تقریبا 140،000 مرگ در ایالات متحده از واکسیناسیون های اولیه COVID-19 جلوگیری شد


خبر – INDIANAPOLIS و بلومینگتون ، هند – با افزایش مجدد موارد COVID -19 در ایالات متحده و سراسر جهان ، کمپین های واکسیناسیون برای بازگشت موفقیت آمیز به زندگی قبل از همه گیری حیاتی است.

مطالعه جدیدی از محققان دانشگاه ایندیانا و RAND Corp. اثرات واکسیناسیون COVID-19 را ارزیابی کرد و دریافت که از 139،393 مرگ در پنج ماه اول تلاش واکسیناسیون در ایالات متحده جلوگیری شد.

این مطالعه امروز در Health Affairs منتشر شد.

Sumedha Gupta ، استادیار اقتصاد دانشکده هنرهای لیبرال در: IUPUI و نویسنده اصلی این مطالعه. “این یک نگرانی بزرگ برای سلامت عمومی است که همه را تحت تأثیر قرار می دهد و دانستن مزایای واکسیناسیون ما را به عنوان یک جامعه قادر می سازد تا در مورد کمپین ها و سیاست های واکسیناسیون تصمیمات آگاهانه بگیریم.”

با استفاده از داده های سطح بلومبرگ و نیویورک تایمز ، محققان مدل هایی را برای تخمین تعداد مرگ و میر COVID-19 برای سنین 16 سال به بالا که از 21 دسامبر 2020 (تاریخ اولین واکسیناسیون در سال 2020) واکسینه نشده اند ، تخمین زدند. ایالات متحده) و 9 مه 2021.

آنها دریافتند که میزان مرگ و میر جلوگیری شده – که برای جمعیت هر ایالت تنظیم شده است – به طور گسترده ای از ایالت متفاوت است. این ایالت به طور متوسط ​​پنج مرگ کمتر از COVID-19 به ازای هر 10 هزار جمعیت بزرگسال داشت. نیویورک بیشترین کاهش تخمینی را با 11.7 مرگ کمتر در اثر کووید -19 در هر 10.000 بزرگسال ثبت کرد و هاوایی با 1.1 مرگ و میر کمتر از COVID-19 در هر 10.000 ، کمترین کاهش را ثبت کرد.

کوثالی سیمون ، استاد موقوف هرمان بی ولز در مدرسه عمومی اونیل گفت: “این اولین مطالعه منتشر شده برای ما است که نشان می دهد مرگ و میر ناشی از تزریق واکسن COVID-19 در ایالات متحده با استفاده از داده های واقعی جلوگیری شده است.” و مسائل زیست محیطی در Bloomington IU و نویسنده مشترک این مطالعه. “نشریات قبلی ، بدون بررسی همگانی ، جان بالقوه را بر اساس آزمایشات بالینی واکسن نجات داده و در پیش بینی انتظارات بسیار مهم بوده است. مطالعه ما همچنان نشان می دهد که در واقع چه چیزی از تجربه واکسن ایالات متحده رخ داده است.”

گوپتا برای ایالت هایی که از واکسیناسیون عقب مانده اند ، گفت که مهم است که هم دسترسی به واکسن ها بهبود یابد و هم کمپین های آموزشی برای آموزش ساکنان در مورد دستاوردهای زندگی مرتبط با واکسیناسیون انجام شود. او گفت که ارائه ابزارهای مختلف برای اطمینان از واکسینه شدن افرادی که می توانند واکسینه شوند ، بسیار حیاتی است.

محققان دریافتند که در آن دوره ، تعداد مرگ و میر ناشی از واکسن های مرتبط با COVID-19 به ارزش اقتصادی 625 تا 1.4 تریلیون دلار آمریکا منجر شده است.

کریستوفر والی ، نویسنده این مطالعه و محقق سیاست در RAND ، گفت: “این مطالعه بر موفقیت چشمگیر چند ماه اول راه اندازی واکسن کرونا در کشور متمرکز است.” “نتایج حمایتی از سیاست هایی است که به گسترش تحویل واکسن ادامه می دهد تا بیشتر مردم کشور بتوانند از آن بهره مند شوند.”

نویسندگان دیگر مطالعه شامل Coady Wing از مدرسه O’Neill در IU و Ana Bento از IU School of Public Health-Bloomington و Jonathon Cantor از RAND Corp.

تحقیقات IU

محققان کلاس جهانی IU نوآوری ها و ابتکارات خلاقانه ای را که برای 200 سال اهمیت داشته اند هدایت کرده اند. از درمان سرطان بیضه گرفته تا همکاری با ناسا برای یافتن حیات در مریخ ، IU شهرت خود را به عنوان یک مرکز تحقیقاتی در سطح جهانی به دست آورده است. محققان IU با پشتيباني 854 ميليون دلار از بودجه فدرال ، خيريه و ساير منابع خارجي در سال گذشته ، همكاري مي كنند و راه حلهاي جديدي را پيدا مي كنند كه باعث بهبود زندگي در اينديانيا و سراسر جهان مي شود.