دادگاه عالی Sotomayor اجازه واکسن COVID را برای مدارس نیویورک در پیش دارد


سونیا سوتومایور ، قاضی دیوان عالی ، پیشنهاد چهار معلم مدارس عمومی شهر نیویورک مبنی بر جلوگیری از دستور شهردار بیل دو بلاسیو مبنی بر اجازه دادن به همه کارکنان DOE برای استفاده از واکسن COVID-19 متعهد را رد کرد. ساکن برانکس گفت روز جمعه عالی ترین دادگاه کشور به اعتراض برای تلاش برای متوقف کردن حکم شهر به مدت کوتاهی قبل از اجرای کامل آن ، رسیدگی نمی کند.

دکتر توئیتر می نویسد: “نیازهای واکسن ما برای کارکنان مدارس نیویورک توسط دادگاه های ایالتی ، دادگاه های فدرال و دیوان عالی بررسی و تأیید شده است.” دیو چوکشی ، کمیسر بهداشت شهرستان در واکنش به این خبر. واکسیناسیون ایمنی دانش آموزان و کارکنان را افزایش می دهد. “

آخرین مهلت برای دریافت حداقل یک واکسن از واکسن COVID -19 برای کارکنان DOE در ابتدا 27 سپتامبر بود – اما به دلیل ممنوعیت موقت توسط یک قاضی فدرال پس از حمله ائتلاف اتحادیه ها به شهر بر سر آنها ، در صورت شکایت واکسیناسیون اجباری ، به تعویق افتاد. برای کارگران شهری یک دادگاه تجدیدنظر فدرال دستور پیشبرد عصر دوشنبه را صادر کرد و شهردار دو بلاسیو مهلت جدیدی را برای واکسیناسیون کارکنان DOE در روز جمعه ، 1 اکتبر ، ساعت 5 بعد از ظهر تعیین کرد ، این بدان معناست که واکسیناسیون تا از سرگیری دوره ها در هفته آینده در حال اجرا است.

به گفته شهر ، حداقل 90 all از تمام کارکنان DOE تا روز جمعه حداقل با یک واکسیناسیون واکسینه شده بودند. برای معلمان ، این میزان 93 بود ، به این معنی که حدود 5500 نفر از 78000 مربی در سطح شهر نتوانستند به وظیفه خود عمل کنند. حدود 98 درصد از مدیران مدارس واکسینه شدند و تنها 30 نفر مخالف بودند. حدود 500 کارمند DOE معافیت پزشکی یا مذهبی دریافت کرده اند.

اعتراض معلمان به دستورات واکسیناسیون COVID-19 در نیویورک در 25 آگوست 2021. سونیا سوتومایور ، قاضی دیوان عالی آمریکا ، درخواست فوری گروهی از معلمان برای جلوگیری از دستور شهر نیویورک برای معلمان مدارس دولتی را رد کرد.

فلش

اعتراض معلمان به دستورات واکسیناسیون COVID-19 در نیویورک در 25 آگوست 2021. سونیا سوتومایور ، قاضی دیوان عالی آمریکا ، درخواست فوری گروهی از معلمان برای جلوگیری از دستور شهر نیویورک برای معلمان مدارس دولتی را رد کرد.

مری آلتافر / AP / Shutterstock

DOE در بیانیه ای که بعد از ظهر جمعه منتشر شد ، گفت: “سیستم های حمایتی وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که مدارس دارای کارکنان مورد نیاز برای مراقبت از دانش آموزان خود هستند.” این شامل مجموعه ای از 9000 معلم جایگزین واکسینه شده و 5000 حرفه جایگزین واکسینه شده و همچنین ابزارهای جدید انعطاف پذیر برای مدارس برای استخدام کارکنان اضافی در صورت لزوم است. DOE می گوید: “ما به همه معلمان جایگزین و دستیاران جایگزین علاوه بر حقوق معمولی آنها مشوق مالی می دهیم.”

DOE افزود که کلینیک های واکسیناسیون در محل را برای کارکنان و دانش آموزان واجد شرایط در دو هفته اول مدرسه اداره می کند.

به کارمندانی که گواهی واکسیناسیون را تا مهلت مقرر بارگذاری نکرده اند ، مرخصی بدون حقوق داده می شود. با این حال ، اگر آنها مدارک واکسیناسیون را در آخر هفته بارگذاری کنند ، می توانند روز دوشنبه بدون وقفه به محل کار خود بازگردند.

به طور جداگانه ، دستور دولت برای کارکنان بهداشت و درمان نرخ واکسیناسیون برای خانه های سالمندان در کلان شهرها را افزایش داده است ، اما باعث شده است که برخی از بیمارستان ها خدمات خود را به طور موقت متوقف کنند.