داروهای خانگی برای واریس

رگهای واریسی یک معضل رایج است که افراد با افزایش سن با آن روبرو می شوند. این مطمئناً ناخوشایند است و گاهی اوقات واقعاً دردناک است. اگر به طور م treatedثر درمان نشود ، بدتر می شود. با این حال ، درمان ها و پیشگیری های طبیعی مختلفی وجود دارد که می توانید بدون جراحی دردناک لازم خریداری کنید. اگر مشکل واریس مشکل شماست ، این درمان های خانگی رگ های واریسی راه حل مناسب و جامع را برای درمان واریس به شما نشان می دهد ، اما اکنون ابتدا باید مشکل را مشخص کنیم.

وریدهای واریسی چیست؟

رگهای واریسی رگهای متسع و رگهای متورم شناخته شده در پاها هستند. همچنین معمولاً به عنوان رگ های عنکبوتی شناخته می شود. این می تواند در هر نقطه از بدن اتفاق بیفتد. این می تواند در چندین رنگ موجود باشد و مانند یک تار عنکبوت متحرک به نظر می رسد. آبی ، قرمز ، سبز ، بنفش و سایر موارد وجود دارد. آنها لخته های خون در رگ های شما هستند. این در واقع یک موضوع جدی است ، به ویژه هنگامی که در رگ خونی متصل به مغز یا قلب رخ می دهد.

علل ، علائم و عوارض واریس

واریس در زنان بیشتر از مردان شایع است. احتمالاً ناشی از بارداری ، سنگینی ، پیری و ایستادن طولانی مدت است. علل دیگر می تواند کشیدن پا ، کشیدگی شکم یا جراحی ، ضربه و چاقی باشد. همچنین با ژنتیک یا وراثت مرتبط است. تا کنون دقیق ترین دلیل برای واریس ناشناخته است. بیشتر علائم تورم و درد است.

رگهای واریسی می توانند مضر باشند. سایر رگهای متورم بزرگ ممکن است آسیبی نزنند ، اما پاها احساس خستگی می کنند. در موارد خاص ، ساق پاها متورم می شود و شامل مچ پا می شود ، به خصوص وقتی واقعا گرم است. برخی از وریدهای واریسی می توانند عوارضی ایجاد کنند. این می تواند فلبیت ، خونریزی و درماتیت باشد. درماتیت پوستی قرمز ، پوسته پوسته ، خارش دار ، تحریک شده است. این موارد گاهی اوقات باعث ایجاد زخم های دردناک می شوند که بهبود نمی یابند. فلبیت معمولاً آزاردهنده است ، اما به سختی مضر است. از طرف دیگر ، اگر در اثر خراشیدن یا تراشیدن آسیب دیده باشد ، واریس می تواند منجر به خونریزی شود.

درمان های خانگی مختلف برای واریس

سلامت عادی

بیماران مبتلا به واریس و فلبیت مزمن با آنتی اکسیدان های ویتامین E یا آلفا توکوفرول درمان می شوند. اگر در 6 سال گذشته رنج برده اید ، با 300 میلی گرم شروع کنید ، بعداً 400 میلی گرم ویتامین E روزانه. در هر صورت ، بلافاصله پس از 4 روز نتیجه خواهید گرفت.

با فشار خون بالا

اگر چهار سال است که پاها درد دارید و وضعیت خون خود را بالا نگه می دارید ، از دوز کمتری از ویتامین E – 150 میلی گرم استفاده کنید. مقدار زیادی آنتی اکسیدان ویتامین E می تواند فشار خون را افزایش دهد. به آرامی و به تدریج دوز را در مدت 2 ماه به 225 میلی گرم افزایش دهید. به زودی شما پیشرفت بزرگ و همچنین کاهش فشار شریانی را پس از 9 ماه احساس خواهید کرد.

اضافه وزن

اگر اضافه وزن دارید و درد دارید ، تورم مچ پا برای چندین سال همراه با گرفتگی های گاه و بیگاه در تاریکی ، روزانه 600 واحد ویتامین E همراه با کلسیم و عصاره تیروئید مصرف کنید و کاهش وزن را شروع کنید. بعد از چهار (4) ماه متوجه تفاوت عظیمی در توده بدن خود می شوید و تورم برطرف می شود.

پای ونیز

اگر زخم های وریدی روی پاها دارید ، روزانه 400 واحد ویتامین E همراه با 100000 واحد ویتامین A مصرف کنید. بعد از هفت (7) ماه قطعاً دوباره احساس زنده بودن خواهید کرد و دیگر هیچ ناراحتی در این مورد تجربه نخواهید کرد. زخم پا باید کاملاً خوب باشد ، اما دوز زیاد ویتامین A باید بعداً تعلیق شود زیرا در صورت مصرف زیاد ، خطرناک می شود.

ویتامین E گردش خون را افزایش می دهد

همیشه باید به خاطر داشته باشید که مصرف ویتامین E قبل از مشاهده علائم یا نشانه های دردناک احتمالاً بهترین راه برای جلوگیری از انواع مختلف واریس است. ویتامین E یک آنتی اکسیدان است و شامل یک توانایی منحصر به فرد برای اکسیژن رسانی بهتر به بافت ها است. رگهای ضعیف شده توسط ویتامین E می توانند اکسیژن بیشتری دریافت کنند.

دوز بالای آنتی اکسیدان ویتامین E یا آلفا توکوفرول رمز موفقیت درمان فلبیت است. با این حال ، دوز بالا برای افراد مبتلا به فشار خون بالا توصیه نمی شود. دوز بالای اولیه می تواند فشار خون را تا حد زیادی افزایش دهد. بنابراین اگر فشار خون بالا دارید ، توصیه می شود با دوزهای کمتر شروع کنید و آنها را به آرامی و پیوسته افزایش دهید.

اهمیت فعالیت بدنی در درمان واریس

جدا از مصرف ویتامین E و رژیم غذایی متعادل ، تناسب اندام مهم است. برخی از موارد وریدهای واریسی پس از غیرفعال شدن رگها ایجاد می شوند. شما به احتمال زیاد در تمام طول روز فعال خواهید بود ، اما روشن کردن تلویزیون و رانندگی با ماشین کاملاً دور از ذهن است. باید ورزش کنید. در صورت امکان از خانه خارج شوید. اگر می توانید پابرهنه بروید.

یک پیاده روی طولانی عالی هر روز عالی است. این می تواند به طور موثر گردش خون شما را در پاها و پاها حفظ کند. مطمئن شوید که حداقل یکبار در روز آن را مصرف کرده اید و هنگام استراحت چیزی را مقابل پای خود قرار دهید.

ویتامین E برای بیشترین بهبود ممکن در سلامت سیستم گردش خون شما مهم است. برای بیماریهای مرتبط با لخته شدن خون ، استفاده از دوزهای بالای آلفا توکوفرول به کاهش ضخامت خون کمک می کند. با این حال ، اگر درمان بیش از حد انجام شود ، می تواند آسیب جدی ایجاد کند و خونریزی به احتمال زیاد متوقف می شود.

خوردن غذاهای سرشار از ویتامین E خالص و ورزش بر فعالیت جریان خون شما از طریق سیستم گردش خون تأثیر مثبت دارد. این روزها از مصرف بیش از حد غذاهای تصفیه شده مانند شکر و آرد خودداری کنید. برخی از بیماری های واریسی به دلیل عبور ضعیف مواد غذایی از روده بزرگ است ، بنابراین این مورد در بسیاری از افراد مبتلا به یبوست شایع تر است. با این حال ، بسیاری از مردم ادعا می کنند که یبوست ندارند. علیرغم این واقعیت که آنها مدفوع منظم دارند ، به شما منجر نمی شود یا یبوست ندارند. در واقع ، اگر به احتمال زیاد غذای ارگانیک بیشتری بخورید – تنها غذای بی خطر امروز ، بسیار مفید است. میوه ها و سبزیجات خام سرشار از مواد معدنی و ویتامین ها و بهترین منبع فیبر طبیعی هستند.

خوردن غذاهای ارگانیک و مصرف ویتامین E یا آلفا توکوفرول نیز به عنوان بهترین داروهای خانگی برای مشکلات سلامتی و زیبایی افراد امروزه در نظر گرفته می شود ، به ویژه در حال حاضر که ما باید با رادیکال های آزاد که به طور طبیعی از محیطی که در آن عاقلانه مصرف می کنیم ، مبارزه کنیم. زنده.