تسلا خواستار معافیت از قوانین COVID برای اسکان 9000 نفر در “Giga-Fest” آلمان شد


تسلا ، که در ساختن یک کارخانه عظیم در نزدیکی برلین از دیوان سالاری آلمان تبحر دارد ، قصد دارد قوانین COVID-19 را برای تجمعات دسته جمعی لغو کند تا بتواند حداکثر 9000 نفر را در “Giga-Fest” تماشا کند تا برنامه های فعلی خود را تماشا کند.

سازنده خودروهای برقی ، که ساخت آن را در شهر گرونهاید در دسامبر 2019 آغاز کرده است اما هنوز منتظر تأیید نهایی برای مکان آن است ، در آگوست اعلام کرد که رویدادی را در 9 اکتبر برگزار می کند ، جایی که مردم محلی می توانند کارخانه در حال ساخت را مشاهده کنند.

رئیس صریح او ، ایلان ماسک ، در اوایل ماه جاری در توییتی اعلام کرد که در این مراسم شرکت خواهد کرد.

مقامات محلی به رویترز گفتند که این شرکت برای داشتن 9000 نفر در محل درخواست کرده است ، فراتر از قوانین همه گیر که چنین تجمعاتی را به 5000 نفر محدود می کند.

سخنگوی مقامات محلی گزارش قبلی روزنامه BZ را تأیید کرد: “اسناد موجود نشان می دهد که درخواست داده می شود.”

این خودروساز در حال اقدام علیه گروه های محیط زیستی است که می ترسند سیستم بتواند منابع آب را آلوده کند.
ZUMAPRESS.com

تسلا فوری برای اظهار نظر در دسترس نبود.

برای میزبانی رویداد ، تسلا همچنین باید ثابت کند که به زمین آسیب نمی رساند یا مواد سمی را در آبهای زیرزمینی رها نمی کند – موضوعی که ساخت و ساز در سایت را ماه ها به تاخیر انداخته است.

سخنگوی مقامات محلی گفت ، انتظار می رود که این شرکت نیز این الزام را برآورده کند.

سایت انتخاب شده توسط تسلا با یک منطقه حفاظت از آب هم مرز است و گروه های محیط زیستی نگرانی خود را مبنی بر آلودگی و بهره برداری بیش از حد از منابع آب زیرزمینی این کارخانه مطرح کرده اند.

الون ماسک
ایلان ماسک می گوید کارخانه آلمانی نسبت به سایر پروژه های صنعتی منطقه دوستدار محیط زیست خواهد بود.
ZUMAPRESS.com

ماسک گفت که این کارخانه نسبت به سایر پروژه های صنعتی در این منطقه از آب کمتری استفاده خواهد کرد و برنامه های تسلا شامل اقداماتی مانند تأسیسات بازیافت آب برای اطمینان از محرومیت مردم محلی از آب آشامیدنی است.

وب سایتی که برای ثبت نام راه اندازی شده است می گوید این روز شامل تور کارخانه در پشت صحنه و امکان رانندگی با مدل Y است ، خودرویی که در صورت تأیید کارخانه در محل تولید می شود.

در همین حال ، تسلا در ماه جولای سه ماهه قوی را گزارش کرد.