در زندگی مجلل راهنمای ننگین و اخراج شده در دبی


تنها چند روز پس از فرار اشرف غنی از وطن – ظاهراً با هلیکوپتر مملو از بیش از 169 میلیون دلار پول نقد – رئیس جمهور پیشین افغانستان در پناهگاه امن جدید خود ظاهر شد: دبی ، دیزنی لند واقعی برای مستکبران مخلوع.

دوبی غنی را که منکر فرار با چنین ثروتهایی نیست ، به دلایل “بشردوستانه” پذیرفت.

بر خلاف دیگر پناهندگان در دبی که در جوامع چادر نشین در بیابان زندگی می کنند ، رئیس جمهور سابق افغانستان در خانه جدید خود زندگی مجللی را سپری می کند.

امارات متحده عربی ، متشکل از دوبی ، ابوظبی و پنج مitiesسسه دیگر ، با آرامش به رهبران بی آبرو می پردازد – مخصوصاً کسانی که از پول مشکوک انبار می کنند یا می توانند در بازی های شطرنج دیپلماتیک مفید باشند.

در حالی که غنی حمایت می کند – و دخترش مریم زندگی هنرمندی را در یک انبار مجلل بروکلین هدایت می کند – در اینجا چند پناهنده درجه یک دیگر وجود دارد که می تواند در طول اقامت خود در امارات متحده عربی با آنها ملاقات کند:

پرویز مشرف ، نخست وزیر سابق پاکستان

رئیس جمهور سابق پاکستان در تبعید در دوبی.
رئیس جمهور سابق پاکستان در تبعید در دوبی.
بازی پاریس از طریق گتی ایماژ

رئیس جمهور سابق پاکستان که از سال 2001 تا 2008 بر این کشور حکومت می کرد ، متهم به خیانت در امانت شد و سال ها هنگامی که در سال 2016 مجوز پزشکی برای خروج از وی دریافت کرد ، در لیست پروازهای ممنوعه قرار داشت. مشرف بلافاصله به دوبی گریخت ، جایی که از آن پس در یک آپارتمان 1.6 میلیون دلاری در برج جنوبی ریج دبی 6 راحت زندگی می کرد. امکانات رفاهی ساختمان شامل “سیستم هوای تازه از قبل خنک” به همراه تجملات بیشتر مانند نمای خیره کننده از بلندترین ساختمان جهان معروف به برج خلیفه ، استخرهای شنا ، مراکز باغ ، نگهبانی 24 ساعته و کتابخانه است.

نخست وزیران سابق تایلند تاکسین شیناواترا و یینگلوک شیناواترا

نخست وزیران سابق تایلند تاکسین و یینگلوک شیناواترا
نخست وزیران سابق تایلند تاکسین و یینگلوک شیناواترا اکنون دبی را خانه خود می نامند.
Asahi Shimbun از طریق Getty Imag

سیاست یک تجارت خانوادگی متعلق به خانواده شیناواترا است که قبلاً یکی از ثروتمندترین افراد در تایلند بود. تاکسین ، میلیاردر مخابراتی ، در سال 2002 انتخاب شد اما در سال 2008 به اتهام فساد مالی اخراج شد – او ابتدا به لندن گریخت و سپس راهی دبی شد. خواهر کوچکترش یینگلاک سپس در سیاست تلاش کرد ، اما در سال 2014 در پی کودتا و رسوایی بر سر برنامه دولتش برای یارانه به برنج کاران از مقام خود برکنار شد. او تا سال 2017 فرار کرده بود و فرار کرده بود و به جرم سهل انگاری به پنج سال زندان محکوم شد. بر اساس گزارش نیویورک تایمز ، تاکسین از آن زمان به یک عمارت مجلل در دبی نقل مکان کرده است که توسط ارکیده های تایلندی احاطه شده است و در آنجا 6 خدمتکار تایلندی دارد ، در حالی که یینگلوک تابعیت صربستان را دریافت کرده است.

خوان کارلوس پادشاه سابق اسپانیا

پادشاه خوان کارلوس اسپانیا
پس از خروج از تخت پادشاهی ، خوان کارلوس ، پادشاه سابق اسپانیا ، امارات متحده عربی را محل اقامت رسمی خود قرار داد.
گتی ایماژ

پادشاه سابق اسپانیا در سال 2014 پس از شکار با معشوق دیرینه خود در بوتسوانا در حالی که اسپانیا در بحران اقتصادی بود ، از بین رفت. در سال 2020 ، وی به دلیل چندین اتهام فساد از وطن خود به طور کامل فرار کرد – از جمله اتهاماتی که او 100 میلیون دلار را به عنوان هدیه از پادشاه فقید سعودی عبدالله پذیرفته است. وی بار دیگر با قیمت 15000 دلار در هتل Emirates Palace در ابوظبی ظاهر شد ، اما بعداً محل اقامت رسمی خود را به یک عمارت چند میلیون دلاری در جزیره نزدیک زایا نورایی تبدیل کرد. به گزارش ال پایس ، او حتی در حال سرگرمی ولیعهد ابوظبی ، محمد بن زاید ، در عمارت شش خوابه اش ، که بیش از 11000 فوت مربع مساحت دارد با هفت حمام ، استخر شنا و دسترسی به ساحل خصوصی دیده می شود.

محمد دهلان سیاستمدار فلسطینی

محمد دهلان ، نماینده فلسطین
محمد دهلان ، نماینده سابق فلسطین در یک ویلای ساحلی در ابوظبی زندگی می کند.
گتی ایماژ

محمد دهلان ، رئیس سابق امنیت فتح و دشمن محمود عباس ، رئیس جمهور فلسطین ، در سال 2011 حکم زندان ابوظبی را لغو کرد ، جایی که وی به سرعت به عنوان مشاور ولیعهد بن زاید ، شغل پیدا کرد. دالان اکنون در یک ویلای ساحلی در ابوظبی زندگی می کند و در سال 2015 تابعیت صربستان را دریافت کرد. او یکبار یک قصر صربستانی به مبلغ 2 میلیون دلار اجاره کرد که بعداً شریکش آن را خرید.

احمدعلی عبدالله صالح

احمدعلی عبدالله صالح
احمدعلی عبدالله صالح چندین سال در حبس خانگی در ابوظبی زندگی کرد.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

پس از ترور علی عبدالله صالح ، رهبر دیرینه یمن در سال 2017 ، پسر بزرگ او به دلیل حمایت از شورشیان حوثی یمن چند سالی در حبس خانگی در ابوظبی زندگی کرد. او اکنون “سفیر” است و یا باید به ابوظبی یا عربستان بازگردد.