تغذیه غذایی – یک فرد جدید و سالم را کشف کنید

رژیم غذایی و تغذیه ، همراه با برنامه ورزشی منظم ، از جنبه های بسیار مهم سلامتی هستند. لازم است درست غذا بخورید ؛ غذاهای مناسب به میزان مناسب برای ایجاد احساس خوب و تناسب اندام و سالم. بنابراین بیایید نگاهی به رژیم های غذایی بیندازیم و چگونه می توانیم مطمئن شویم که به درستی و سالم غذا می خوریم.

صدها کتاب و مقاله در این زمینه وجود دارد ، اما اگر هیچ چیز کمکی نکرد ، وقت آن است که از متخصصان کمک بخواهید. بسیاری از مراکز سلامتی و کلینیک ها که در زمینه تغذیه تخصص دارند ، دارای گروهی از متخصصین تغذیه و متخصصان تغذیه هستند که شما را در مسیر تغذیه و زندگی سالم راهنمایی می کنند. این متخصصان می توانند بینش های حرفه ای را در مورد اهمیت رژیم غذایی و همچنین نحوه انتخاب غذاهای مناسب برای سلامتی و رفاه به شما ارائه دهند.

افرادی که از عدم تحمل غذایی ، بیماری روده و چاقی رنج می برند ، باید برای کسب اطلاعات مناسب در مورد رژیم غذایی و رفع مشکلات خود با متخصصان تغذیه مشورت کنند. اکثر مردم تمایل دارند با رژیم غذایی و پرهیز از غذا با چاقی مبارزه کنند. اما این بسیار ناسالم است و می تواند در طولانی مدت به بدن شما آسیب برساند. یک متخصص تغذیه و متخصص تغذیه ابتدا تجزیه و تحلیل متابولیک مانند BMI یا شاخص میزان متابولیسم پایه را قبل از مشاوره در مورد غذاهای مناسب و کاهش وزن سالم انجام می دهد.

سپس یک میز از انواع غذاهایی که باید در طول روز از صبحانه تا شام بخورید تهیه شده است. نکته اصلی این است که پنج تا هفت وعده غذایی کوچک داشته باشید تا سه وعده غذایی بزرگ. این به کوچک نگه داشتن وعده ها کمک می کند و روند هضم را آسان تر می کند. متخصصان همچنین می توانند در مورد رابطه بین کالری ، کاهش وزن و رژیم غذایی به شما بگویند.

درک رژیم غذایی و حفظ سبک زندگی سالم بهترین راه برای مبارزه با دیابت است. برخلاف تصور عموم ، شکر تنها غذایی نیست که بیماران دیابتی باید از آن اجتناب کنند. مهم است که از هرگونه غذا یا محصولی که دارای نشاسته یا کربوهیدرات زیاد است خودداری کنید ، زیرا همه آنها در نهایت تبدیل به گلوکز و افزایش سطح قند می شوند. یک متخصص تغذیه با تجربه می تواند به شما بگوید که چه غذاهایی را بخورید و از چه چیزهایی اجتناب کنید تا سطح قند خون در سطح طبیعی حفظ شود.

متخصصان تغذیه همچنین در بین افرادی که دچار عدم تحمل غذایی مانند عدم تحمل گلوکز یا لاکتوز هستند تقاضای زیادی دارند. مهم است که این افراد از خوردن غذاهای خاصی که می تواند باعث عدم تحمل بدن شود اجتناب کنند. عدم درمان گلوکز در صورت عدم درمان مناسب می تواند منجر به دیابت نوع 2 در مراحل بعدی زندگی شود. افرادی که از سندرم روده تحریک پذیر رنج می برند نیز باید از رژیم غذایی و تغذیه مناسب خود آگاه باشند. برای چنین افرادی ، داشتن وعده های غذایی کوچک و افزودن فیبر بیشتر در رژیم غذایی روزانه آنها برای اطمینان از حرکات مناسب روده ضروری است.

استفاده از متخصصان تغذیه می تواند به شما در حفظ تناسب اندام و سلامت شما کمک شایانی کند.