جزئیات پاسخ ایمنی گیرندگان پیوند کلیه به ویروسی که باعث COVID-19 می شود


نکات برجسته

  • یک مطالعه اخیر طیف پاسخ آنتی بادی – از جمله آنتی بادی های IgG ، IgM و IgA – را در گیرندگان پیوند کلیه آلوده به ویروس عامل COVID -19 بررسی کرد.
  • پاسخ آنتی بادی به عفونت به تاخیر می افتد اما در گیرندگان پیوند کلیه پایدار است.

اخبار – واشنگتن دی سی (1 اکتبر 2021) – تحقیقات جدید بینش هایی را در مورد پاسخ های ایمنی دریافت کنندگان پیوند کلیه پس از عفونت با ویروس ایجاد کننده COVID-19 ارائه می دهد. این مطالعه ، منتشر شده در JASN، ممکن است توضیح دهد که چرا این افراد در معرض خطر بالاتری از مرگ ناشی از COVID-19 نسبت به دیگران در جمعیت عمومی هستند.

گزارشات اخیر نتایج متضادی را در مورد اینکه آیا دریافت کنندگان پیوند کلیه که باید از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی برای جلوگیری از رد پیوند آنها استفاده کنند ، پس از ابتلا به ویروس یا COVID-19 واکنش ایمنی قوی نشان می دهند ، تولید کرده است. آیا واکسن دریافت کرده اند.

اکنون تیمی به سرپرستی جاناتان مالتزمن ، دکتر ، دکترای (دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد) پویایی پاسخ ایمنی این افراد را پس از عفونت طبیعی با SARS-CoV-2 مورد بررسی قرار داده است. انواع مختلف آنتی بادی ها در چنین پاسخ ایمنی دخیل هستند ، از جمله IgG ، IgM و IgA.

این مطالعه چند مرکزی ، که در آن محققان کوه سینا ، مونتفیوره ، اموری و سینسیناتی علاوه بر استنفورد شرکت کردند ، شامل 49 دریافت کننده پیوند کلیه با عفونت SARS-CoV-2 بود. تولید آنتی بادی های IgG به SARS-CoV-2 با تاخیر انجام شد ، اما پاسخ IgM و IgA شبیه به افرادی بود که پیوند دریافت نکرده بودند.

نتایج نشان می دهد که پاسخ آنتی بادی به عفونت SARS-CoV-2 در گیرندگان پیوند کلیه به تأخیر می افتد اما پایدار است. دکتر می گوید: تقریباً همه دریافت کنندگان پیوند کلیه آلوده به ویروسی که باعث COVID-19 می شود ، واکنش های ایمنی ایجاد می کنند. مالتزمن اما برخی از جنبه های پاسخ این است که بیماران پیوند کلیه واکنش ایمنی کمتری نسبت به عفونت دارند و انواع کمی آنتی بادی متفاوت تولید می کنند.

نتایج به احتمال زیاد به سایر افراد مبتلا به سرکوب سیستم ایمنی مزمن نیز تعمیم می یابد و ممکن است در توسعه استراتژی هایی برای افزایش پاسخ های ایمنی این افراد پس از واکسیناسیون مفید باشد.

نویسندگان مطالعه شامل Paolo Cravedi ، MD-PhD ، Patrick Ahearn ، MD ، Lin Wang ، PhD ، Tanuja Yalamarti ، MD ، Susan Hartzell ، BS ، Yorg Azzi ، MD ، Madhav C. Menon ، MD ، Aditya Jain ، MD ، Marzuq هستند Billah ، MD ، Marcelo Fernandez-Vina ، PhD ، Howard M. Gebel ، PhD ، E. Steve Woodle ، MD ، Natalie S. Haddad ، Andrea Morrison-Porter ، F. Eun-Hyung Lee ، MD ، Ignacio Sanz ، MD ، Enver Akalin ، MD ، و Alin Girnita ، MD ، PhD.

افشای اطلاعات: JSM از One Lambda، Inc. افتخارات دریافت کرده است ، یکی از اعضای Qihan Biotech SAB است و دارای یک عضو خانواده است که توسط Genentech / Roche شاغل و متعلق به آن است. FEL بنیانگذار Micro-plex، Inc است و از BMGF و Genentech کمک هزینه دریافت می کند.

مقاله با عنوان “تاخیر در سینتیک IgG ، اما نه آنتی بادی ضد اسپای IgA در گیرندگان پیوند پس از عفونت SARS-CoV-2” در تاریخ 1 اکتبر 2021 به صورت آنلاین در آدرس http://jasn.asnjournals.org/ منتشر می شود.

مطالب این مقاله منعکس کننده نظرات یا نظرات انجمن نفرولوژی آمریکا (ASN) نیست. مسئولیت اطلاعات و دیدگاههای بیان شده در آن منحصراً بر عهده نویسندگان است. ASN مشاوره پزشکی ارائه نمی دهد. تمام مطالب منتشر شده در نشریات ASN فقط برای اهداف اطلاعاتی است و شامل همه موارد استفاده ، دستورالعمل ها ، احتیاط ها ، تداخلات دارویی یا عوارض جانبی احتمالی نیست. این محتوا نباید در هنگام فوریت های پزشکی یا برای تشخیص یا درمان هرگونه بیماری پزشکی استفاده شود. لطفاً در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد هرگونه بیماری یا قبل از مصرف هرگونه دارو ، تغییر رژیم غذایی خود یا شروع یا توقف درمان ، با پزشک خود یا سایر ارائه دهندگان خدمات بهداشتی واجد شرایط مشورت کنید. بر اساس اطلاعاتی که از طریق ASN به دست می آید ، مشاوره پزشکی حرفه ای را نادیده نگیرید یا به تأخیر نیندازید. برای هرگونه فوریت پزشکی با 911 یا پزشک خود تماس بگیرید.

از سال 1966 ، ASN مبارزه با پیشگیری ، درمان و درمان بیماری های کلیوی را در سراسر جهان با آموزش متخصصان و دانشمندان مراقبت های بهداشتی ، پیشرفت تحقیقات و نوآوری ، ارائه دانش جدید و حمایت از مراقبت از بیماران با کیفیت بالا هدایت کرده است. ASN بیش از 21000 عضو از 131 کشور دارد. برای اطلاعات بیشتر ، مراجعه کنید www.asn-online.orgبه

# # #