دو دارو بهتر از یکی برای بسیاری از افراد مبتلا به فشار خون بالا


از کارا مورز
خبرنگار HealthDay

سه شنبه ، 5 اکتبر 2021 (HealthDay News) – تقریبا نیمی از آمریکایی ها فشار خون بالا دارند و تنها 24 درصد آن را تحت کنترل دارند ، اما بهترین راه درمان آن چیست – یک یا دو قرص با دوز بالا در دوز کمتر؟ دوز؟

یک مطالعه بزرگ جدید نشان می دهد که برای بسیاری از بیماران مسن ، دو دارو بهتر از یک دارو است. کاهش فشار خون بالا به سطوح پایدار مهم است زیرا خطر حمله قلبی ، سکته مغزی و نارسایی کلیه را در بیمار کاهش می دهد.

دکتر دکتر نویسنده این مطالعه می گوید: “ما در سالمندان معمولاً سعی می کنیم تعداد داروها را محدود کنیم.” لیلیان مین ، دانشیار طب سالمندی و تسکینی در دانشگاه میشیگان. “روش سنتی تمرین پزشکی این است که کم شروع کنید ، به آرامی پیش بروید ، این مانترا است.”

این بدان معناست که پزشکان معمولاً داروی فشار خون با دوز پایین تجویز می کنند و در صورت لزوم قدرت آن را به حداکثر میزان مفید می رسانند. اگر فشار خون به طور مداوم بالا بود ، داروی دوم را شروع کنید.

با این حال ، دستورالعمل های صادر شده در دهه گذشته شروع دوزهای متعدد دارو را توصیه می کند. مین گفت: بنابراین بیماران می توانند دو دارو را در یک قرص ترکیبی یا جداگانه در دو قرص مصرف کنند. هدف این است که ضمن ایجاد مزایای هر دو دارو ، خطر عوارض جانبی را کاهش دهیم.

“بنابراین اکنون این س isال مطرح می شود که اگر ما از داروها استفاده می کنیم ، آیا باید قبل از شروع داروی دیگر ، یکی را خسته کنیم یا این توصیه جدید را در حال حاضر انجام دهیم؟” او گفت.

بر اساس مطالعه جدیدی که روی بیش از 178،000 سالمند تحت درمان توسط اداره سلامت جانبازان ایالات متحده انجام شد ، بستگی به بیمار دارد.

محققان دریافتند که فشار خون بالا یکی از شایع ترین بیماری های مزمن است که بیماران مسن را تحت تاثیر قرار می دهد. و هر چه افراد مسن تر مبتلا می شوند ، بیماری های مزمن بیشتری دارند و احتمالاً داروهای بیشتری مصرف می کنند.

مطالعه جدید شامل بیمارانی بود که حداقل یک داروی فشار خون مصرف می کردند ، اما نه در حداکثر دوز آن. حدود یک چهارم داروی فشار خون اضافی دریافت کرده بودند ، در حالی که 75 درصد داروهای موجود دوزهای بالاتری دریافت کرده بودند.

این مطالعه نشان داد که هر دو درمان فشار خون او را کاهش می دهند ، اما یکی فشار خون را بیشتر کاهش می دهد.

بر اساس این مطالعه ، در حالی که مصرف فقط یک دارو به احتمال زیاد چیزی است که بیماران همچنان مصرف می کنند ، دوزهای کمتر از داروهای بیشتر منجر به کاهش کمی بیشتر فشار خون می شود.

محققان دریافتند هنگامی که پزشکان درمان دارویی را برای بیماران افزایش می دهند ، 65 درصد آن را ماه ها بعد ادامه می دهند ، در حالی که 50 درصد از کسانی که پزشکان آنها به جای آنها دارو اضافه کرده بودند.

مین در مورد تصویر کلی گفت: “بیشترین کاربرد بالینی این است که در مورد بیماران پیچیده از نظر بالینی که در حال حاضر داروهای زیادی مصرف می کنند فکر کنید و تفاوت های بیشتری در مورد ترجیحات خود در نظر بگیرید.” آیا داشتن رژیم قابل مدیریت بیشتر مهم است یا رسیدن به هدف مهمتر است؟ فقط کمی سریعتر؟ “

نتایج در 4 اکتبر در نشر شد سالنامه طب داخلی.

دان لاکلند ، استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی در چارلستون ، نتایج را بررسی کرد.

وی گفت: مزایای مصرف دوزهای کمتر از بیش از یک دارو این است که عوارض جانبی با دوزهای کمتر کمتر است.

از طرف دیگر ، برخی از بیماران نمی خواهند بیش از یک قرص بخورند یا پذیرش چند قرص برایشان سخت تر است زیرا احساس می کنند وضعیت آنها بدتر می شود – حتی اگر اینطور نباشد.

وی افزود: آنچه روزنامه گفته است این است که خوب نگاه کنید. ما باید مطالعات بیشتری انجام دهیم … تا آنها را واقعا مقایسه کنیم. ” “یک قرص با دوز بالاتر ، دو قرص با دوز کمتر. و همچنین به دقت به فرد بیمار نگاه کنید. آیا بیمار دو قرص می خورد؟

او گفت که تحقیقات آینده ممکن است در نظر بگیرد که چه راهکارهایی به بیماران کمک می کند تا بیش از یک قرص مصرف کنند ، به آنها کمک کند تا از این رژیم پیروی کنند و دلایل پشت آنها را توضیح دهد.

لاکلند می گوید: “این مهم است و من فکر می کنم که اهمیت مصرف داروهای فشار خون و کاهش فشار خون را تکرار می کند.” “و هنگامی که فشار خون خود را کاهش می دهید ، در واقع خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سکته را کاهش می دهید ، و این چیزی است که ما می خواهیم به آن برسیم.”

اطلاعات بیشتر

انجمن قلب آمریکا درباره فشار خون بالا اطلاعات بیشتری دارد.

منابع: لیلیان مین ، MD ، MSHS ، دانشیار ، سالمندان و مراقبت های تسکینی ، دانشگاه سالمندان میشیگان ، آن آربور ؛ دانیل لاکلند ، دکتر دکتری ، استاد ، اپیدمیولوژی ، دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی ، چارلستون ؛ سالنامه طب داخلی، 4 اکتبر 2021