جراحی چاقی می تواند به شما کمک کند انسولین را در طولانی مدت خارج کنید

یکی از مهمترین پیامدها یا ارتباطات چاقی ، دیابت نوع 2 است. اینها ناشی از کاهش حساسیت سلول های بدن به اثرات انسولین است – که به عنوان افزایش مقاومت سلول های بدن در برابر انسولین شناخته می شود. با گذشت زمان ، این منجر به کاهش تولید انسولین توسط سلول های لوزالمعده می شود.

دیابت قندی یک بیماری متابولیک مزمن است که با سطح بالای قند خون مشخص می شود. این بر اساس کمبود مطلق یا نسبی انسولین است و با اختلالات متابولیسم کربوهیدرات ، پروتئین و چربی همراه است. دیابت شیرین یک بیماری پیشرونده با عوارض طولانی مدت است. روشهای درمانی شامل تغییر در شیوه زندگی ، رژیم غذایی ، داروهای خوراکی ضد دیابت و انسولین است.

مشخص شد که دیابتی هایی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند و برای کاهش وزن جراحی چاقی انجام داده اند ، علاوه بر کاهش وزن ، قند خون را نیز بهتر کنترل کرده و به مرور زمان ، و دیگر نیازی به انسولین برای درمان بیماری خود ندارند. در بسیاری ، بهبودی حتی مشاهده شد.

این یک روش جراحی است که از تکنیک های چاقی مانند تزریق ایلئوم و تقسیم دوگانه ترانزیت استفاده می کند. این روش ها برای کاهش سریع وزن در افراد چاق بسیار مثر است و به بهبود سایر بیماری های متابولیک مانند دیابت و چربی خون کمک می کند. این مزایا باعث شده است که به آن جراحی متابولیک ، جراحی دیابت یا جراحی کاهش وزن گفته شود.

تأثیر تغییر شرایط متابولیکی در هنگام کاهش وزن در کمک به بیماران دیابتی چاق برای توقف مصرف انسولین و بهبودی طولانی مدت بسیار مفید است. برخی از تحقیقات تحقیقی گزارش داده اند که تا 80 درصد از بیماران دیابتی چاق که تحت درمان چاقی قرار گرفته بودند ، طی یک دهه بهبود یافتند. مکانیسم دقیق برای توضیح این پدیده به وضوح مشخص نشده است. با این حال ، توضیحات زیادی برای چگونگی این اتفاق وجود دارد. برخی از این موارد عبارتند از

• تأثیر این جراحی بر هورمون های تولید شده در روده. جراحی چاقی بر سطح برخی از هورمون های روده تأثیر می گذارد. اینها در افزایش ترشح انسولین ، افزایش حساسیت سلول های بدن به انسولین و افزایش احساس سیری با وعده های غذایی کوچک ، و در نتیجه کاهش کالری دریافتی نقش دارند.

• دستیابی به کاهش سریع وزن منجر به کاهش مقاومت و افزایش حساسیت سلول های بدن نسبت به عمل انسولین می شود که گلوکز را به داخل سلول ها هدایت می کند.

اینها به بیماران دیابتی کمک می کند تا سطح قند خون خود را بهتر تنظیم کنند و در دراز مدت ، وابستگی خود به انسولین و هرگونه شیرگیری از انسولین را کاهش دهند. این می تواند منجر به بهبود بالینی بیماری شود.

این تأثیر حذف شیرخواران دیابتی از انسولین در دراز مدت باعث می شود جراحی چاقی به عنوان یک گزینه درمانی م forثر برای افراد چاق که دارای دیابت هستند نیز باشد. توصیه می شود امروز با پزشک خود تماس بگیرید تا مشخص شود آیا معیارهای این جراحی را برآورده می کنید یا خیر و کدام یک از گزینه ها برای شما مناسب تر است.