رژیم مدیترانه ای در مبارزه با چاقی به حمایت نیاز دارد نه مانع


یک مطالعه جدید از مجله آمریکایی تغذیه بالینی نشان می دهد رژیم غذایی مدیترانه ای در دوران بارداری می تواند خطر ابتلا به مشکلات جنین در دوران کودکی را کاهش دهد. این تحقیقات به شواهد فزاینده ای اشاره می کند که بر مزایای رژیم غذایی معروف جهان تأکید می کند و باید برای کشورهایی که در تلاش برای جلوگیری از افزایش وزن خود هستند – به ویژه در زمانی که کروناویروس – همه گیری فوری مبارزه با چاقی – تلاش می کند ، خوش آمدید.

اما به طرز عجیبی ، رژیم مدیترانه ای در حال حاضر – حتی در حیاط خلوت خود – با اقدامات نادرست که به شهروندان در انتخاب سالمتر کمک می کند ، تهدید می شود. به عنوان مثال ، برنامه های اروپا برای تجدید نظر در سیستم برچسب زدن به تغذیه با محدودیت های سیستم پیشنهادی ، Nutri-Score ، در خطر از بین رفتن است. اسپانیا و شش کشور دیگر اروپایی هستند فشار دادن برای اجرای Nutri -Score – علیرغم این واقعیت که کارشناسان بی شماری هشدار داده اند که این طرح ساده به طور غیرمنصفانه برخی از سنگ بناهای رژیم مدیترانه ای را مجازات می کند. در حالی که تمایل به سیستم برچسب زدن تغذیه واضح تر است ، اولویت با الگوریتمی است که به طور فعال رژیم غذایی را تبعیض می گذارد. تماس گرفت سالم ترین بودن در جهان برای چهار سال متوالی غیر منطقی و خطرناک به نظر می رسد.

COVID اثرات چاقی را برجسته می کند

مشکلات مربوط به وزن حتی قبل از همه گیری نیز رخ داده است خطرات بالاتر سایر عوارض جدی سلامتی ، از جمله فشار خون بالا ، دیابت نوع 2 و بیماری های ارتوپدی ، و همچنین سکته مغزی ، بیماری قلبی و برخی سرطان ها. اما تحقیقات اخیر حاکی از مبتلایان به چاقی به دلیل بیماری کووید -19 113 درصد بیشتر در بیمارستان بستری هستند ، 74 درصد بیشتر در معرض مراقبت های ویژه قرار دارند و 48 درصد بیشتر مستعد مرگ ناشی از این بیماری هستند.

یکی مطالعه نگران کننده از ایالات متحده دریافتند که بیش از سه چهارم (78)) از بیماران بستری در بیماری COVID اضافه وزن یا چاق بودند. حتی نگران کننده تر است اثبات این که واکسیناسیون های پیشگیرانه علیه ویروس در افراد چاق که قادر به تولید آنتی بادی با سرعت مشابه همتایان سالم خود نیستند ، کمتر مثر است.

بنابراین ضروری است که تک تک شهروندان و دولتهای حاکم بر آنها تلاش مشترکی برای مقابله با اپیدمی چاقی که بخش اعظم جهان را فرا گرفته است ، از جمله اروپا ، انجام دهند. بر اساس آخرین اطلاعات موجود ، بیشتر از نصف جمعیت اتحادیه اروپا اضافه وزن محسوب می شود. با توجه به اثرات مثبت متعدد مرتبط با رژیم مدیترانه ای (که در کشورهایی مانند ایتالیا و قبرس که دارای بهترین سطح سلامت در این قاره هستند) بسیار گسترده است ، منطقی است که سیاستگذاران در سطح ملی و اتحادیه اروپا سعی کنند این شیوه زندگی در بین جمعیت آنها

سیگنال های ترکیبی از چراغ های راهنمایی

حتی در این صورت ، تغذیه در واقع توسط سیستمی که به منظور ارتقاء سلامت عمومی با اجازه دادن به مصرف کنندگان در انتخاب آگاهانه تر کمک می کند ، به خطر می افتد. مطالعات متعدد نشان می دهد که مصرف کنندگان برچسب های تغذیه فعلی را پیدا کرده اند گیج کننده و مانعی برای تغذیه سالم تعجب آور نیست که اتحادیه اروپا می خواهم معرفی سیستم برچسب گذاری جلو (FOP) تا سال 2022

با این حال ، یکی از رقبای برجسته آن تهدید می کند که مصرف کنندگان را حتی بیشتر از گذشته گیج می کند زیرا به برخی از غذاهایی که سنگ بنای رژیم مدیترانه ای هستند ضربه وارد می کند. سیستم Nutri-Score مزایا و معایب تغذیه ای یک محصول را ارزیابی می کند و سپس آن را با رتبه بندی کد رنگی از A تا E. رتبه بندی می کند. سیستم به هر مورد در مقیاس سخت 100 گرم یا 100 میلی لیتر امتیاز می دهد و از الگوریتم بسیار ساده ای استفاده می کند که نامیده می شود محاسبه نمی کند برای برخی از مواد تشکیل دهنده یک بخش سالم از رژیم غذایی عمومی ، مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای چرب ضروری.

محدودیت های گسترده طراحی Nutri -Score به این معنی است که به طور ناعادلانه غذاهای اصلی مدیترانه ای مانند روغن زیتون ، پنیر سخت و گوشت های محلی را بدرفتاری می کند – و حتی به آنها نمرات بدتری نسبت به تکه های شکلات یا نوشابه می دهد. بدیهی است که این امر انتقادات شدیدی را در برخی بخشها ، از جمله تولیدکنندگان روغن زیتون اسپانیایی ، ایجاد کرده است هماهنگ شده Nutri-Score “ناقص ، گمراه کننده و بنابراین اشتباه است”.

سیستم برچسب زنی بحث برانگیز حتی منجر به تقسیم سیاسی در اسپانیا شده است. وزیر کشاورزی اسپانیا لوئیس پلاناس دارد تماس گرفت از سیاستگذاران خواسته است تا از “منافع اسپانیا ، یعنی رژیم مدیترانه ای” دفاع کنند و اصرار داشتند که “هیچ چیزی که به رژیم مدیترانه ای و محصولات آن آسیب برساند نمی تواند توسط دولت اسپانیا تأیید شود” ، در حالی که قانونگذاران دو حزب برجسته مخالف دولت هستند که از این شورش حمایت کرده اند. سیستم. حزب محبوب Partido دارد ثبت شده یک درخواست رسمی برای مسدود کردن Nutri-Score در اسپانیا و هم آن و هم Vox داشته باشید توصیه شده اسپانیا باید سیستم های برچسب گذاری جایگزین را در نظر بگیرد که نسبت به محصولات رژیم غذایی مدیترانه ای شفاف تر و کمتر تبعیض آمیز باشد ، مانند سیستم تغذیه ایتالیایی. به گفته دانشمندان ایتالیایی ، این طرح که از ارزیابی یک غذا صرف نظر می کند و فقط اطلاعات تغذیه ای خود را در قالب یک نمودار باتری ارائه می دهد. متهم شد امتیاز Nutri برای درمان مصرف کنندگان “مانند کودکان”.

Nutri-Score فاقد تفاوت های ظریف است

این شکست یک چیز را روشن کرد: در حالی که مشتریان برای برچسب زدن تغذیه ساده تر فریاد می زنند ، Nutri-Score ممکن است در جهت دیگر خیلی جلو رفته باشد. Nutri -Score با طبقه بندی غذا – اعم از نوشابه یا پنیر صنایع دستی – بر اساس یک الگوریتم سفت و سخت و اندازه بخش ، نه تنها تولیدکنندگان محصولاتی را که رژیم مدیترانه ای را تشکیل می دهند ، به مصرف کنندگان آسیب بزرگی می رساند. از افزودن آنها به سبد خرید خود جلوگیری شود.

دلسرد کردن مصرف کنندگان از رژیم غذایی مدیترانه ای در شرایطی که نرخ مرگ و میر ناشی از همه گیری جهانی بالا است ، یک سیاست بسیار اشتباه است. 10 برابر بالاتر در کشورهایی که بیش از نیمی از جمعیت بزرگسال دارای اضافه وزن هستند. ایجاد برچسب های تغذیه ای بصری می تواند ابزار مهمی در مبارزه با چاقی باشد ، اما با توجه به این که یکی پس از دیگری فواید رژیم مدیترانه ای را برجسته می کند ، چنین سیستمی باید محصولات نمادین خود را به نمایش بگذارد ، نه اینکه به آنها نمره بد بدهد.

اگر شما علاقه مند به نوشتن برای International Policy Digest هستید ، لطفاً به ما در [email protected] ایمیل بزنید