر شاخص های آمادگی جسمانی ساکنان در همه شهرها یکسان نباشد زیرا میزان عفونت متفاوت بوده است و راهنمای شهر محدودیت های مختلف و شیوه های ایمنی مختلف را اعلام کرده است امسال.

تجزیه و تحلیل داده های شاخص تناسب اندام برای سال 2020 برای گزارش سال آینده ، پاسخ بسیاری از سوالات را ارائه می دهد و مطمئناً دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین با ما همراه باشید! شاخص تناسب اندام 2021 اکنون با داده هایی که شرایط را اندکی قبل از شروع همه گیری توصیف می کند ، در دسترس است.

منابع:

نویسندگان:

Jessie Fudge، MD، FACSM، Kaiser Permanente، and Terrell W. Zollinger، Dr PH، Professor Emeritus، University Indiana