تظاهرات هزاران نفر برای حمایت از حقوق سقط جنین – NationNews Barbados – nationnews.com


منتشر شده در

تظاهرات از لس آنجلس در ساحل غربی تا واشنگتن دی سی در ساحل شرقی برگزار شد. (رویترز)

ده ها هزار نفر در هر 50 ایالت تجمع سقط جنین برگزار کردند.

شما با قانون جدید تگزاس که دسترسی سقط جنین در این ایالت را به شدت محدود می کند مخالفت کرده اید.

طرفداران انتخابات در سراسر کشور از این می ترسند که حقوق اساسی برداشته شود.

در ماه های آینده ، دیوان عالی به پرونده ای می پردازد که می تواند Roe در مقابل Wade را واژگون کند – حکم 1973 که سقط جنین را در سراسر کشور قانونی کرد.

در واشنگتن دی سی ، معترضان با در دست داشتن تابلوهایی با عنوان “سقط جنین را قانونی کنید” به سمت ساختمان دیوان عالی کشور راهپیمایی کردند.

شروع تجمع توسط حدود دوجین ضد تظاهرکننده مختل شد.

“خون نوزادان بی گناه بر دستان شماست!” واشنگتن پست گزارش داد که مردی فریاد زد ، اما با آواز خواندن و کف زدن جمعیت غرق شد.

زنی که در راهپیمایی شرکت کرد گفت که برای حمایت از حق رأی یک زن آنجاست.

رابین هورن به رویترز گفت: “اگرچه خوشبختانه من هرگز با چنین انتخابی روبرو نشدم ، بسیاری از زنان هستند که دولت و مردان ما در مورد نتیجه بدن ما صحبت نمی کنند.”

این تجمع ها توسط مسئولان راهپیمایی سالانه زنان سازماندهی شده بود که میلیون ها نفر را به اعتراض یک روز پس از مراسم تحلیف دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال 2017 ، کشاند.

راشل اولری کارمونا ، مدیر اجرایی راهپیمایی زنان می گوید: “این برای مردم سراسر کشور یک لحظه شیشه ای شکسته است.”

وی افزود: “بسیاری از ما با این ایده بزرگ شدیم که سقط جنین قانونی است و برای همه ما قابل دسترسی است.” “دیدن اینکه این منطقه بسیار در خطر است لحظه بیداری بود.”

در ایالت نیویورک ، فرماندار کتی هوچول در دو تجمع سخنرانی کرد.

او می گوید: “من از بحث در مورد حق سقط جنین خسته شده ام.” “این یک قانون محکم در کشور است و شما آن را در حال حاضر ، نه در حال حاضر ، هرگز از ما نمی گیرید”.

تجمع دیگری در آستین ، تگزاس برگزار شد ، جایی که قانونگذاران ایالتی پس از کشف آنچه فعالان ضد سقط جنین ضربان قلب جنین می نامند ، در 1 سپتامبر قانونی مبنی بر ممنوعیت سقط جنین برگزار کردند – نکته ای که بسیاری از زنان آن را نمی دانند که شما باردار هستید.

قانون ضربان قلب همچنین به هر کسی اجازه می دهد از پزشکانی که پس از شش هفته سقط جنین انجام می دهند شکایت کند. حامیان می گویند هدف حفاظت از کودک متولد نشده است.

سیاستمداران چندین ایالت دیگر تحت سلطه جمهوری خواهان نیز محدودیت های مشابهی را در نظر دارند.

گروه های حقوق بشری از دیوان عالی خواستند تا قانون تگزاس را مسدود کند ، اما قضات 5 تا 4 رای مخالف صادر کردند.

در تاریخ 1 دسامبر ، دادگاه قرار است در اعتراض به ممنوعیت سقط جنین 15 هفته ای در می سی سی پی ، اعتراض کند.

این حکم می تواند حکم مهم دادگاه Ro-v-Wade در سال 1973 را تغییر دهد ، که از حق سقط جنین برای زن محافظت می کند-نقطه ای که در آن جنین می تواند خارج از رحم زندگی کند ، معمولاً تا آغاز سه ماهه سوم بارداری. 28 هفته بعد (بی بی سی)