روغن هسته انگور برای رژیم بدون مخمر

آیا تا به حال در مورد روغن هسته انگور چیزی شنیده اید؟ روغن هسته انگور برای من بسیار جدید است و من اخیراً از آن در آشپزی بدون مخمر استفاده کردم. اگرچه به اندازه سایر روغنهایی که بسیاری از ما از جمله روغن های گیاهی ، کلزا و زیتون استفاده می کنیم رایج نیست ، استفاده از روغن انگور در سالهای اخیر به ویژه در محافل غذایی سالم محبوبیت زیادی پیدا کرده است. من ابتدا روغن انگور را به عنوان توصیه ای در یکی از کتابهای مرجعم در مورد تغذیه بدون مخمر پیدا کردم. این کتاب توصیه می کند که روغن را به رژیم غذایی بدون مخمر اضافه کنید زیرا منبع غنی اسید لینولئیک است. لینولئیک اسید یک اسید چرب ضروری است که بدن برای عملکرد صحیح به آن نیاز دارد. این چیزی نیست که بدن به تنهایی بسازد ، بنابراین تنها راه برای به دست آوردن مقادیر کافی از آن ، خوردن آن است. اگرچه برخی تحقیقات نشان می دهد که اسید لینولئیک ممکن است رشد کاندیدا آلبیکنس را کند کند ، اما مصرف روغن هسته انگور مزایای بیشتری را برای ما که از رژیم غذایی بدون مخمر برای درمان کاندیدیازیس پیروی می کنیم ، ارائه می دهد.

این دیگر مزایای سلامتی است که سطوح بالای اسید لینولئیک موجود در روغن هسته انگور باعث نگرانی خاصی برای ما که از کاندیدیازیس رنج می بریم است. درمان م Cثر کاندیدا آلبیکنس یک رویکرد چند وجهی است که شامل کاهش تعداد کاندیدا آلبیکنس با معرفی داروهای ضد قارچ ، بازگرداندن بدن به سلامت است تا بتواند به طور م theثر کاندیدا آبیلیکان را تحت کنترل داشته باشد و تغییر رژیم غذایی ما به ما اجازه می دهد نامزد کاندیدا را تغذیه کنید افزایش مصرف اسید لینولئیک به عملکرد م bodyثرتر بدن کمک می کند ، که به آن شانس بسیار بیشتری برای مقابله با کاندیدیازیس می دهد.

افزودن روغن هسته انگور به رژیم غذایی بدون مخمر به سلامت کلی بیمار مبتلا به کاندیدیازیس کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد که روغن هسته انگور می تواند کلسترول بد را کاهش داده و در عین حال کلسترول خوب را افزایش دهد. ثابت شده است که باعث بهبود سلامت گردش خون می شود. مقدار بالای ویتامین E این روغن باعث محبوبیت و استفاده گسترده در مراقبت از پوست شده است. سطح بالای آنتی اکسیدان ها در روغن به محافظت از بدن در برابر آسیب رادیکال های آزاد و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. همچنین برای پیشگیری و تسکین علائم آرتریت توصیه شده است.

روغن هسته انگور طعم بسیار خنثی دارد ، به همین دلیل می توان از آن در دستور العمل های زیادی استفاده کرد. همچنین دارای دود بالایی است بنابراین می توان از آن برای سرخ کردن استفاده کرد. می توانید از آن در سس های خانگی ، سس مایونز یا ماریناد استفاده کنید. گاهی اوقات یافتن آن دشوار است ، اما اگر نمی توانید آن را در خواربارفروشی محلی خود پیدا کنید ، به احتمال زیاد می توانید آن را در فروشگاه مواد غذایی سالم پیدا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رژیم غذایی بدون مخمر ، از جمله دستور العمل هایی که شامل استفاده از روغن دانه انگور است ، به زندگی بدون مخمر مراجعه کنید.