تعداد تکان دهنده ای از نوجوانان مبتلا به دیابت نوع 2 از آسیب چشم رنج می برند


در تجزیه و تحلیل بعدی ، 49 درصد از شرکت کنندگان – که میانگین سنی آنها فقط 25 سال بود – دچار رتینوپاتی دیابتی شده بودند. در حالی که 39٪ موارد خفیف یا بسیار خفیف بیماری چشمی داشتند ، حدود 4٪ شدیدترین شکل خود را داشتند. در مقایسه با بیماران مبتلا به خفیف ، قند خون و فشار خون بالاتر و مشکلات سلامتی بیشتری داشتند.

Gubitosi-Klug خاطرنشان می کند که شرکت کنندگان نژادها و گروه های قومی مختلفی از جمله اسپانیایی تبارها ، سیاهپوستان و بومیان آمریکا را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به دیابت نوع 2 قرار می دهند.

نوجوانان را زود درمان کنید ، از عوارض جلوگیری کنید

انجمن دیابت آمریکا تخمین می زند که حدود 210،000 نوجوان در ایالات متحده زیر 20 سال مبتلا به دیابت هستند. Gubitosi-Klug به این بیماران توصیه می کند که سعی کنند سطح قند خون خود را به شدت کنترل کنند و با پزشکان خود همکاری نزدیک داشته باشند.

او می گوید: “حتی اگر بینایی شما در حال حاضر خوب باشد ، دیابت دوست دارد زودتر بر بافت های شما تأثیر بگذارد ، بنابراین به پزشک خود مراجعه کرده و به چشم پزشک مراجعه کنید.” “و این معاینات چشمی را کنار نگذارید.”

به غیر از نتایج مطالعات مربوط به سلامت چشم ، پزشکان باید درک کنند که “در سنین پایین ، کودکان نه تنها به دیابت مبتلا می شوند ، بلکه به عوارض دیابت نیز مبتلا می شوند” ، Gubitosi-Klug ادامه می دهد.

“من فکر می کنم آنها تمایلی به درمان شدید آنها با داروهای دیابت یا فشار خون بالا نداشتند زیرا آنها جوان هستند. اما انتظار آنها را در مسیر توسعه این عوارض قرار می دهد. “

او می گوید حتی افراد بدون دیابت نیز باید از این مشکل آگاه باشند.

“ما باید با خانواده ها همکاری کنیم تا موانع را برطرف کنیم تا اطمینان حاصل شود که غذای سالم در اختیار همه قرار دارد و مدارس و کودکان می توانند روی تغذیه سالم و فعالیت های مشترک برای جلوگیری از ابتلا به این کودکان در دیابت تمرکز کنند.”

Gubitosi-Klug می گوید ، معاینات معمول چشم نیز باید شامل مرحله دیگری از آزمایش بزرگ شدن شبکیه باشد. در حدود 1 از 10 آمریکایی مبتلا به دیابت و 88 میلیون دیگر مبتلا به پیش دیابت ، چنین آزمایشاتی می تواند علائم اولیه رتینوپاتی دیابتی یا سایر اختلالات بینایی خطرناک را نشان دهد.

او می گوید: “خبر خوب این است که اگر بتوانیم ضایعات را زود تشخیص دهیم و کنترل دیابت را بهبود بخشیم ، از سایر مطالعات می دانیم که برخی یافته های چشمی می تواند بهبود یابد.” بنابراین وقتی سعی می کنید مدیریت دیابت خود را بهبود بخشید ، همیشه مزیتی وجود دارد. “