ترس از کمبود کارکنان باعث می شود که معلمان نیویورک و اتحادیه های اصلی دستور واکسیناسیون را به تعویق بیندازند


معلم و اتحادیه های اصلی شهر نیویورک از ضرب الاجل آینده کارکنان وزارت آموزش و پرورش برای رعایت دستورالعمل واکسیناسیون در شهر جلوگیری می کنند و می گویند که این دستور می تواند منجر به بحران احتمالی کارکنان در هفته آینده با هزاران معلم و کارکنان واکسینه نشده شود.

با هدف سرسخت شهردار بیل دو بلاسیو از باز نگه داشتن 1800 مدرسه شهر برای یادگیری شخصی ، DOE تابع یکی از سخت ترین سیاست های شهر است. به جز چند استثنا ، تقریباً از همه کارکنان DOE خواسته شد شواهدی ارائه دهند که نشان می دهد حداقل یک دوز واکسن COVID-19 را تا پایان روز دوشنبه 27 سپتامبر دریافت کرده اند.

رئیس اتحادیه بازرسان و شورای مدیران مدارس با توجه به اتمام مهلت ، گفت که شهر باید مهلت را به تعویق بیندازد تا مدیران و مدیران مدارس بتوانند در صورت تغییر کارکنان برنامه ای ارائه کنند.

مارک کانیزارو ، رئیس CSA ، روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت: “با وجود هشدارهای مکرر ما ، فقط چهار روز قبل از اجرایی شدن ، این شهر آمادگی لازم را برای تأثیر دستور واکسیناسیون بر سطح کارکنان مدارس و مراکز مراقبت روزانه ندارد.” وی افزود: هرگونه کمبود کارکنان ، به ویژه در دوران همه گیری ، تهدیدی برای سلامتی و ایمنی دانش آموزان و کارکنان است. این خطرناک و غیرمسئولانه است که شهر برنامه خود را برای کمبود مدارس و مراکز پیش ببرد. بنابراین ما از شهر می خواهیم که مهلت تعیین شده را به تعویق بیندازد تا شهر بتواند یک برنامه اضطراری مناسب تهیه کند. “

سپس فدراسیون متحد معلمان بیانیه کوتاهی را صادر کرد که با CSA موافقت کرد.

مایکل مالگرو ، رئیس UFT گفت: “اتحادیه مدیران حق دارد – مدارس ما آمادگی اجرای دستور واکسیناسیون را ندارند.” “امیدوارم که شهرداری به سخنان مدیران خود گوش دهد و سرانجام برنامه ای معقول برای مقابله با چالش حفاظت از فرزندان خود ترتیب دهد.”

دستور DOE که دو بلاسیو در 23 آگوست اعلام کرد بلافاصله در دادگاه مورد اعتراض قرار گرفت. کمیته کار شهرستان و سایر اتحادیه ها از شهر شکایت کردند و استدلال کردند که دستور واکسیناسیون باید شامل معافیت های مذهبی و پزشکی و همچنین محل اسکان کارکنان مدرسه بدون واکسینه شود. قاضی دیوان عالی ایالت نیویورک ، لارنس لاو ، دستور منع قانونی در مورد دستورات را لغو کرد و گفت که احتمالاً اوایل هفته آینده در مورد اعتبار کلی حکم مربیان تصمیم گیری خواهد کرد.

پس از داوری با اتحادیه ها ، شهر مجبور شد برخی از معافیت های مذهبی و پزشکی را برای این دستور تهیه کند ، اما دو بلاسیو پنجشنبه گفت معافیت های مذهبی محدود خواهد بود.

د بلاسیو می گوید: “من معتقدم که دو دین ثابت وجود دارد ، علم مسیحی و شاهدان یهوه که سابقه مخالفت مذهبی با واکسن ها را دارند.” “اما اکثریت قریب به اتفاق جوامع مذهبی در سراسر جهان از واکسیناسیون حمایت کرده اند. بنابراین ما به وضوح می گوییم این چیزی نیست که کسی بتواند به صورت جداگانه به آن برسد. این باید باشد ، شما یک عضو دائمی یک ایمان هستید که اعتراضات بسیار بسیار خاص و طولانی مدت دارد. “

کارکنانی که واجد شرایط این معافیت های نادر پزشکی و مذهبی هستند می توانند به وظایف خارج از کلاس درس بروند. معلمانی که از این معافیت برخوردار نیستند اما هنوز واکسینه شده اند یا باید مرخصی بدون حقوق بگیرند و بیمه سلامت خود را حفظ کنند ، یا می توانند کار را ترک کرده و حقوق بازنشستگی دریافت کنند.

دی بلاسیو با اصرار بر این که کارکنان DOE وظیفه خود را تا حد زیادی حفظ کرده اند و مطمئن است که مدارس از کمبود نیرو رنج نخواهند برد ، به لیست جامعی از معلمان و مربیان جایگزین اشاره کرد که در دفاتر مرکزی نیز کار می کنند و همچنین می توانند در مدارس مورد استفاده قرار گیرند.

د بلازیو در کنفرانس مطبوعاتی خود در روز پنجشنبه گفت: “ما هزاران هزار معلم واکسینه شده و معلم جایگزین آماده داریم.” وی گفت: “این اولین نقطه آشکار است ، اما این نیز درست است که کارکنان مرکزی دارای هزاران مربی ، مربیان معتبر هستند که در صورت لزوم می توانند نقش های مختلفی را بر عهده بگیرند. بنابراین شما آماده خواهید بود ، اما واقعیتی که ما در حال حاضر شاهد آن هستیم این است که ما معتقدیم اکثریت قریب به اتفاق مربیان و کارکنان ما روز دوشنبه پس از دریافت اولین دوز و حرکت به جلو ، آنجا خواهند بود. “

DOE اظهار داشت که حدود 11000 معلم جایگزین در دسترس هستند ، اما نمی تواند پاسخ دهد که چه تعداد پرسنل می توانند در دفاتر مرکزی مدارس مستقر شوند.

دی بلاسیو گفت ، تا روز چهارشنبه ، 87 درصد از معلمان واکسینه شده بودند. بر اساس گزارش DOE ، در مجموع 78000 معلم وجود دارد ، این بدان معناست که 67860 نفر حداقل یک تزریق و 10140 نفر آن را تزریق نکرده اند. از 148000 کارمند مدرسه ، د بلاسیو چهارشنبه گفت که “حدود 80 درصد” حداقل یک دوز دریافت کرده اند ، در حالی که 29600 نفر واکسینه نشده اند.

DC 37 ، اتحادیه ای که نماینده بسیاری از موقعیت های کارکنان مدرسه است ، گفت 20000 نفر از اعضای آن برای DOE و در سراسر اتحادیه کار می کنند ، بیش از 70٪ DC 37 حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: این پرونده ادامه دارد و ما برای حق شما در تصمیم گیری های پزشکی به مبارزه خود ادامه می دهیم. در همین حال ، شما باید به کار خود ادامه دهید. “هنری گاریدو ، مدیر اجرایی DC 37 ، روز پنجشنبه در نامه ای به اعضای اتحادیه گفت.

یک معلم در برانکس گفت که مطمئن نیست قمار دو بلاسیو باعث خواهد شد تا کارکنان DOE برای واکسن خود قبل از مهلت مقرر عجله کنند.

“من فکر می کنم معلمان برنامه ریز طبیعی هستند. و اگر کسی که پنجشنبه است این تصمیم را نگرفته باشد تعجب خواهد کرد – این امر در آخر هفته اتفاق نمی افتد. پدرو دونز ، که در یک مدرسه راهنمایی در برانکس تدریس می کند ، گفت که نمی خواهد هویت او را شناسایی کند ، زیرا او مجاز به صحبت با مطبوعات نیست.

دونز با این ایده که معلمان آموزش دیده به راحتی می توانند جایگزین آنها را جایگزین کنند ، مخالف است: “من فکر می کنم این برای فرایند تصمیم گیری برای تبدیل شدن به یک مربی غیرقابل نفوذ است.”

دانیل لرو ، دستیار مدیر IS 303 در محله موریس هایتس در برونکس ، نسبت به این دستور خوشبین تر بود.

لرو گفت: “اکثر افرادی که می شناسم از واکسن حمایت زیادی می کردند و واکسیناسیون به محض دریافت بهترین راه برای انجام این کار است.” “من فرض می کنم تقریباً همه افرادی که در سیستم واکسینه نشده اند به موقع واکسینه می شوند.”