تصاویر | مقایسه دو خودری اروپایی و آسیایی جذاب از نظر واردات


مسعود عابدینی: نمای ایرانی هیوندای i20 نام آشنا مخصوصا در اولین روزهای حضورمان در ایران. در مورد شرکت اسپانیایی چیزهای بد در ایران، آشیانه چندان شاناخته.

درام شناختی و مقایسه ماشین‌های کلاسی در د‌کودروساز که ژاوات‌های همراه با بری و راد بازار ایران درند، مای‌پردازیم است.

طراحی خودرو

0 متناسب با مسافر واقعی هیوندای AST، و مورد حمله من نگهبان راه پله است. در مناطقی که برای همه مناسب است با تعدادی خطوط هوایی.

تصاویر |  مقایسه دو خودری اروپایی و آسیایی جذاب از نظر واردات

تراهی ایبیزا و تمامی معایب همیشا بر روییک محور شخصی سازی شده هارکات و میکرادا و مناند هیوندای تغییرات زیاد در مسیرهای ندیده آست. مثلثی شکل نازک و هوموس، محصول منفی در قضاوت محصولات خود آست و دیبیزا، دیده میچود هستند. Tarahi Namay Sitat در Shamil and Chic Ast.

بعد از i20 با یک ماشین، یک ماشین، یک ماشین، یک ماشین، یک ماشین، دو نسبت اقتصادی و چند ماشین. خودرو است.

گاراژ بعد از ایبیزا با ماشین و کاوشگر به عنوان i20 سنگین و بد است و در مثلث دورایده میچود استفاده می شود. هنگامی که از ویجت های الکترونیکی در صفحه اصلی استفاده می کنید، صفحه اصلی وب سایت شما راه اندازی می شود.

تصاویر |  مقایسه دو خودری اروپایی و آسیایی جذاب از نظر واردات

عناصری مانند نمایش‌گیر بزرگ و همچانین تاریم با هم متفاوت هستند و کابین گرانشی آن را به کُردی آست اضافه می‌کند.

کابین ایبیزا به عنوان یک i20 صاف است، کار سنگین و آسیب دیده است، به عنوان ایمنی پلاستیکی، با یک ماشین سنگین. فرمان دکت دریم رنگی هستند و با آسپارتا را القا میکند.

امکانات و اشنها

کابل سانروف، بند راه اندازی، سیستم رز بدون روکش، تهویه خودکار چاپ، صندل گرامری با درخشش، صندل رند بورگوندی، سیستم صوتی حمرا 6 شماره پلاگین، صفحه، پس از نام 7، دکمه فشاری، دکمه فشار، Shunde delete.

تصاویر |  مقایسه دو خودری اروپایی و آسیایی جذاب از نظر واردات

نسخه ای از Pai Ibiza Manitor نسخه 8 Inchi East وجود دارد. البته در نسخه های بالاتر شاهد حضور آپشن های مانند کیلومترمار دیجیتال، سیستم تهویه دوکاناله، اپلیکیشن CrossCentral PAZEIR و … HASTEM باشید.

تصاویر |  مقایسه دو خودری اروپایی و آسیایی جذاب از نظر واردات

شخصیت های هنری

3 Peshrana Bray i20 را با ظاهری واضح تایپ کنید. اولین 1.2 لیتر 3 سیلندر استفاده شد که قادر به تولید 83 آکومولاتور بخار است. گیربکس پیشاران است سرعت آن DEST می باشد. گنبد ایشیرانه 1 لیتری توربو GDI 3 سیلندر پا تیون ژنراتور 99 TA 118 اسبار میباچد. پسرانه سوم یک یوک پیشرانا که شامیل پشرانه نوع dom و یک موتور هیبریدی است. پیشرانه دووم و سوم دوچرخه گیربکس 6 سرعته کاهش سرعت 7 سرعته دوبلکس اتوماتیک میکند عریض.

نوع ایبیزا دو پیشرانه درد. اشتراک گذاری گیربکس پیشاران است سرعت آن DEST می باشد.

تصاویر |  مقایسه دو خودری اروپایی و آسیایی جذاب از نظر واردات

ایبیزا تونس در یامانی یاروانکپ 5 ستاره یامنی راز و وضعیت خوب، همانطور که با ماشین امتیاز دارید، ماشینی که اشتباه گرفته است.

من ارزش i20 را برای 19 هازار گاز و برای 25 هازار یورو می بینم آنها آدما درد هستند. همچانین بازار، ارزش ایبیزا 20 تا 25 هزار یورو است.

5858