رژیم غذایی اصلی ضد التهاب

یکی از بهترین راه ها برای سلامت ، تسکین دردهای مزمن ، رسیدن به وزن مطلوب و افزایش طول عمر ، رژیم غذایی ما است. متأسفانه ، بسیاری از ما اطلاعات اشتباه در مورد اینکه چگونه ، چگونه و چه موقع بخوریم دریافت کرده ایم. این مقاله یک رژیم غذایی ضدالتهابی اساسی ، دلیل مفید بودن آن برای سلامتی ما و نحوه استفاده از این رویکرد طبیعی در تغذیه را توضیح می دهد.

مناسب است که کمی تاریخ بشریت را آغاز کنیم. در بیشتر تاریخ بشر در این کره خاکی ، ما عشایر بوده ایم. ما به دنبال پستانداران بزرگ برای کشتن و خوردن غذا به سراسر جهان سفر کردیم. متناوباً ، انسان از پستاندارانی مانند بز ، گوسفند ، گوزن شمالی و سایر گاوهایی که مجبور به سفر به مراتع سرسبز بودند ، مراقبت می کرد. اجداد ما گوشت و چربی زیادی می خوردند. آنها مدت زیادی در یک مکان نماندند ، بنابراین نمی توانستند کشاورزی کنند. آنها سبزیجات ، مقدار کمی میوه و مقدار بسیار کمی غلات جمع آوری کردند. کربوهیدراتهای نشاسته ای مانند غلات ، نان ، ماکارونی و سایر غلات در رژیم غذایی آنها بسیار کم بود. حدود 5000 سال پیش ، هنگامی که مصری ها کشاورزی را شروع کردند ، مردم شروع به مصرف مقادیر زیادی کربوهیدرات نشاسته ای کردند.

اکنون بیوشیمی را بسیار ساده و قابل فهم معرفی می کنیم. همه ما در مورد روغن ماهی و جزء اصلی آن ، اسیدهای چرب امگا 3 ، که گاهی اوقات به آنها روغن امگا 3 نیز گفته می شود ، شنیده ایم. اکثر می دانند که این روغن های امگا 3 برای ما مفید است. روغن دیگری که گاهی نادیده گرفته می شود اسید چرب امگا 6 است. هنگامی که اجداد ما عشایر بودند و کربوهیدراتهای نشاسته ای کمی مصرف می کردند ، رژیم غذایی آنها شامل نسبت 1: 1 اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 بود. این نسبت برای بدن بسیار سالم است. باعث قلیایی شدن بدن در مقابل اسیدی می شود. هرچه ما ابتدایی تر باشیم ، سالم تر می شویم.

با این حال ، وقتی از اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 خارج می شویم ، اسیدی می شویم و التهاب بیشتری در بدن داریم. التهاب بیشتر منجر به درد مزمن ، افزایش وزن و بیماریهای مرتبط با شیوه زندگی مانند دیابت ، مشکلات قلبی عروقی ، آرتریت و سایر فرایندهای بیماری می شود که امروزه بر ما تأثیر می گذارد. وقتی مقدار زیادی کربوهیدرات مانند گندم ، ذرت و برنج می خوریم ، غذاهای حاوی اسیدهای چرب امگا 6 بیشتری مصرف می کنیم. اینها می تواند باعث عدم تعادل 1:10 امگا 3 به امگا 6 اسیدهای چرب یا بیشتر شود. به عنوان مثال ، چیپس سیب زمینی دارای نسبت 1:60 اسیدهای چرب امگا 3 به امگا 6 است.

التهاب ناشی از عدم تعادل مناسب روغنهای امگا از کربوهیدراتهای زیاد منجر به التهاب سیستمیک و عمومی در بدن می شود. برعکس ، رژیم کم کربوهیدرات که نسبت اسیدهای چرب 1: 1 را افزایش می دهد ، به بدن این امکان را می دهد تا به بهترین نحو بهبود یابد و عملکرد مطلوبی داشته باشد.

یک راه بسیار آسان برای دستیابی به رژیم غذایی ضدالتهابی اساسی ، خوردن کربوهیدراتهای نشاسته ای کمتر است. مصرف 100-200 گرم محصولات غلات در روز منجر به یک شیوه زندگی سالم می شود. مطمئناً این رژیم شامل مقدار زیادی سبزیجات و مقدار مناسب پروتئین و غذاهای چرب مانند تخم مرغ ، گوشت ، ماهی و آجیل است. همچنین توصیه می شود که این رژیم غذایی دارای میزان کمی شیرینی و قند ، مانند آب نبات ، کلوچه ، نوشابه ، نوشیدنی های ورزشی و کیک و پای باشد.

این رژیم نباید بیش از حد سخت گیر باشد. اکثر افرادی که اختلالات متابولیکی جدی ندارند ، می توانند هر هفته یک یا دو روز “تقلب” داشته باشند ، زمانی که می توانند بیش از 100-200 گرم کربوهیدرات نشاسته ای و مقداری شیرینی مصرف کنند.

همه متخصصان طبیعت یا تغذیه لزوماً با آنچه در اینجا شرح داده شده موافق نیستند. با این حال ، بسیاری از کتاب ها و طبیعت طبی هستند که از این طرح پیروی می کنند. برخی از این رژیم ها عبارتند از رژیم ساحل جنوبی ، رژیم پارینه سنگی ، رژیم کتو و رژیم مدیترانه ای.

افرادی که به این روش تغذیه علاقه مند هستند ، مطمئناً می توانند یک متخصص پیدا کنند که بتواند توصیه های بیشتری به آنها ارائه دهد.

اکثر افرادی که از رژیم غذایی ضدالتهابی قلیایی استفاده می کنند متوجه می شوند که سلامت آنها در مدت زمان معقولی بهبود یافته است. بسیاری از ما که در ابتدا از این روش استفاده می کردیم متوجه شدیم که در عرض یک سال به وزن مطلوب رسیدیم ، درد مزمن را از بین بردیم ، انرژی بیشتری داشتیم و می توانستیم بهتر بخوابیم. در حالی که رژیم غذایی ضدالتهابی قلیایی یک روش معمول نیست ، مطمئناً شواهد علمی و حدیثی کافی برای بررسی این شیوه زندگی وجود دارد.