در مورد مکمل های کاهش قند خون اطلاعات کسب کنید


افزایش سطح قند خون می تواند بر سلامت بدن ، از بینایی تا وزن تا سلامت قلب تأثیر بگذارد ، بنابراین اقدامات لازم برای کاهش قند خون باید انجام شود. در حالی که تغییر رژیم غذایی یا ورزش می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، مکمل های زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. به یاد داشته باشید ، این مکمل های غذایی جایگزینی برای داروهای دیابت نیستند. آنها فقط افزودنی به درمانهای معمول هستند.

نقش دارچین در کاهش قند خون

دارچین از پوست درخت دارچین استخراج می شود و به عنوان مکمل ، عصاره یا پودر دارچین در بازار موجود است. یک مطالعه نشان داد که مصرف روزانه دارچین می تواند سطح قند خون را در افراد مبتلا به پیش دیابت کنترل کند. این امر برای جلوگیری از بروز دیابت نوع 2 بسیار مهم است. دارچین به صورت خوراکی مصرف می شود. یک مطالعه دوز توصیه شده 250 میلی گرم عصاره دارچین را دو بار در روز قبل از هر وعده غذایی گزارش کرد. یک راه آسان برای افزودن دارچین به رژیم غذایی شما استفاده از آن در آشپزی است.

ویتامین دی.

ویتامین D یا “ویتامین خورشید” زمانی تولید می شود که بدن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید قرار گرفته و به تقویت استخوان ها کمک می کند. کمبود ویتامین D می تواند اثرات منفی مختلفی از جمله خطر ابتلا به دیابت نوع 2 داشته باشد. یک مطالعه نشان داد که ویتامین D می تواند حساسیت به انسولین را بهبود بخشد ، سطح قند خون را کاهش داده و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش دهد. قبل از مصرف ویتامین D ، در مورد بهترین دوز با پزشک خود مشورت کنید.

قند خون پایین

آلوئه ورا

یک مطالعه نشان داد که آلوئه ورا به ویژه در کاهش قند خون در افراد مبتلا به پیش دیابت مفید است. آلوئه ورا حاوی شیره ای است که به صورت خوراکی مصرف می شود. همچنین می توان آن را به عنوان یک ژل موضعی روی پوست استفاده کرد و حتی در شامپوها و صابون ها نیز یافت می شود ، اما شکل دهان به عنوان وسیله ای برای تنظیم قند خون مورد مطالعه قرار گرفته است. البته آلوئه ورا خوراکی می تواند باعث اسهال ، کهیر و گرفتگی عضلات شود.

منیزیم

منیزیم یک ماده معدنی است که نقش کلیدی در تنظیم فشار خون ، عملکرد ماهیچه ها ، ضربان قلب و سطح قند خون دارد. به طور کلی ، رژیم غذایی سرشار از منیزیم با کاهش خطر ابتلا به دیابت ارتباط دارد و این نشان می دهد که در متابولیسم گلوکز نقش دارد. یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که مصرف مکمل های منیزیم خوراکی باعث کاهش مقاومت به انسولین و کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می شود. مکمل های منیزیم به اشکال مختلفی از جمله اکسیدها ، سیترات ها و کلریدها وجود دارد. توصیه می شود که منیزیم همراه با غذا برای جذب بهتر مصرف شود.

پیتر رنگارنگ

این میوه ای است که قرن ها برای اهداف دارویی در طب چینی و هندی مورد استفاده قرار گرفته است. اغلب به عنوان داروی گیاهی برای دیابت استفاده می شود زیرا حاوی عوامل ضد دیابت است که سطح قند خون را کاهش می دهد. خربزه تلخ را می توان به طور کامل مصرف کرد یا آب آن را میل کرد و دانه های آن را برای مصرف به صورت پودر خرد کرد.

کروم باعث کاهش قند خون می شود

کروم یک ماده معدنی طبیعی است که در برخی غذاها یافت می شود. این عنصر به دو صورت شش ظرفیتی (کروم +6) و سه ظرفیتی (کروم ++) وجود دارد. شکل سه ظرفیتی آن چیزی است که در غذا رخ می دهد. شکل شش ظرفیتی آن سمی است و در زباله های صنعتی یافت می شود.
مطالعه ای در سال 2014 نشان داد که مکمل کروم تأثیرات مثبتی بر کاهش قند خون در بیماران دیابتی دارد. مکمل های مولتی ویتامین یا مواد معدنی حاوی کروم در دوزهای 35-120 میکروگرم هستند. همچنین می توانید مکمل های غذایی که فقط حاوی کروم هستند و حاوی 200 تا 500 میکروگرم از این ماده معدنی هستند را پیدا کنید.
برخی از داروها می توانند با مکمل های کروم تداخل داشته باشند. متفورمین و سایر داروهای دیابت حاوی کروم توصیه نمی شود. افراد مبتلا به بیماری های کلیوی و کبدی در صورت مصرف زیاد کروم علائم شدید مانند کاهش وزن ، کم خونی ، اختلال عملکرد کبد ، ترومبوسیتوپنی ، نارسایی کلیه ، درماتیت و هیپوگلیسمی را تجربه می کنند.

بیایید یکدیگر را بشناسیم: Nutri Diabetes Pill Pack Vivation

آلفا لیپوئیک اسید

آلفا لیپوئیک اسید ترکیبی است که در هر سلول بدن انسان یافت می شود. گلوکز را از طریق اکسیژن به انرژی تبدیل می کند که به متابولیسم هوازی معروف است. محققان دریافتند که قند خون ناشتا و سطح A1C در افراد با افزایش دوز آلفا لیپوئیک اسید کاهش می یابد. آلفا لیپوئیک اسید می تواند با برخی داروها از جمله داروهای دیابت ، داروهای شیمی درمانی ، داروهای تیروئید و ویتامین B1 تداخل ایجاد کند. آلفا لیپوئیک اسید نسبتاً بی خطر است و عوارض جانبی آن نادر است. عوارض جانبی شناخته شده عبارتند از: خستگی ، اسهال ، بثورات و بی خوابی. از آنجا که آلفا لیپوئیک اسید قند خون را کاهش می دهد ، افرادی که قند خون پایینی دارند باید قبل از افزودن آن به رژیم غذایی با پزشک خود مشورت کنند.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: verywellhealth