روش هاشانا دنده ها را با عسل و آویشن خورش داد


عکس توسط رونی فین

از رونی فین

برخی افراد دنده های کوتاه را یک غذای روستایی می دانند. اما آنها یک انتخاب ایده آل برای تعطیلات بالا هستند – و نه فقط به دلیل عسل که نشان دهنده یک سال جدید شیرین است.

آنها را با سس غلیظ و براق سرو کنید: آنها چشمگیر و قابل توجه به نظر می رسند و با احساسات امیدوار کننده و جشن ما مطابقت دارد.

و یک نکته مثبت: دنده های کوتاه یک روز پس از پخت و پز حتی طعم بهتری دارند ، بنابراین می توانید آنها را از قبل آماده کنید ، چربی را حذف کرده و به سادگی آنها را گرم کنید. افزودن عسل در این دستور غذا به شیرینی کمی شیرینی می بخشد ، تعادل خوبی با سس چیلی تند و سرکه بالزامیک تند دارد.

https://www.washingtonjewishweek.com/enewsletter/

من اینها را روی نودل تخم مرغ آب پز سرو می کنم ، اما سیب زمینی پوره شده نیز استقبال می شود.

عناصر
4-5 پوند دنده های کوتاه بدون استخوان
آرد همه منظوره
تقریباً 6 قاشق غذاخوری روغن نباتی
2 پیاز بزرگ ، خرد شده
2 حبه سیر ، خرد شده
1 ½ فنجان شراب قرمز
1 ½ فنجان آب گوشت یا آب
1 فنجان سس چیلی بطری شده
¼ فنجان عسل
3 قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک
2 قاشق چای خوری برگ تازه آویشن
نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده به مزه

خبرنامه هفته یهودی واشنگتن را از طریق ایمیل دریافت کنید و هیچ خبر برتر را از دست ندهید
ما هیچ داده ای را با ارائه دهندگان شخص ثالث به اشتراک نمی گذاریم.

ثبت نام رایگان

جهت ها
گوشت را در کمی آرد بچرخانید و مقدار اضافی آن را تکان دهید. 3 قاشق غذاخوری روغن نباتی را در یک ماهیتابه بزرگ یا قابلمه ای که روی اجاق گاز قرار دارد روی حرارت متوسط ​​گرم کنید.

گوشت را یکی یکی اضافه کنید و 3-4 دقیقه در هر طرف یا تا زمانی که کمی قهوه ای شود تفت دهید. در صورت نیاز 1-2 قاشق غذاخوری روغن نباتی را به تابه اضافه کنید تا از چسبیدن جلوگیری شود.

وقتی گوشت قهوه ای شد ، قطعات را به یک کاسه منتقل کرده و کنار بگذارید.

1-2 قاشق غذاخوری روغن گیاهی باقی مانده را در تابه بریزید. پیازها را اضافه کنید و گاهی اوقات هم بزنید تا 2-3 دقیقه یا تا حدی نرم شوند بپزید. سیر را اضافه کرده و برای مدت کوتاهی تفت دهید.

گوشت را دوباره داخل تابه بریزید.

شراب قرمز ، آبگوشت ، سس چیلی ، عسل و سرکه بالزامیک را در آن بریزید. به جوش بیاورید ، حرارت را کم کنید و 3-4 دقیقه بجوشانید. آویشن ، نمک و فلفل بپاشید.

ظرف را بپوشانید ، حرارت را کم کنید و حدود 3 ساعت یا تا زمانی که گوشت نرم شود (یا در فر با دمای 275 درجه قرار دهید) بپزید. برای بهترین نتیجه ، وقتی گوشت نرم شد ، گوشت و سس را جدا کرده و در یخچال قرار دهید.

پس از سرد شدن ، چربی را که از بالای سس بالا می آید بردارید. گوشت را در ظرف سرو مخصوص فر قرار دهید ، سس را بپوشانید و دوباره گرم کنید (حدود 30 دقیقه در فر با دمای 325 درجه). 6 وعده می دهد.