خوراکی هایی که به سلامت دندان ها آسیب دیده اند – دکتر رویا خادمیان


خوراکی هایی که به سلامت دندان ها آسیب دیده اند

و نوشیدنی هایی که رژیم غذایی همگی بر روی دندان ها و افراد فرد تاثیرگذار هستند. حالکه برخی از انواع و نوشیدنی ها و ایجاد بیماری.

سایت هلث لاین در گزارشی به برخی از انواع مواد غذایی و نوشیدنی اشاره کرد که امکان ااست سلامت دندان سقت رت: تاد

نوشابه و نوشیدنی های شیرین:

های شیرین مانند نوشابه ، شیرین و بر نوع از نوشیدنی خاصیت. های تقویت کننده پوسیدگی استرپتوکوک موتانس کرده و اسیدهایی تولید کرده اند مینای دندان را از بین برده تجزیه مین برده.

شکلات:

که گفته شد ، قندهای مرض تغذیه می کند که می شود و دندان را از می می گیرد. همین دلیل است که مواد قندی مهمترین عامل خطر پوسیدگی دندان من می. ثابت نشده است که طبیعی موجود میوه ها و لبنیات به توجه در ایجاد حفره و پوسیدگی نقش داشته است.

نان سفید و خوراکی های موجود نشاسته تصفیه شده:

موارد تصور شده مانند و برنج برخی غذاهای بیشتر نشاسته مانند چیپس ممکن است سلامت دهان و تحت تأثیر قرار گیرد. مواد قندی ، باکتری های موجود در دهان موجود در منابع کربوهیدرات ایجاد کرده است.

:

۱۰۰ درصد آب میوه مقدار بسیار مهم است ، نوشیدن زیاد آن ممکن است برای دندان ها مضر باشد. میوه ها خاصیت اسیدی و می خاص مینای دندان را فرسایش.

خوراکیهای چسبناک و رایگان:

از غذاهای ممکن است خرد شدن بیرون آوردن پرنیر دندان را افزایش دهید. عنوان مثال ، جویدن خوراکی سفت مانند آب ممکن است آسیب ببیند دندان. به جویدن یخ ممکن است به ترک دندان تبدیل شود. بر این ، آب نبات و شکل کارامل و تافی که به دندان احتمالاً بیرون آمدن مواد دندان افزایش یافته است.